Güncel Bakım Masrafları

Ben de anlamakta ve inanmakta zorlandım tekrar tekrar sordum. Önce ustamız tespit yapsın , evet bobin değişmeli derse o zaman 2 yıl garanti veririz yoksa kendi isteğinizle degistirirseniz garantili olmaz dedi. Evet aynen böyle.

Yani bir yasima daha girdim. Tespit için ücretten bahsetmedi belki burada da paylaşılan yok şu paket bakım yok bu paket kontrol adı altında bir kalem daha ödetmek içindir.

bugün ankara arca otomativ e gittim, buji ve bobin değişimi için işçilik dahil %30 indirimli 6200 tl fiyat verdiler. buraya kadar sıkıntı yok ancak eğer aracınızda bu parçaların değişmesi gerekiyorsa önce tespit etmemiz lazım, eğer değişmesi gerekiyorsa garanti veririz ancak herhangi bir sıkıntı yoksa ve siz kendi isteğinizle değiştirirseniz ve parçaya garanti vermeyiz dediler. Aynen bu şekilde tekrar tekrar sordum, bu cevabı verdiler. Ne diyorsunuz ?
Bu Arca günden güne bozuyor. Dışarıdan baksan kurumsal düzgün iş yapan firma ama içeride işler sanayi usulü yalan yanlış bilgiler var.
Son bakımda oraya gitmiştim, aracı bırakmamdan aldığım ana kadar ekstra birşeyler(motor temizleme, havalandırma içi temizleme, vs) satma çabaları vardı.

2 hafta önce de aracım yine vites kolu hatası verdiğinde randevu oluşturdum, 1 hafta sonrasına randevu verdiler. Randevuya 1 gün kala arayıp randevunuzu 1 hafta erteliycez diye aradılar. Yani bu ciddiyetsizlikle çalışan serviste, parça garantisini kafalarına göre vermeleri normal sayılabilir. :)

@YASOGRC yetkili servisten alınan parça 2 yıl her şekilde garantili değil mi? Siz değişsin derseniz aynı usta takacak garanti kapsamında olmayacak, kendi değişsin derse aynı usta takacak ve garantili olacak. Ağır saçmalamışlar.

Bu Arca günden güne bozuyor. Dışarıdan baksan kurumsal düzgün iş yapan firma ama içeride işler sanayi usulü yalan yanlış bilgiler var.
Son bakımda oraya gitmiştim, aracı bırakmamdan aldığım ana kadar ekstra birşeyler(motor temizleme, havalandırma içi temizleme, vs) satma çabaları vardı.

2 hafta önce de aracım yine vites kolu hatası verdiğinde randevu oluşturdum, 1 hafta sonrasına randevu verdiler. Randevuya 1 gün kala arayıp randevunuzu 1 hafta erteliycez diye aradılar. Yani bu ciddiyetsizlikle çalışan serviste, parça garantisini kafalarına göre vermeleri normal sayılabilir. :)

doğuş oto zamanında ben memnundum ama artık gitmem sanırım. doğuş oto Çankaya zaten tek kalan doğuş oto Ankara'da ve parça siparişlerimizi oradan veririz.

@YASOGRC yetkili servisten alınan parça 2 yıl her şekilde garantili değil mi? Siz değişsin derseniz aynı usta takacak garanti kapsamında olmayacak, kendi değişsin derse aynı usta takacak ve garantili olacak. Ağır saçmalamışlar.

Açıkça para için böyle yokuş yapıp milleti mecbur kılmak istiyorlar sanırım. Neyse artık kendileri bilir :)

Polen filtresi karbonlu mu kullanıyorlar? Hiç sordunuz mu?
@thelordof Faturada parça kodu jzw ile baslıyor.Normal standart kalite filtre olmalı.
Karbonlu değil standart takıldı, açıkçası çok ta önemsemediğim bir konu.
JZW ile başlayan JZW819653G kodlu eko seri polen filtresi karbonlu tip filtredir, Golf ‘lerde eko seri de olsa standart filtre kullanılmıyor. :)

60 binkm bakımı 2019 golf 1.6 tdi dsg.
İndirimlerle 4830₺
Polen filtresi hariç onu kendim alacağım.
IMG_9567.jpeg

1.6 TDI 2019 Golf (28k KM) :
  • LIQUI MOLY 5W30 5 Litre (8973)
  • Bosch hava filtresi,
  • Bosch polen filtresi,
  • Bosch yağ filtresi,
  • Yağ karter tıpası,
2.040TL, (Parçaları, orjinalliğinden şüphe duymayacağım toptancı arkadaşdan aldım. )

Özel serviste 400₺ işçilik ile değişim yaptırdım.

Toplam : 2.440₺ / 10.06.2023

Edit : sadece servis fiyatlarına yer veriliyorsa silinebilir.

Son düzenleme:
Aracınız daha çok yeni bir araç, rot ayarı ile ilgili bir sıkıntınız mı vardı..?
Aracımda problem yoktu. Servisin bana söylediği "Ücretsiz yaptığımız chech up 'ta aracınızın rot ayarlarının bozuk olduğu tespit edilmiştir. 400 tl fiyatı var. Lastiklerin iç tarafları daha fazla yıpranır. Bizde veya dışarıda rot ayarlarını yaptırmalısınız." Ben yapılan işlemden sonra aracımda fark göremedim.

Aracımda problem yoktu. Servisin bana söylediği "Ücretsiz yaptığımız chech up 'ta aracınızın rot ayarlarının bozuk olduğu tespit edilmiştir. 400 tl fiyatı var. Lastiklerin iç tarafları daha fazla yıpranır. Bizde veya dışarıda rot ayarlarını yaptırmalısınız." Ben yapılan işlemden sonra aracımda fark göremedim.
Rot ayarı hakkında şöyle bir bilgi vereyim. Aracım Golf 7.5 rot ayarından sonra direksiyon için kalibrasyon yapıldı (serviste lastik değiştirmiştim) normalde 2-3 ayda bozulan rot ayarı direksiyon kalibrasyonu yapıldıktan sonra 1.5 yıldır hiç bozulmadı.

Dün yetkili serviste iyice keselendik.

6. yıl bakımı. Km 62 300

Rutin periyodik bakım : 5.047 tl.

Cam tavan bakımı + su tahliye kanalları kontrolü + yağlama spreyi : 796 tl

Klima bakteri temizliği : 1.996 tl

Toplam : 7.840 tl

Bakım sırasında dışarıda yeni Polo görgüm. Fabrika çıkışı GİTİ marka lastik kullanılmış.

.

Dün yetkili serviste iyice keselendik.

6. yıl bakımı. Km 62 300

Rutin periyodik bakım : 5.047 tl.

Cam tavan bakımı + su tahliye kanalları kontrolü + yağlama spreyi : 796 tl

Klima bakteri temizliği : 1.996 tl

Toplam : 7.840 tl

Bakım sırasında dışarıda yeni Polo görgüm. Fabrika çıkışı GİTİ marka lastik kullanılmış.

.
Burda insanlar hangi iyi lastik diye düşünürken adamlar giti diye ne olgudu belirsiz lastik takmis şaşmamak elde degil...

Geri
Üst Alt