Güncel Bakım Masrafları

Abonesi olduğum Maltepe Erel deki 03.06.2023 tarihli 15.000 bakım maliyeti.

98000 bakım.JPG

ben 2020 tiguan için fitremarketim den mann hava ve polen filtresi aldım. whatsaptan yazıştım yetkili kişiyle, mann filtre Türkiye distrübütörü olduğunu ve kesinlikle orjinal olduğunu söyledi. Kaymazlar otomotiv diye geçiyor firmanın ismi...
Orayı biliyorum. 3 yıldır alıyorum. Diğer yerleri merak etmiştim. N11 kuponlarıyla 130TL gibi fiyat farkı olunca bir sorayım dedim.

Arkadaşlar merhaba, golf 8 aracım 13400 km'de bayramda tatile gideceğim. Döndüğümde km 15500-16000 arası olabilir. Bakımı şimdi yaptırsam erken geliyor dönünce yaptırsam km geçmiş olacak. Öneriniz nedir

Arkadaşlar merhaba, golf 8 aracım 13400 km'de bayramda tatile gideceğim. Döndüğümde km 15500-16000 arası olabilir. Bakımı şimdi yaptırsam erken geliyor dönünce yaptırsam km geçmiş olacak. Öneriniz nedir
Yetkili servisler 1000-1500 km geçmesine bir şey demiyor ama teyit almakta fayda var.

Bence erken yaptırın , hem uzun yol öncesi kontrol edilmiş olur havalar sıcak yağ eksitme olmuş olabilir veya yolda olabilir hemde temiz yağ ile yakıt tüketiminiz düşer , zam da gelebilir gün günü aratıyor

İki hafta önce 1.0 tsi golf bakımı 3670 liraya yapıldı.

Bence erken yaptırın , hem uzun yol öncesi kontrol edilmiş olur havalar sıcak yağ eksitme olmuş olabilir veya yolda olabilir hemde temiz yağ ile yakıt tüketiminiz düşer , zam da gelebilir gün günü aratıyor
Bende aynı şeyi düşündüm fakat erken yaptırırsam eğer bir sonraki bakımı geç yaptırmış olcağım için kararsız kaldım

bugün ankara arca otomativ e gittim, buji ve bobin değişimi için işçilik dahil %30 indirimli 6200 tl fiyat verdiler. buraya kadar sıkıntı yok ancak eğer aracınızda bu parçaların değişmesi gerekiyorsa önce tespit etmemiz lazım, eğer değişmesi gerekiyorsa garanti veririz ancak herhangi bir sıkıntı yoksa ve siz kendi isteğinizle değiştirirseniz ve parçaya garanti vermeyiz dediler. Aynen bu şekilde tekrar tekrar sordum, bu cevabı verdiler. Ne diyorsunuz ?

bugün ankara arca otomativ e gittim, buji ve bobin değişimi için işçilik dahil %30 indirimli 6200 tl fiyat verdiler. buraya kadar sıkıntı yok ancak eğer aracınızda bu parçaların değişmesi gerekiyorsa önce tespit etmemiz lazım, eğer değişmesi gerekiyorsa garanti veririz ancak herhangi bir sıkıntı yoksa ve siz kendi isteğinizle değiştirirseniz ve parçaya garanti vermeyiz dediler. Aynen bu şekilde tekrar tekrar sordum, bu cevabı verdiler. Ne diyorsunuz ?
Biraz saçma geldi, Ankara'daki diğer yetkili servisler ne diyor bu duruma.

yani tespit etmek için ayrıca ücret mi talep ediyor? Benim aracımda servis bakımında değil artık bir noktada üzerindeki orjinal buji değişimini isteyince bunu tespit etmemiz mi gerekcek yani :)
Belki bobinlerde işin içinde olduğu için böyle birşey söyleniyor?

Geri
Üst Alt