Manevra Frenleme Fonksiyonu

@CemK teşekkür ederim. Geri sokturdum hocam bi türlü yardım alamadım çok umudum kalmamıştı cevap vereceğinizi hiç dusunmedim. Çok çok sağolun. O kadar hatayı görünce panik yaptım kimseden yardım alamayınca da vazgeçtim. Siz cevap yazmışsınız en azından bu beni çok mutlu etti. 🙂 Araç ile isim vardı o şekilde yürütmek istemedim arabayı. Muhtemelen de desteklemeyecek ABS beyninden. Yabancı formların altını üstüne getirdim. Bı iki yöntem vardı ABS beyninde 26 ve 27. Byte kodlamak gibi oda kodlamayi kabul etmedi. ABS sensuru takan elektirikci bunlar ya bozuk ya uymulu değil eğer uyumlu olsaydı bu kadar arıza yakmazdi dedi. Vagcom otomatik tarama bilgisayarımda kayıtlı . Ekte de aracın ekranında verdiği hataları ekledim.

IMG-20201128-WA0004.jpeg

IMG-20201128-WA0002.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@zinse Hayırlısı :)  bi problem olmazdi ve hatalarin hepside giderdi ama sokturmussunuz artik. Aracin detaylarını bilmeyen ustaların yuzeysel yorumlari maalesef bunlar, ben anlamiyorum diyip gecse cok daha makbule geçecek :)

@zinse Hayırlısı :)  bi problem olmazdi ve hatalarin hepside giderdi ama sokturmussunuz artik. Aracin detaylarını bilmeyen ustaların yuzeysel yorumlari maalesef bunlar, ben anlamiyorum diyip gecse cok daha makbule geçecek :)
Hocam ustanın takması 10 dk sürmedi. Şayet yardımcı olabilirseniz müsait bir zamanda tekrar taktirabilirim. İnternetten görüp tr uyguladığım adımları da yazayım.

1 vag com ile tüm hataları sil 

Sonuç tüm hatalar yine geri geldi.

2. Aracı düz bir yere çek aracı çalıştır frene sonuna kadar bas.(biraz koca karı ilacı gibi olduğunun farkındayım. Çaresizlik insana herşeyi yaptırır.)🙂

Sonuc beklendiği gibi hüsran.

3. Vagcom ile ABS beynine gir uzun kodlama da 26 ve 27 byte kodla. 

Sonuç olumsuz.

4.  Vagcom ile adres 44 gir ve park modülünü kur başarısız.

Gibi gibi bir çok şey denedim . 

ABS beyni parça numarası verebilirim bu arada uyumlu olup olmadığını anlamak için sizdeki ile karşılaştırarak en azından ABS beyninin destekleyip desteklemediğini öğrenmek 🙂

@zinse Abs kodu nedir evet bakalim bi. O an uygunsam destek olurum bağlanıp bakariz. Değişmesi gereken kodlamalar olmadan hatalari verecektir tabiiki. Ozelden numarami gönderiyorum, ordan ulasirsin.

@CemK ABS ünitesi kodu 5Q0 907 379 K hocam uyumlu mu bilmiyorum🙂

Moderatör tarafında düzenlendi:
@CemK cem hocam teyit edebilir miyiz ABS beyni destekliyor mu acaba:)

@zinse bundan emin olmak zor, 3q olsa yüksek ihtimal destekliyor derdim ama sizinkinde aracin uzerindeki yazilim abs yazilimi vs etkili, denemeden bilmek zor, ben bilmiyorum en azindan :)

Arkadaşlar 1.6 tdi dsg 2018 aracımda anahtarı ilk takmamda yaklaşık 1 aydır bazen bu uyarıyı verip duruyor araca zararı varmı ya da bunu kapama ümkanımız varmı neden veriyor daha önce vermiyordu

İlk çalıştırmada manevra frenleme fonks. devre dışı uyarısı alan arkadaşlar : Sorun akünüzden kaynaklanıyor. Ya akünüz zayıf yada araç birkaç gün yatmıştır ondan oluyor. Özellikle kışın daha sık verir bu uyarıyı.

Yikama ya da yagmurlu hava sonrasi bu tarz uyarilar aliyorsaniz, aracinizda buyuk ihtimalle kisa devre( acik kablonun sasi ile temasi) sorunu olabilir. 

İlk çalıştırmada manevra frenleme fonks. devre dışı uyarısı alan arkadaşlar : Sorun akünüzden kaynaklanıyor. Ya akünüz zayıf yada araç birkaç gün yatmıştır ondan oluyor. Özellikle kışın daha sık verir bu uyarıyı.
Kesin bumu durum yani çözümü ya da media ekranından açılıp kapama olayı varmı bunu sanki youtube da denk geldim polo bir araçta ama daha denedim kendi aracımda 

@Adyk1905 aküden dolayı. Aynı durumdan dolayı garanti kapsamında akü değiştirdim. İlk marşta fonksiyon devre dışı diye uyarı çıkar sonra hata falan çıkmaz.

Geri
Üst Alt