Renault Talisman... Fikirleri alalım

130 dci ile 160 dci arasında 4000 TL var. kesinlikle 160 dci edc icon  :'(

Bayide ne kadar indirim yapacaklar orasıda önemli. İkinci el korkusu olmasa dci 160hp + EDC çok insanın aklını çeler aslında :)

Bu DCI 160hp'i Mercedes'te de görebilecek miyiz acaba, Mercedes C ve E kasaya bu motoru koyarsa BMW'yi adeta gömer.
Aynen Hocam,  indirimde önemli ama bu şekilde bile gayet iyi bence

C serisini bilmiyorum ama E serisine koyupta fiyatı da fazla şişirmezse peynir ekmek gibi satar :D  

Touch donanımda led far stop tablet multimedya ve daha birçok özelliğin olmayacağını düşünüyorum.fiyat bence çok yinede.kâsa değişmiş fluenceden öteye gidemez.1-2yıl üretilip biter.

golf6 satıldı.

Hocam bu aracın fluence ile uzaktan yakından alakası yok. Bu arada fluence hiç fena satmadı :)

Şakası bir yana, Türkiye'de çok bir satış yapacağını ben de sanmıyorum. Bizde ikinci el herşey, özelliklede D segment gibi fiyatlarnı 6 haneli, değer kayıplarının 5 haneli olduğu bir  segmentte.

Laguna I'den sonra bu segmentte tasarımını beğendiğim tek aracı Renault'un. Canlısını görmek daha nasip olmadı gerçi ama umarım tutulurda rekabet oluşur bu segmenttede.

Arkada ledler çok güzel olmuş, arabanın genişliğini bir kere daha göstermiş. Fakat ön led grubu farklı tasarlanmalıymış. Arkada led grubunda yakalanan o etki ön led grubuna da aktarılmalıymış. İç tasarım renault tasarımından tamamen sıyrılmış-direksiyon hariç. Kaliteli, estetik ve orantılı duruyor. Direksiyonda neden yeniliğe gitmemişler anlamak zor. Koymuş oldukları dik 7 inch ekran bir öncülük bence. Tesla Model S' i belki biliyorsunuzdur. Ondaki ekranın minyatürize hali olmuş ama dediğim gibi öncülük etmek belki gelecekteki tasarımlara ışık tutar. Ülkemizde tutulma ihtimaline gelince, gönderilecek modellerin yurt dışı kalitesiyle doğrudan bağlantılı. Bildiğiniz üzere ülkemize gönderilen araçlarda bir çok şeyden tasarruf edilmekte. Umarım bu araçta böyle bir husus yaşanmaz. Fiyatının makul seviyelerde olacağını duydum. Bu anlamda sınıfındaki diğer markaları biraz zorlayacak. Sonuç itibariyle üzerinde çalışılmış gibi duruyor. 

Bızımle degılssınnn Talisman ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Talisman güzel bir otomobil ancak içerisi bir passat kadar geniş değil,passat'ın arka koltuk baş ve diz mesafesi daha iyi bence. 

Talisman güzel bir otomobil ancak içerisi bir passat kadar geniş değil,passat'ın arka koltuk baş ve diz mesafesi daha iyi bence. 
Evet geniş değil ama koltukları çok güzel ya :) en çok koltukları beğendim ben.

@yusuf Renault iyi gidiyor sürekli çıta yükseliyor..  Dci motoru da iyi geliştirdi 1.6 dci motordan elde ettiği güç :'(

Dis tasarim genel hatlariyla ben burdayim diyor. Camurluk ustunden gecen kaput cizgisi gunduz fariyla devam ediyor ve kalin duz giden bir on kisim olusuyor buda bir mustang durusu yaratiyor yandan bakildiginda. Direk cepheden bakildiginda ben her zaman araclarda bir karakter ararim koy farlari izgarayi devam diye dusunmuyorum. Her zaman ki gibi bir karakter yok anlamsiz sekilde buyuk gunduz farlari tamponda filan uzaniyor sebebini cozemedim. C seklinde gunduz fari diye tanitiliyor ama o C niye ?? Arkasi bence guzel bir butunluk var ama giderken bir gormek gerek biraz oturakliysa hos bir goruntu olusacaktir. 

İcine gelirsek -gelmesek daha iyi aslinda- malzeme kalitesine sadece tahmin yurutebiliriz fransizlarin orta ust anlayisinin yansimasidir. Cok kaliteli olmayan plastik kumas ve iscilik. Tasarim yok gibi birsey zaten, medya ekranini Tesladan direk almislar sanirim, onun araclarinda boyle dikine duran tablet gibi ekranlar var ama o aracin konsepti bambaska onda belki okey ama talismanda olmamis. Sadelik pesinden kosmuslar anlasilan. Birde daha ozenilmis bir direksiyon olsa fena olmazdi. 

Renault cok az yakan motorlariyla ucuz yedek parcasiyla guclu ikinci eliyle ve dikkat cekici dis tasarimla yoluna devam etmekte kararli sanirim bu cizgiyi bozmuyorlar. Benden daha kaliteli arac arayan varsa gitsin Alman arabasi alsin diyor anlasilan. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadan bakınca yeni megane'den ayırt edici bi özelliği var mı ? belki far grubu biraz daha uzundur.

bu reno'nun ,VW'de Passat, BMW'de 5 ve Mercedes'te E serilerine karşılık ürettiği bir araç mıdır ? O sınıftan mıdır?

Öyle ise içine binenlerden ses yalıtımı hakkında fikirleri alalım. Reno ciddi ar-ge'ler sonucunda çıkartmış gibi bu aracı ama 130 bin falan isterlerse gülerim.  :000043-medium:

arkadan bakınca yeni megane'den ayırt edici bi özelliği var mı ? belki far grubu biraz daha uzundur.

bu reno'nun ,VW'de Passat, BMW'de 5 ve Mercedes'te E serilerine karşılık ürettiği bir araç mıdır ? O sınıftan mıdır?

Öyle ise içine binenlerden ses yalıtımı hakkında fikirleri alalım. Reno ciddi ar-ge'ler sonucunda çıkartmış gibi bu aracı ama 130 bin falan isterlerse gülerim.  :000043-medium:
Hocam ses yalıtımı çok iyiymiş. Bu şaşırtıcı :)

ses yalitimi iyiyse sadece bi arti koyarim onun disinda overall degerlendirmeleri onemli tabii. bi de su cok onemli abi: araci aldim 100 bine 5 sene sonra sat. mercedes gibi vw ya da bmw gibi degeri yuksek olmuyor. burda marka degeri onemini bi kere daha gosteriyor.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

ses yalitimi iyiyse sadece bi arti koyarim onun disinda overall degerlendirmeleri onemli tabii. bi de su cok onemli abi: araci aldim 100 bine 5 sene sonra sat. mercedes gibi vw ya da bmw gibi degeri yuksek olmuyor. burda marka degeri onemini bi kere daha gosteriyor.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.
Kesinlikle öyle hocam. Latitute de bunu bir kere daha gördük. 2-3 sene sonra haşat oldu araba ve fluence fiyatına indi. 1.6 160 beygir hariç alınacak araba değil gözümde :)

Geri
Üst Alt