Manevra Frenleme Fonksiyonu

Selam arkadaşlar bende'de golf 7 comfortline 2017 var ama araç makyajli değil bizdede var mı manevre frenleme sistemi varsa nasıl aktif ettirecem cevaplarınizi bekliyorum.

Selam arkadaşlar bende'de golf 7 comfortline 2017 var ama araç makyajli değil bizdede var mı manevre frenleme sistemi varsa nasıl aktif ettirecem cevaplarınizi bekliyorum.
Makyajlı kasa ile standart geldi diye biliyorum hocam.

Yine de var mı diye test etmek isterseniz, aracınızın arkasına plastik duba (hacı yatmaz denilen) koyun ve emniyet kemeriniz takılı iken geri geri ona vurmaya çalışın. Manevra frenleme sistemi varsa vurmadan yaklaşın 1 karış kala araç kendini frenleyecek ve elektronik el frenini çekecektir.

Manevra freni max 7km hiza kadar devreye girer, 7km'dan sonra freni cekmez

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bunyamin81 teşekkür ederim o özellik benim.aracimda yok baktım.olmadi olmamasida beni üzdü acaba yazılım ile manevre park freni actiralabilirmiyiz.

Eger bu özellik yoksa Park modülü değişecek ve Arka Abs sensorleride değişecek, yine de çalışacağı garanti değil, aracın yaziliminin yada Abs Modulunun de  destelemesi gerekiyor.

Benim ve arkadasin araci ayni yil ayni donemler uretimi, o dizel benimki tsi, Abs modullerimiz farklı, bende çalıştı onda çalışmadı. Çalışırsa ön arka beraber çalışıyor, sadece arkada var bu ozellik diye bisey yok, sadece devreye girince ekrandan kuka isaretine basarak devreye alip cikartabiliyorsunuz. Geri manevrada zaten devreye giriyor ve o onda kisa manevralarda one de gitseniz çalışıyor oluyor ekrana basmadan ve fren yapıyor, daha dün garajdan cikarken garaj kapısına onden fazla yaklaştım diye koydu freni.

One giderken fazla yaklastiginizda devreye girdiginde manevra frenleme devre dışı okuyor, ekrandaki kuka ikonuna basarak devreye alabiliyorsunuz.

Bence çok faydalı bi özellik :)

@CemK Merhaba oncelıkle sızın aracınız golf 7 comfortline mi model yılı nedır bende yok ya yazılım ıle duzelcek yada sızın dedıgınız gıbı modul ve abs sensoru degısecektır.

@sertan Simgeleri dun cekebildim, mavi olduğunda sevrede değil, uzerine basıp beyaz yaptiginizda devreye giriyor. Geri manevra yaptiginizda direk devrede oluyor basmaya gerek kalmadan.

9FB02816-F7A0-42E3-A9DA-FE6EA915CAB2.jpeg

85969E30-697F-4EC4-AE88-DF2CA6A350AB.jpeg

3ACBCD01-D283-4B31-87B8-D830EDBBAC6D.jpeg

40B3B1D9-7BA1-4222-925C-06D3E2A778AC.jpeg

10B93DB2-FE9F-4965-A701-383CFAA93B89.jpeg

@metncleaver Aliexpress'den almıştım hocam, 100$ a yakın bi maliyeti olur vergi dahil tahminim.

@CemK hocam benim aracım 2017 comfortline golf 7 yanlız bazıları diyorki yazılımlada aktivasyon yapılıyormuş siz parça değişimi yaptırmadan yazilim ile aktivasyon yaptırdınız mi eğer olmazsa bu modülü biz monte edebiliyormuyuz.

@bybulut Benim araçta herhangi bir aktivasyon vs yapılmadı.

Ancak çalışacağıda garanti değil, bana takmadan öncede parçaları takar deneriz çalışmayadabilir demişlerdi, sanırım aracın motor kontrol üntesi ve abs modülü ile felan ilgili.

Benim aracım benzinli, arkadaşımın aracı benimkinden 1-2 ay önce üretilmiş dizel bir araç, ikiside dsg ve comfort, onda da yapıldı aynısı ama çalışmadı mesela onunki.

Geri
Üst Alt