Güncel Bakım Masrafları

Yakın zamanda özel servis bakımı
liqui moly
ceratec
engine flush
man filtresi (bütün filtreler mazot hava polen)
motor temizliği
İşçilik 400
Malzeme 1950
(Dip not : aşırı derece sahte yan sanayi man adı altında filtre satılıyor dikkat edilmesini tavsiye ederim.)

Golf 8 15 bin bakımı yaptırdım 2 hafta önce 3560 tl aldılar yetkili servis. ( bilgi amaçlı yazıyorum)

Araç 1 milyon bakım 5800 bedava

Yani 1 milyonluk aracın 5800 liralık bakımı aracın %0,58 ine denk geliyor bugün.....

Gidelim 2018 e

2018 ocakta 121.000 e aldıgım sıfır golfü 6 ay sonra haziran 2018 de dogusta bakıma soktum.

Fatura 780 lira idi

Aracın kendi bedelinin

%0,65 i imiş

Evet 2023 de hayat eskiye göre ucuz....

Ya da değisen bisey yok.

Yola devam

Son düzenleme:
Golf 8 15 bin bakımı yaptırdım 2 hafta önce 3560 tl aldılar yetkili servis. ( bilgi amaçlı yazıyorum)
Tam bakım değildir o malesef hava tutup filtreleri geri takıyorlar ona yağ bakımı desek daha iyi olur

Yani 1 milyonluk aracın 5800 liralık bakımı aracın %0,58 ine denk geliyor bugün.....

Gidelim 2018 e

2018 ocakta 121.000 e aldıgım sıfır golfü 6 ay sonra haziran 2018 de dogusta bakıma soktum.

Fatura 780 lira idi

Aracın kendi bedelinin

%0,65 i imiş

Evet 2023 de hayat eskiye göre ucuz....

Ya da değisen bisey yok.

Yola devam
Tek sorun 2018 te alınan kaç maaş ile golf aldınız şimdi kaç maaş ile golf alamıyoruz yoksa alabilen için 5800 çerez parası

Tam bakım değildir o malesef hava tutup filtreleri geri takıyorlar ona yağ bakımı desek daha iyi olur
Evet tam olarak öyle oldu fakat vw zaten hava ve polen filtresinin 30 binde bir değişmesini öneriyor hocam.

Evet tam olarak öyle oldu fakat vw zaten hava ve polen filtresinin 30 binde bir değişmesini öneriyor hocam.
Yanlış bir uygulama, geçen seneye kadar son 40 senedir (hava ve polen filtresi) 1 yıl veya 15 bin km’de değişiyorken, ne oldu da birden süreyi 30 bin’e çektiler.? Filtrelerin dayanımı malzeme kalitesini mi artırdılar, hayır herşey aynı,

Bunu yapmalarının tek sebebi; pahalı olan servis bakım ücretlerinin bir nebze olsun düşük tutmasını sağlamak, o filtreler 30 bin km dayanmaz.!!

Tekrarlamalar.

@forzaGilles dediklerine ek.

*** 30.000 km dayanmaz net!!
***2 yıl dayanır ama 2 yılda 20.000 km yapana dayanır.

Yılda 10.000 km yapana güzel frekans aslında

Arabam 14 binde değiştirsem mi ne dersiniz
Seneye 28 bin km de bakıma gidecekseniz eğer.
Şimdi değişin hocam. Eliniz yatkınsa kendiniz de yapabilirsiniz.

Aracınız sıfır daha,
temiz temiz hava alsın hem motoru hem siz.

Mann hava filtresi ile
Mann karbonlu polen filtresi ikilisi işinizi görür

Filtreyi kendim değiştirirsem garantiden çıkmaz mı hocam

Geri
Üst Alt