Manevra Frenleme Fonksiyonu

@palsak  kesin sebebi bu evet. Manevra fren fonksiyonu benim aracımda ünite üzerinden devre dışı birakilabiliyor ama en nihayetinde akü zayıf yada sorunlu. Bunu bilerek hareket edin bence. Isleyiste bir zararı yok.

ben pla3.0 yaptırdıktan sonra oldu bence harika bir sistem çok iyi çalışıyor 

aracımın yaklaşık 1 sene önce arka tamponu değişti ve yaklaşık 1 ay öncede ön tamponu değişti arka tampon değiştiğinde 5G0919491D kodlu sensör braketleri değişti bir tanesi 5G091949E takıldı ön tamponumda aracımı r a çevirdiğim için değişti sensörler yeni tampona monte edildi sorum şu sensörler vs oynama yapıldı otomatik frenleme fonksiyonu bundan dolayı zarar görmüşmüdür yada çalışmasını engelleyecek bir durum olmuşmudur uzun zamandır denk gelmiyorum frenleme fonksiyonuna ya kullanımımdan dolayı yada bozuldu diye düşünüyorum. geri geri giderken oluyordu önceden ileri giderkende bu özellik var mı ? birde şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tnryrt kodlamasi var tabii ama biraz karisik, Abs modulu felan da kodlanacak ve araca göre olan bi yer var. Anxak arac 2014 ise ancak son aylarda uretilenlerde manevra frenleme destekleyecek Abs modülü var, yüksek ihtimal calismaz yani hocam. 

2017 nisan çıkışlı makyajlı comfort golfümde ne menüde manevra frenleme var  ne de ben burada yazılanları uygulamaya çalışarak devreye sokabildim. Acaba makyajlı golflerin hepsinde yok mu? Acc için araştırmalara başladım ve manevra frenleme yoksa sanırım abs sensörü de lazım olacak. Gateway degişimi zaten kafamı karıştırdı bu da yoksa accden vazgecip hız sabitleyeci taktıracağım

@zinse bundan emin olmak zor, 3q olsa yüksek ihtimal destekliyor derdim ama sizinkinde aracin uzerindeki yazilim abs yazilimi vs etkili, denemeden bilmek zor, ben bilmiyorum en azindan :)
Bu konuda yardımcı olabilir misiniz

Merhaba arkadaşlar,2017 model makyajlı golf dsg higline aracımda aynı uyarıyı(manevra frenleme fonksiyonu devre dışı) ben de bu sabah aracı çalıştırırken aldım.Konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşların yardımını bekliyorum.iyi günler
Akü düşük olduğu için vermiştir çalışınca geçer.Sorun değildir.

Selam.
Benim aracım 2016 ad1 tiguan.araç orjinalde comfortline ama 19 jant,cam tavan,sürüş paketi,led farlar,ön arka park sensörü dahil pek çok opsiyonla alınmış.
Bende kusursuz çalışıyor.teyp ekranından ayarlanabiliyor diye biliyorum biraz kurcalayın isterseniz

@kdr.ndr abs sensorleri ve modulleri degistiyseniz kodlama konusunda yardimci olayim. Kendiniz mi degistiniz, yoksa bunu yapan yerin kodlamayi yapmış olmasi gerekir? Araciniz kac model?

@CemK Kendim değiştim sensörleri kodladım park sensör beyini de aktif olarak çalışıyor ama manevra freni devre dışı diyor araç ilk çalışırken. Multimeyda erkanında var ama fonksiyon devre dışı diyor, 2015 1.2 Comfortline

Geri
Üst Alt