VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

aracımda lastik basınç ayarlama(set) tuşu yok. vag kablom var. sürekli uyarı silmek istemiyorum. duyduğum kadarıyla vag kablo ile direksiyon üzerinden set menü aktif edilebiliyormuş(kadran üzerinden yani). fakat bulamadım. ayarını bilen varmı ?
Bana mesaj at ekleyelim

Daha önceki aracım jettaydı ve lastik set tuşu torpidpda sol üstte tuş vardı basılı tutunca set ediyordu ve ses çıkarıyordu.
Sizde o tuş yok mu?
Maalesef yok. öyle bir şey ki set tuşu yok ve hiç bir şekilde ayar yaptırmıyor. Vag kablo ile set menü getiriliyor fakat kodu bulamıyorum kimsede yok

Bu sayfa VAG-COM VCDS.exe ile yapılacak olan hakkında yardımcı olabilir. Ben Yeti'de bu şekilde çözüyorum. Zaten düğme yoksa lastik basınç kontrolü aktif edilmemiş oluyor. Aktif edince ya bu şekil de ya daha kolay olsun isterseniz reSET düğmesi taktırmak gerekiyor.

Merhabalar , araç motor arıza yaktı bunun nereden kaynaklandığını auto scan dan mı görebiliyoruz

Merhaba aracı P konumda terkediniz uyarısını kodlama ile çözebiliyormuyuz ? Bu konu hakkında bilgi arkadaslarin yönlendirmesine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler 🙋‍♂️

Herkese Merhabalar,
Bir süre önce Aliexpressten Vagcom kablosu(Atmega162çip,vcds 22.9 versiyon)aldım.
Birkaç özellik açtım fakat 09-Central Electronic adlı kısımda Adaptasyon kısmında 17-Instruments kısmında olduğu gibi bütün kanallar çıkmıyor aynı zamanda daha farklı bir arayüz var ve ben de 17.kısımdaki gibi Uds adaptation kısmı gibi kullanmak istiyorum(resimlerde örneğini attım).Bu yüzden forumda açılan kodların aynısını açmakta zorluk çekiyorum ve yarım kalıyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Birden fazla ve farklı versiyonlarda denedim ama hemen hemen sonuç aynı. Eğer durum yazılımdan dolayıysa elinde farklı yazılım olan arkadaşlar var ise atabilirseniz onları da deneyebilirim. Bir de jettalarda sonradan lastik basınç göstergesi açılabiliyor sanırsam,benim aracımda set tuşu yok(2014 Tiguan). Set tuşu olmadan sadece yol bilgisayarından lastik basınç kodlanabilir mi? Şimdiden herkese teşekkürler.unnamed.jpgunnamed (1).jpg

Merhaba aracı P konumda terkediniz uyarısını kodlama ile çözebiliyormuyuz ? Bu konu hakkında bilgi arkadaslarin yönlendirmesine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler 🙋‍♂️
Hayır hocam kodlama ile çözülecek bir durum değil. Mikro şalterin değişmesi gerekiyor. Tek çözümü bu

Geri
Üst Alt