D3S Ampul

Sunsetredgolf7

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Araç
Golf7
Herkese merhaba, benim aracım golf7 hıghline 2014, malum Xenon sıkıntısı çekiyorum, photon d3s 8000k aldım, çok daha kötü oldu. Photon milestone led xenon ampül almayı düşünüyorum, arıza lambası yakar mı ? Veya başka led xenon takıp çok güzel oldu diyen var mı ?

Dünya standartlarında d2h diye bir xenon ampülü yoktur., bu sanırım çin lilerin uydurduğu bir ampül çeşidi. goog la d2h yazınca böyle bir ürün olduğunu görüyoruz ama bu çin usülü bir ampül ne olduğu belirsiz., hiç bir global markada böyle bir ampül tipi yoktur.
Tamamdir hocam cok teşekkür ederim bende öyle düşünmüştüm

Upvote 0

2015 aracımdaki fabrika zenonlardan en az iki kat iyi durumda şu an yeni ışık otomotivden night breaker siparişi veriyorum çifti 2701 lira mesajınız tam üstüne denk geldi. Bugün sararan farı dıştan temizlettim farı açtırmadan bir de bu ampüllerle deneyelim bakalım. Biraz iyileşti gibi inşallah kısa sürede yine sararmaz.
hocam osramin ampullerini taktiktan sonra resim atarmisin

Upvote 0
Bugün osramlar geldi 2800 +200 işçiliğe hallettim fark edilir derecede aydınlatma arttı gece fotosu çekemedim daha en yakın zamanda eklerim.
Asıl mesele ise ampülleri servise taktırmak için aradığımda dışarıdan aldığım için takamayacaklarını belirttiler, onlardan garanti vs beklemediğimi tanıdığım başka esnaf olmadığını belirtmeme rağmen yardımcı olmadılar. Servis afyon demoto.
Tanesi 2400 ampül artı işçiliğe onlardan almadığım için küsmüşler bana incinmişler.

Diğer bir husus da çıkan fabrika ampüller osram night breaker a benziyor en azından arkasındaki kodlar öyle.

Upvote 0
Bugün osramlar geldi 2800 +200 işçiliğe hallettim fark edilir derecede aydınlatma arttı gece fotosu çekemedim daha en yakın zamanda eklerim.
Asıl mesele ise ampülleri servise taktırmak için aradığımda dışarıdan aldığım için takamayacaklarını belirttiler, onlardan garanti vs beklemediğimi tanıdığım başka esnaf olmadığını belirtmeme rağmen yardımcı olmadılar. Servis afyon demoto.
Tanesi 2400 ampül artı işçiliğe onlardan almadığım için küsmüşler bana incinmişler.

Diğer bir husus da çıkan fabrika ampüller osram night breaker a benziyor en azından arkasındaki kodlar öyl

Upvote 0

Diğer bir husus da çıkan fabrika ampüller osram night breaker a benziyor en azından arkasındaki kodlar öyle.
Fabrika ampülleri Philips Xenstart oluyor hocam., eğer söktükleriniz Osram ise ampüller daha önce değişmiştir.,

Servis dışardan alınan ampülleri bizim arkadaşta da aynı sorunla karşılaşmıştı., arkadaş aracı bakına soktuğu için rica edip kabul ettirmişti ama eminin araç bakıma girmemiş olsaydı kabul etmezlerdi.,

Far ayarı ve kalibrasyonu nu yaptırırsanız aydınlatmanız daha da iyileşecektir. Hayırlı olaun

Upvote 0
resim bekliyoruz kardesim
Kirli mercek ile kısa far açık osram night breaker fotosu ekte dir.
Bu kadarını ben de tahmin etmiyordum sorun yaşayanlara tavsiyemdir. Tam performansı 40 saat sonra verir diyorlar buna bile razıyım şu an.

Ekli dosyalar

• 3E452999-59C5-48F8-A6F0-BE42EDC06308.jpeg
    3E452999-59C5-48F8-A6F0-BE42EDC06308.jpeg
    153.3 KB · Görüntüleme: 52
Upvote 0
Kirli mercek ile kısa far açık osram night breaker fotosu ekte dir.
Bu kadarını ben de tahmin etmiyordum sorun yaşayanlara tavsiyemdir. Tam performansı 40 saat sonra verir diyorlar buna bile razıyım şu an.
Hocam çok güzel olmuş aydınlatması farların dış camı nasıl? sizinki de lekeli hali mi böyle yoksa temizleme işlemi yapıldı mı farın dış camlarına ?

