Manevra Frenleme Fonksiyonu

@CemK bunların resimlerini atarmisin 2. Link açılmıyor hocam bu arada benim aracta golf 7 2017 comfortline 1.6 TDI 

Park Modulunun Kodu - 5QA 919 294 C

image.png

Park Sensörlerinin Kodu - WHT 003 864 A/B

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mehmetokanaksoz aynı araç bende var ön ve arka sensorler basarıli şekilde çalışıyor ama adı üstunde manevra algılama, ani manevra anina devreye giriyor ufak afak yanaşmalarda devreye girmiyor.

@mehmetokanaksoz aynı araç bende var ön ve arka sensorler basarıli şekilde çalışıyor ama adı üstunde manevra algılama, ani manevra anina devreye giriyor ufak afak yanaşmalarda devreye girmiyor.
Böyle bir güzel özellik yapılmış, fakat tam olarak nasıl çalıştığı konusunda yazılı bir anlatım yok.

2017 Passat araçta evet denemelerde devreye girdi, bazı zaman girmedi.

Bu sistemin tam çalışma sistemi ile ilgili net bir paylaşım yok.

Durduktan sonra geri hareket edinçe geri ne kadar süre sonda girer

ayak firende olmalı mı olmamalı mı

Gaza basılı olmamalı mı

ve birçok sorular.

@nightwolf paylaşım için teşekkür ederim 

Manevra frenleme fonksiyonu için;

1. Hız 10 km/h üzerinde olmamalı,

2. Aynı sürüş yönündeki bir frenlemeden sonra 5 metre için aktif değildir, bir vites ya da sürüş kademesi değiştirildikten sonra tekrar aktif hale gelir,

3. Park yardımı otomatik olarak etkinleştirildiyse manevra frenleme fonksiyonu aktif değildir.(Bu arada geri vitese takınca park yardımının etkinleştirilmesi otomatik olarak sayılmıyor)

alıntı.

"Şehir İçi Acil Frenleme Fonksiyonu. Şehir içi acil frenleme fonksiyonu 30 km/s gibi düşük hızlarda destek sunar. Sürücü bir engeli gözden kaçırdığında sistem otomatik şekilde frenleme yaparak çarpışma hızının düşürülmesini sağlamaktadır. İdeal koşullar sağlandığında çarpışma tamamıyla da önlenebilir."

@Hsahin Frenlemeden sonra 5 metre için aktif değildir diyorsunuz ama sanırım ki bu sistem kafasına göre çalışıyor. bende ard arda 2 defa devreye girdi. önceleri devreye sokmaya çalışıyordum ama olmuyordu.

Bu ozellik park sensörleri ile değil ACC ile gelen Front Assist ozelligi.

alıntı.

"Şehir İçi Acil Frenleme Fonksiyonu. Şehir içi acil frenleme fonksiyonu 30 km/s gibi düşük hızlarda destek sunar. Sürücü bir engeli gözden kaçırdığında sistem otomatik şekilde frenleme yaparak çarpışma hızının düşürülmesini sağlamaktadır. İdeal koşullar sağlandığında çarpışma tamamıyla da önlenebilir."

@CemK sanırım sizin değiniz gibi, 12 km hız ile bu sistem çalışmıyor.

@Hsahin 30 km/s hiz ile park sensorlerinin algilayacagi mesafe kadar yaklasmissaniz kesin carparsiniz :)

@CemK 

@metncleaver Benim arac 2014 Sonu

Şu modülü aldım, Çin olanlar vardı, bu avrupa üretimi olduğu için bunu almıştım ve araçta çalışıyor şu anda.

https://www.aliexpress.com/item/32994292368.html?spm=2114.12010615.8148356.5.7aa51b09HQ2TH6

Sensorlerde bunlar.

https://s.click.aliexpress.com/e/FjqRT5Es
hocam çok zaman geçmiş bende şimdi araştırıyorum park beynini aldım abs sensörlerinin gerkli olduğunu bilmiyorudm. Gönderiniz çok faydalı oldu. bu vesile ile teşekkür etmek istedim. Ekstra bir sorum olacak. Kodlamayı nasıl yaptınız benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Edit: ABS Hız sensörü siparişide verdim. Şu an tek eksiğim kodlama. Umarım o bilgiyi de sizden alırım.

Not: Araç 2014 kasım çıkışlı Octavia elegance.

@zinse Sadece bunlar yeterli olmuyor maalesef, yine de çalışmayabiliyor. Abs modülünüzün desteklemesi ve sanırım araçtaki yazılımında uygun olması gerekiyor. 2014 araçta çalışmayabilir. Kodlaması biraz karışıktı, parçalarınız gelince bana ulaşın yardımcı olmaya çalışırım.

@CemK  teşekkür ederim. Umarım çalışır. Beyin gelmişti zaten :) takıp vagcom kablosu ile tarama yapıp hataları sildim. Araba geri geri giderken uyarı veriyor frene basın diye ama fren tutmuyor. Abs sensörü ile çözüleceğiniden çok umutluyum. Sensör geldiği zaman sizinle nasıl iletişime gecebilirim acaba. Bu arada bahsettiğim uyarıyı eke ekliyorum.

Screenshot_20201116-112231.jpg

@CemK hocam sensörler geldi araca taktım bir suru hata yaktı:) kodlama konusunda yardımcı olabilirseniz minnetar olurum. Diğer türlü eski sisteme dönmek zorunda kalacağım bu kadar emekte boşa gitmiş olacak

Geri
Üst Alt