Güncel Bakım Masrafları

Güncel bilgi amaçlı 30000 km yetkili servis bakımda yaptırdığım işlemlerin fiyatlarını paylaşıyorum. Periyodik bakım dışında fren hidroliği değişimi; rot ayarı yapıldı. 6476 lira .

1686120451499.png

15 ay, 12k km. olmuş. bakım yapmak lazım dı.
Yine mann filtreler (uzman parça) ve mobil1 esp 5w30 (Ümraniye sanayi) ile yaptık.
Yetkili, bu sene zubizu indirimi dahil 4250 TL isteyince, kendimiz 1300 TLl ye hallettik mecburen.

Bu sene muhtemel daha az km yaparım, bir sonraki bakımı 24 ay sonraya planladım.

Ekli dosyalar

• IMG_20230602_081549_N.jpg
    IMG_20230602_081549_N.jpg
    135.4 KB · Görüntüleme: 32
Uzman parça veya UstaParçacı dan Mann filtre alınır mı? Orjinallik konusunda nasıldır?

servis fiyatları belli birde dışardaki güvenilir ustalarla aynı işi 3de1 fiyata yapılma ihtimali oluyorsa özel servis daha cazip gibi.

Uzman parça veya UstaParçacı dan Mann filtre alınır mı? Orjinallik konusunda nasıldır?
ben 2020 tiguan için fitremarketim den mann hava ve polen filtresi aldım. whatsaptan yazıştım yetkili kişiyle, mann filtre Türkiye distrübütörü olduğunu ve kesinlikle orjinal olduğunu söyledi. Kaymazlar otomotiv diye geçiyor firmanın ismi...

Tdi Mazot filtresini degistirirken? (2 gün önce degistirdim)

Gecmiste sabıka kaydı bulunan 3 lü yakıt hattı hortumlarında geriye kanırtma sonucu oluşabilecek çatlama yarılma durumlarına önlem olarak ,filtreninin kapagını bu sekilde (max.bu kadar geriye kanırtarak) iple kaputa sabitleyiniz.

Yanınızda bir yardımcınız yoksa.....

IMG_20230606_150530.jpg

Bu arada Motorun bu leş hali ne ???

Wurth motor temizleme spreyi kullanıpta ilk 3 ay vayyyy cillop gibi parladı mükemmel ürünmüş dedik bizde.

Nahhh!!! mükemmel ürün!!!

3 aydan sonra tozu toprağı kiri üzerine yapıştıran yapıskan yağlı bir tabaka bırakıyor evet parlıyor ama

3 ay ömrü var sonra durum rezalet ..sekildeki gibi)

Hocam mazotu nerden alıyorsunuz Ankarada? muhtemelen ışık kırılmasından ama bu açıdan turkuaz renk :))

Hocam mazotu nerden alıyorsunuz Ankarada? muhtemelen ışık kırılmasından ama bu açıdan turkuaz renk :))
Evet bende kapagı açtığımda şasırdım?? Mavi mazot mu olur?

Enjektörle çekince
Yeşil/sarı görünümde idi.

Yani kırınımsal yanılsama imiş

Yakıtı nerden alıyorsunuz? Memnun musunuz?
Denk geldi bu soru!!!

3,5 yıldır totalden alıyordum
Gecen haftaya kadar.

Bu haftadan itibaren opete gectim ordan devam edicem sanırım.

Ne oldu da bu transfer gerceklesti

Karmaşık uzun hikaye....

Totalde kötü yakıt denk geldi...
Bunun farkına varıncaya kadar ??
Acaba nisan ayında koydugum motul yağ mı sahte olabilir diyecek kadar sebebler aramaya başladım. (İnternetten uzman parcadan aldım en son motulu)

Yakıtım arttı
Arabada isteksizlik olustu

Dibine kadar kullanıp opetten yakıt alınca

Hepsi düzeldi

Hocam bende çok uzun süredir yakıtı opetten alıyordum ama bu yıl başı itibariyle biraz araştırma birazda farklı araçlarımdaki gözlemler sonucu BP'den memnun kaldım. Ankaradaki BP kendi istasyonları üzerinde ise güzergahınız bir deneyin...Eskişehir yolu söğütözü, eryaman göksu çıkışı fatih sultan mehmet bulvarında kendi istasyonları var.

100.000 periyodik bakım + fren hidroliği değişimi,

thumbnail_IMG_5174.jpg

Geri
Üst Alt