Upvote 0
Hocam çok güzel olmuş aydınlatması farların dış camı nasıl? sizinki de lekeli hali mi böyle yoksa temizleme işlemi yapıldı mı farın dış camlarına ?
Sol tarafta dışta sararma vardı temizlettim onun harici mercekler çok kötüydü bu eski ampüllerle çekilmiş fotosu içini açtırma taraftarı değildim o yüzden ampül değişimi gerçekleştirdim.

Ekli dosyalar

• F9458FD4-7695-4DE7-A28D-791E7F0CD908.jpeg
    F9458FD4-7695-4DE7-A28D-791E7F0CD908.jpeg
    501.9 KB · Görüntüleme: 25
  • 4ED59DCC-F97C-4F66-956A-282E7FF33E19.jpeg
    4ED59DCC-F97C-4F66-956A-282E7FF33E19.jpeg
    213.1 KB · Görüntüleme: 26
Upvote 0
Sol tarafta dışta sararma vardı temizlettim onun harici mercekler çok kötüydü bu eski ampüllerle çekilmiş fotosu içini açtırma taraftarı değildim o yüzden ampül değişimi gerçekleştirdim.
Temizleme işleminde ne yapıldı hocam? buharlı temizleme mi yoksa vernik cila vb bir uygulama mı yapıldı?

Upvote 0
Temizleme işleminde ne yapıldı hocam? buharlı temizleme mi yoksa vernik cila vb bir uygulama mı yapıldı?
Zımpara buhar işlemi yaptırdım diğer fara işlem yaptırmadım. Mecbur kalmasaydım zımpara yaptırmazdım ama çok sararmıştı. İleride bu far yine sararma yapar büyük ihtimal cila vs ile süreci uzatmaya çalışacaz artık.

Upvote 0
aydınlatması güzel , merceğinde temizlesi gerek kardeşim
ampulleri ilk fırssatta bende değiştireceğim

Son düzenleme:
Upvote 0
Fabrika ampülleri Philips Xenstart oluyor hocam., eğer söktükleriniz Osram ise ampüller daha önce değişmiştir.,

Servis dışardan alınan ampülleri bizim arkadaşta da aynı sorunla karşılaşmıştı., arkadaş aracı bakına soktuğu için rica edip kabul ettirmişti ama eminin araç bakıma girmemiş olsaydı kabul etmezlerdi.,

Far ayarı ve kalibrasyonu nu yaptırırsanız aydınlatmanız daha da iyileşecektir. Hayırlı olaun
Çıkan ampüller fotodaki gibi osram fabrika bazı üretimlerde osram kullanmış olabilir mi?
Aracı 40 bin km 2 yaşında almıştım aldığımdan bu yana memnun değildim. Eğer fabrika değilse büyük ihtimal satın aldığım kişi orijinal osram takmamış ya da night breaker değil. 2 yaşında bir aracın xenon ampülü niye değişir o da ayrı konu.

Ekli dosyalar

• C025BB3E-8AEC-4520-BEE1-ED07AAA655A5.jpeg
    C025BB3E-8AEC-4520-BEE1-ED07AAA655A5.jpeg
    160.5 KB · Görüntüleme: 15
Upvote 0
Çıkan ampüller fotodaki gibi osram fabrika bazı üretimlerde osram kullanmış olabilir mi?
Aracı 40 bin km 2 yaşında almıştım aldığımdan bu yana memnun değildim. Eğer fabrika değilse büyük ihtimal satın aldığım kişi orijinal osram takmamış ya da night breaker değil. 2 yaşında bir aracın xenon ampülü niye değişir o da ayrı konu.
far aydınlatma başka resımlerde atabilirmisin kardeşim

Upvote 0

66340 HBI kodunun anlamı --> Osram Xenarc Original D3S (resimdeki ampül)

Fabrika ampülleri Philips Xenstart oluyor., Düşük bir ihtimal olsa da Osram kullanılmış olabilir., veya eski sahibi bir sebebten ötürü ampülleri değiştirmiştir., Zaten bunun pek bir önemi yok.,

66340 XNL kodunun anlamı --> Osram Xenarc Night Breaker Laser Next Generation D3S

Ampülleri orjinallik sorgulaması yaptırdıysanız.,

Far ayarı ve kalibrasyon da yaptırdıysanız geceleri ampüllerin performansının keyfini sürün :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt