Renault Talisman... Fikirleri alalım

Hayvan gibi arabaya 1.5 dci koymayıp 1.6 dci 130 koyarlarsa birçok araçla rekabet edebilecektir diye düşünüyorum,latitude'da yok bu motor , 110'luk fluence'la aynı motor kullanılıyor.

Firmalar niye böyle bişey yapıyor anlamıyorum alt segmentteki aynı motoru üst segmentte kullanırsanız ben almam ki o arabayı istediği kadar içerisi lüks olsun,alan çıkacaktır ama en azından opsiyon listesine konulmalı.vw'de bu çok fazla yok,benzer motorlar kullanılan araçları var ama bu çok nadir.Dizellerde zaten tamamen ayırdılar jetta 105'likte kaldı golf'ü 110 yaptılar pasat 120, polo'yu 90'da tutup hacmi düşürdüler 1.6 pololar  jettlara kafa tutabiliyordu  :)

Yine olmamış yine olmamış  >:

BDvo1G.jpg

feriterk dedi:
@Negatiwe olmamış. O ekran  ne ya öyle. Hİç mi göz zevki yok bu tasarımcilarin?
Maalesef yıllardır süregelen bir sıkıntı bence bu. Güzel motorlar, güzel teknolojiler, güzel dış tasarımlar yapıyorlar.

İç mekana gelince nex next deyip geçiştiriyorlar.

klima düğmeleri sonradan takma gibi

Ekran aynı 80 li yıllardaki duvar saati gibi duruyor :( bu reno tasarımcıları nuh nebi günlükten kalma tasarımcılar heralde  s=s17

Bence arka tasarımı ve aracın genel tasarımı güzel olmuş. Reno çıtayı yükseltmiş.  Aracın kaderi tamamen fiyat politijasına bağlı. Gerçi fluence 70-80 bin olduktan sonra bu araç 100 binden başlar ve tarihte kalır.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Disi ne kadar iyiyse ici o kadar kotu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ara sıra Bim'de, A101'de satılan Çin malı tabletler olur ya 99 liralık. Onu alıp konsola iliştirmişler. Onun dışında ben dış tasarımı beğendim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İç tasarımı yapan mühendis arkadaşın maaşına zam verilmesi şart s=s19

umitbt dedi:
İç tasarımı yapan mühendis arkadaşın maaşına zam verilmesi şart s=s19
Bence iç tasarımcıyla  malzemecinin wolfsburg tarafına doğru bi yolculuğa çıkıp 3 bilemedin 5 hafta vw'nin fabrikasındaki arabaların içinde yatıp kalkıp feyiz almaları zinhar şart olmuştur  &:

Dış tasarım olarak Fransızlar etkileyici ve göz dondurucu oluyor, burada da aynı şeklide, mesela ben peugeot 508 i incelediğimde çok beğenmiştim, donanımları ile karşılaştırılınca passat karşısında çok hesaplıydı.

Talisman da passat gibi güçlü bir rakip ile karşıkarşıya ama latitüte gibi büyük hayal kırıklığı olmaz umarım. İç mekan biraz eleştiri konusu olmuş, bir de dokunmak lazım hissi nasıl merak ettim. Dizel 1.6 DCİ edc modeli 100.000 bandında olursa ilgi çekebilir.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

enpisagor dedi:
Dış tasarım olarak Fransızlar etkileyici ve göz dondurucu oluyor, burada da aynı şeklide, mesela ben peugeot 508 i incelediğimde çok beğenmiştim, donanımları ile karşılaştırılınca passat karşısında çok hesaplıydı.

Talisman da passat gibi güçlü bir rakip ile karşıkarşıya ama latitüte gibi büyük hayal kırıklığı olmaz umarım. İç mekan biraz eleştiri konusu olmuş, bir de dokunmak lazım hissi nasıl merak ettim. Dizel 1.6 DCİ edc modeli 100.000 bandında olursa ilgi çekebilir.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Hocam az dolu edc 100 civarı olursa bayağı satar. Ama hiç sanmıyorum o civarda olacağını.

@enpisagor hocam talismana 100 bin bandı bile çok bana  göre eğer ki 120-130 civarı olursa ki sanmıyorum hiç satılmaz gibi geliyor passat gibi suberb gibi rakipleri varken

Açıkcası fiyat olarak rekabetçi olduğunu düşünüyorum, özellikle 1.6DCİ 160ps oldukça iyi bir seçenek. Buyrun fiyatlar 

Talisman Touch 1.5 dCi 110 HP 0 91.300 Talisman Touch 1.6 dci 130 HP 0 95.500 Talisman Touch 1.6 dci 130 HP EDC 0 104.850 Talisman Icon 1.6 dci 130 HP EDC 0 117.100 Talisman Icon 1.6 dci 160 HP EDC 0 121.750 

Bayide ne kadar indirim yapacaklar orasıda önemli. İkinci el korkusu olmasa dci 160hp + EDC çok insanın aklını çeler aslında :)

Bu DCI 160hp'i Mercedes'te de görebilecek miyiz acaba, Mercedes C ve E kasaya bu motoru koyarsa BMW'yi adeta gömer.

Geri
Üst Alt