2014 Golf Retrofit Hakkında

sadbuttrue

Üye
İsim
yunus emre
Araç
golf 7
Arkadaşlar herkese selamlar. Yakın zamanda 2014 Golf alarak aranıza katıldım. Sizlere danışmak istediğim birkaç konu mevcut.

• Aracımda bluetooth özelliği olmayan multimedya mevcut. Highline araçlarda bulunan multimedyayı(tercihen carplay'li) aracıma uyumlu olur mu? Torpido gözündeki multimedya ünitesi de olması gerekiyor sanıyorum. Bu konuda herhangi bir uyuşmazlık ortaya çıkar mı ?
  • Aracımda halojen far ve stop bulunuyor. Bu far ve stopları yine Higline donanımlarda bulunan mercekli far ve led stoplar ile yükseltebilir miyim? Nelere dikkat etmek gerekir?Sonuçta bu farlar yükseklik ayarını otomatik yapıyor. Bu noktada neler yapılabilir? İkinci bir seçenek olarak piyasada çok fazla çin menşeli J far ve 7.5 Stoplar bulunuyor. Bu far ve stopları kullananların tecrübelerini merak etmekteyim. Aydınlatması nasıl?(özellikle yağmurlu havalarda) Tavsiye eder misiniz?
  • Aracıma katlanır ayna eklemek istiyorum fakat piyasada orijinal olmayan katlanır ayna da mevcut. Bunların orijinalden farkları nedir? Tavsiye eder misiniz?
  • Aracıma otomatik kararan ayna takma konusunda çıkma orijinal parça ile yükseltebilir miyiz? Herhangi bir kodlama veya aktivasyon gerekiyor mu?

Teşekkürler.

Öncelikle foruma hoş geldiniz. Aracınız hayırlı olsun.
Sorularınızı bildiğim kadarıyla cevaplayayım;
1-) Highline araçlarda olan ünite (Makyajlı kasa MIB 2) istiyorsanız torpidodaki kitaplık kısmını kestirmeniz gerekiyor ek olarak tesisatta işlem yapılması gerekiyor. @HONEY bu ünitelerden satıyor. @Vagger_Boy yakın zamanda aracına bu üniteden takmıştı.
2-) Yakın zamanda bu farlar hakkında forumda bir konu vardı araştırırsanız bulabilirsiniz.
3-) Yan sanayi katlanır aynaları pek önermiyorlar, geri viteste sağ ayna alta indiği zaman geri eski konumuna gelmiyor diyenler vardı. Orijinali @HONEY de mevcuttu sanırım.
4-) Otomatik kararan ayna için çıkma ayna bulabilirsiniz fakat tesisat ve kodlama gerekecektir. Tak çalıştır olacağını sanmıyorum.

Hoşgeldiniz aramıza....

7.5 kasanın highline (2019-2020 yıllarında üretilen Comfortlinelarında bazılarında gelen) paketinde bulunan torpido içerisinde üniteli cam ekran, geri görüş kamerası destekli ve CarPlay destekli oluyor.... Bunun için sizlere önerim alacağınız ünitenin kodunun son 3 sayısı en düşük 824 ve üzeri bir kod ile bitmesi olur. Ben kendim 840C kullandım. Çok memnunum. Üniteler @HONEY hocamda da bulunur. @sekmekci hocam da alışveriş kısmında satıyor üniteyi, kendisi ile görüşün. Bunların 874C olanı da var navi içinde barındıran vs. gibilerinden ama CarPlay varken dahili Navi işlevsiz kaldığından ben geçmemiştim. İleride nefsime yine hakim olamam geçerim gibi @HONEY :) :)

Yaptığım retrofitin linkini sizlerle paylaşıyorum:
Mib 2 Retrofit (Tamamlandı)

Kafanıza soru takılır ise dm den yazın telefon ile konuşarakta bilgi veririm. İlk yapıldığında, aracımda torpido da fabrikasyon olarak ünite bulunmadığından kitaplık kısmının arkasını kestirerek üniteyi sabitlettirdim. İlerleyen zamanlarda @kdr.ndr hocam sağolsun, kendisinden ünite gözlü torpido satın aldım. Müsait olduğum zaman onu da değiştirerek tam orjinal montaj ve görüntüyü yakalayacağım.... @sadbuttrue

Dönüşleriniz için teşekkür ederim @Vagger_Boy @EsXi
@HONEY ile iletişime geçtim. Multimedya için Composition Colour Media RCD 330 kullanan arkadaşlar var mı? Tatmin eder mi ? Fiyat farkı çok ciddi var çünkü :)

@Vagger_Boy hocam sanırım siz yakın zamanda J Far ve 7.5 Stop taktırdınız. Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Sanırım yeni üye olduğum için dm atamıyorum size.

@HONEY ile iletişime geçtim. Multimedya için Composition Colour Media RCD 330 kullanan arkadaşlar var mı? Tatmin eder mi ? Fiyat farkı çok ciddi var çünkü :)

@Vagger_Boy hocam sanırım siz yakın zamanda J Far ve 7.5 Stop taktırdınız. Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Sanırım yeni üye olduğum için dm atamıyorum size.

Merhaba hocam, Allah söyletti size de bakın inşallah taktırırım daha taktırmadım :) :) :)

Merhaba bende 1 ay kadar önce Midline plus aracıma higline farı olan bacic bi xenon far montajı yaptım. Farların çıkma dolu şekilde aldım balastı üzerindeydi. Farların orijinal bir şekilde çalışmasını istiyorsanız. Bcm ve gateway high sürüm olması gerekiyor. Afl beyni ve arka süspansiyonu takılan seviye sensörü almanız lazım. Bu parçaların montajı için kablo tesisatı lazım. Montaj işlemi ve kodlama ile higline de ki gibi orijinal bir şekilde kullanılabiliyorsunuz. Ayrıca far yıkama ( muayene de hafif kusur olarak geçiyor) yaptırmalısınız.

Led stop konusuna gelince golf 7 highline stopları bire bir uyuyor. Sadece bir kaç kablolama işlemi var

@beraterdem33 hocam eyvallah inceleyeceğim stoplar mantıklı ancak far olayı sanırım biraz masraflı ve işin ehli birini blumak gerekiyor. Siz işlemleri yaptığınızda ne kadara mal olmuştu?

@beraterdem33 hocam eyvallah inceleyeceğim stoplar mantıklı ancak far olayı sanırım biraz masraflı ve işin ehli birini blumak gerekiyor. Siz işlemleri yaptığınızda ne kadara mal olmuştu?
Rica ederim. Ben parçaları ucuz buldukça aldım. Montajı forumdaki arkadaşların desteği ile kendim yaptım. Toplamda 10 bin TL’ye mâl oldu.

RCD 330 tavsiye etmem, sesi çok ciddi farklıdır, ses kalitesi önemli değil derseniz maliyet açısından olabilir tabii.

@CemK hocam comfortline daki bluetooth olmayan multimedyadan da mı kötü ses kalitesi.

Geri
Üst Alt