VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

önceden kodladığımız aracı fabrika ayarlarına döndürmek mümkün mü ? teşekkürler

önceden kodladığımız aracı fabrika ayarlarına döndürmek mümkün mü ? teşekkürler
Kodlama yapmaya başlamadan önce yedek aldıysanız mümkün. Fakat bunu otomatik olarak yapamıyoruz, manuel olarak yaptığınız kodlamaları tekrar eski hallerine getirerek yapabilirsiniz.

merhaba, skoda yeti 2012 aracımda selektör yapınca sisleri aktif etmek istiyorum bunun için vcds kodlamasını nasıl yapabilirim.

Herkese Merhaba üstatlar nasılsınız ?

ali expressten vag com hex2 kablom var sürüm 22.3
Araç 2016 passat b8 variant

Bir çok araştırma sonucu , söylemdiği şekilde güzelce kurulumu tamamladım.

araca bağlandım test yaptım herşey ok geldi.
Aracın auto scan ile yedeğini de aldım.
Fakat buradan sonra
Select e tıklıyorum İnstalled ( yüklü olan ) modüllerin listesi geliyor.

17- Instruments e tıklıyorum tepki vermiyor
içine girmiyor menünün
09- central elekt. Aynı şekilde girmedi.

bunun sebebi nedir bana yardımcı olursanız
çok mutlu olurum.

şimdiden teşekkür ederim
işiniz gücünüz rast gelsin
DüzenleDüzenleAlıntıAlıntı

Hocam

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.

Test işlemini yapip 3 tane OK gördükten sonra

0A1DAFE1-9413-4211-B759-6C891C7822A7.jpeg
Üstteki fotoğrafta ki gibi select e tıklıyorum

E8E1EC20-051D-47F0-8CC1-1E4EAF5EBC3E.png

Ve karşıma böyle aracımda bulunan modüller çıkıyor ( bu fotoğrafı temsili olarak ekledim )
Şu an işteyim eve gider arabadan da çeker atarım gerekirse.

İşte problem bu nokta da başlıyor , hangisine tıklarsam bir sonraki menüye geçmiyor tıklıyorum bu şekilde kalıyor ekran.

Bir çok etken var sanırım , ama neye yöneleceğim konusunda belki yol gösterebilirsiniz.

Tekrar teşekkür ederim.

Kablo ve yazılım sürümünüz aynı mı hocam, daha çok sisitemsel bir hata gibi görünüyor

Kablo ve yazılım sürümünüz aynı mı hocam, daha çok sisitemsel bir hata gibi görünüyor

Evet aynı hocam kablo 22.3.1
İçinde çıkan CD ‘ de 22.3.1
VCDS i açtığımda da ekranda 22.3.1 yazıyor

Daha eski bir sürüm ile denememi önerir misiniz ? Örneğin kaç ile ?
Teşekkürler

Evet aynı hocam kablo 22.3.1
İçinde çıkan CD ‘ de 22.3.1
VCDS i açtığımda da ekranda 22.3.1 yazıyor

Daha eski bir sürüm ile denememi önerir misiniz ? Örneğin kaç ile ?
Teşekkürler
Böyle bi problemle daha önce sanki karşılaşmıştı bi arkadaş diye hatırlıyorum, olay yazılımla alakalı, sürüm fark etmez deneyebilirsiniz fakat aynı sürümü faklı bir yerden indiripte deneyebilirsiniz, şuan işteyim eğer akşama saat 19-20 gibi müsait olursanız özelden bir mesaj atın hocam, uzaktan bağlanıp deneyelim yada elimizdeki bir yazılımı indirip deneyelim

Böyle bi problemle daha önce sanki karşılaşmıştı bi arkadaş diye hatırlıyorum, olay yazılımla alakalı, sürüm fark etmez deneyebilirsiniz fakat aynı sürümü faklı bir yerden indiripte deneyebilirsiniz, şuan işteyim eğer akşama saat 19-20 gibi müsait olursanız özelden bir mesaj atın hocam, uzaktan bağlanıp deneyelim yada elimizdeki bir yazılımı indirip deneyelim
hocam tekrar çok teşekkür ederim.
ben bir kaç eski sürüm ve aynı sürümü bu siteden indirip bi deneyeyim.
akşama ben işte olacağım , eğer olmazsa tekrar uygun olduğumuz zaman bağlanmayı deneyebiliriz.

ben denemelerden sonra bilgi vereceğim.

EDİT :
21.9 - 17.8 - 18.9 Denendi. Malesef sonuç aynı.
Bağlanıyorum araca test yapiyorum tüm herşey OK geliyor.

SELECT e tıklıyorum araçtaki modüller geliyor ekrana , hatta o esnada kolonlardan sıra ile çıtır çıtır ses geliyor , teyp ekranı gidip geliyor.

fakat herhangi bir modüle girmek istediğim de mouse imleci dönüyor 3-5 sn ama bir hareket olmuyor o şekilde kalıyor.

format atıp service packsiz bir temiz windows ile de bir deneme yapacağım.

sizin de geri dönüşlerinizi bekliyorum

Son düzenleme:
Merhabalar

J ledlerim şu an amerikan park olarak sürekli yanıyor fakat ben sadece park konumundayken turuncu auto da ise beyaz yanmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Merhaba; vag grubuna leon mk1 ile katıldım, aracım boğaz kelebeği adaptasyonu sonrası hız sabitlemeye girmez oldu , hız sabitlemeyi açtığımda motor arıza yanıp yanıp sönüyor ve teklemeye başlıyor. kontağı kapatıp 5dk bekleyince düzeliyor. ama adaptasyon öncesi böyle sorunlarım yoktu, arkadaşımdaki leon mk1 de ise performans yazılımı sonrası haz sabitleme tamamen devre dışı kaldı hiç devreye girmez oldu. vag com aldık ama hız sabitleme nasıl aktif edilecek yada kodlanacak bulamadık bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. ikimizinde aracı 2004 seat leon , boğaz kelebeği adaptasyonu egr adaptasyonu ve hız sabitleme kodlama aktif etme nasıl yapılıyor bilgileriniz ve yardımlarınız için şimdiden çoook teşekkür ederim.

start stopu normalde kapalı tuşa basınca devreye girmesi için hangi kodlamayı kullanacagız arkadaslar baktım goremedım..yani standart çalışmanın tam tersi olacak..komple kapatmayacagım..sadece trafıkte deveye alacagım

Geri
Üst Alt