Renault Talisman... Fikirleri alalım

@yusuf yakıt ve özellikle vergi avantajı varsa bence başarılıdır.

Ortadaki ekran ve klima düğmeleri maslak sanayide toplama araç gibi durdukça çok bir başarı elde edebileceğini düşünmüyorum. Ha bir de fiyatı var.

@OnurJZ389 kesinlikle sana katılıyorum benim kastettiğim motorunun başarısı o da tek başına bir tercih sebebi değil malesef 

Renault'ta ürün oluşturma sıkıntısı var. Clio ve Megane ile aşmaya çalışıyorlar gerçi, uzun yıllardır bu iki ürünü üretiyorlar ama bir türlü sabit bir amiral gemisi tutturamıyorlar. Safrane ile denediler olmadı, Laguna ile denediler olmadı. Sedan olarak Latitude çıktı o da olmadı şimdi Talisman'ı deniyorlar muhtemelen bu da tutmayacak. Gerçi VW'deki  Polo-Jetta-Golf-Passat 4'lüsü gibi kemik ürün gamı olan marka da pek yok. Totoya'da Corolla, Avensis belki, Honda'da sabit Civic-Accord, Ford'da Mondeo kemik sayılabilir Focus da Megane ile aynı dönemlerden beri üretiliyor, Opel'de Astra harici yok. Vectra uzun yıllar üretildi sonra yerini Insignia'ya bıraktı vs. vs.

@OnurJZ389 talisman latitude'nin yerine geldi ama şimdiki motor dışında zaten latitude mükemmel konforlu bir arabaydı bir kere sürüş deneyimim oldu o araba neden tutmadı hala merak ediyorum zaten 

@OnurJZ389 talisman latitude'nin yerine geldi ama şimdiki motor dışında zaten latitude mükemmel konforlu bir arabaydı bir kere sürüş deneyimim oldu o araba neden tutmadı hala merak ediyorum zaten 
Her zamanki gibi malzeme kalitesi kötüydü. İçi çabuk eskiyor aracın.

@yusuf eskime olayından anlamam ama içine oturduğunda premium havasını fazlasıyla veriyordu

Arkadaşlar şahsi görüşüm Renault ve fiat iş makinesi mantığıyla kullanılan , prestij  ağırlıklı düşünülmeyen markalar.  D segmentince iki marka da yıllardır sıkıntı yaşıyor. Araç tasarım olarak hoş, güncel teknolojiler barındırsa da satış rakamları konusunda Laguna , latitude gibi önceki serilerin rakamlarını aşamayacıgını, D segmentinde rakipleri karşısında tutunamayacıgını düşünüyorum. Renaultun yeni jenerasyonunda megane sedan piyasada epey yer edinir bana göre .

Geri
Üst Alt