D3S Ampul

Sunsetredgolf7

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Araç
Golf7
Herkese merhaba, benim aracım golf7 hıghline 2014, malum Xenon sıkıntısı çekiyorum, photon d3s 8000k aldım, çok daha kötü oldu. Photon milestone led xenon ampül almayı düşünüyorum, arıza lambası yakar mı ? Veya başka led xenon takıp çok güzel oldu diyen var mı ?

Ayrıca beni yanlış anlamayın lütfen o markayı özellikle D3S Xenon için bedava verseler aracıma kesinlikle taktırmam.

Upvote 0
benim aracim comfortline, dolayisiyla halojen farlı, mercek taktırmayı düşünüyorum ve bu süreçte yaptığım araştırmalarda, gerek fabrikasyon xenonlu araçlarda gerek replika farlarda, xenon için osram nightbreaker laser xenarc ampul , led için 360 denilen tipte led ampülleri gayet başarılı olarak kullanıcılar tarafından belirtilmiş. Ancak sizin araçta olduğu gibi 8 sene zarfında xenon ampüllerin merceği kararttığından bahsedilmiş ve ekstra olarak mercek ve far temizliğide önerilmekte.

Upvote 0
8000k kelvin mavimsi yanar performans duser

4300k 4500k ampul tercih ederseniz islak zemin ve yagmurda kayip az olur

Philips 4300k xenon benimki Orjinal mi bilmiyorum

Upvote 0
Herkese merhaba, benim aracım golf7 hıghline 2014, malum Xenon sıkıntısı çekiyorum, photon d3s 8000k aldım, çok daha kötü oldu. Photon milestone led xenon ampül almayı düşünüyorum, arıza lambası yakar mı ? Veya başka led xenon takıp çok güzel oldu diyen var mı ?
8000k da renk maviye dönük olur çok fazla aydınlatma performansı olmaz. Orjinal görünüm derseniz 4300k sarı beyaz arası bi görüntü verir yağmur ve ıslak zeminde aydınlatma kaybı az olur. Benim tercihim tüm araçlarımda 6000k oldu görüntü tam beyaz aydınlatmada gayet tatmin edici. Kendi farlarımda orjinal 4300k ve 6000k ampulleri denemiştim sağ 6000k sol 4300k takıp bir gece kullandım 4300 baya sarı geldi gözüme :) ben beyaz görüntü seviyorum merceklerde o yüzden tercihim hep 6000k dır.

Upvote 0
8000k da renk maviye dönük olur çok fazla aydınlatma performansı olmaz. Orjinal görünüm derseniz 4300k sarı beyaz arası bi görüntü verir yağmur ve ıslak zeminde aydınlatma kaybı az olur. Benim tercihim tüm araçlarımda 6000k oldu görüntü tam beyaz aydınlatmada gayet tatmin edici. Kendi farlarımda orjinal 4300k ve 6000k ampulleri denemiştim sağ 6000k sol 4300k takıp bir gece kullandım 4300 baya sarı geldi gözüme :) ben beyaz görüntü seviyorum merceklerde o yüzden tercihim hep 6000k dır.
Aytunç abicim, hangi marka kullandınız, led xenon mu, normal xenon mu kullandınız.

Upvote 0
4000/5500K Aralığı iyi bende 6000K philips var. Yakın objelerde çok güzel uzun aydınlatma o kadar iyi değil, Lens ve tüm farın için söküp yıkadım.. + Valeo lens sınıfından en kötünün bir iyisi bir üst kasada bu nedenle hella far + lens kullanıldı japon lensler apayrı bir dünya kısacası tasarım olarak en güzeli Çift u led en sorunlusu da yine o :)
Lens küçük ve kalitesiz maalesef / Led sistemlerde 40w civarı yetersiz / bu nedenle lazer destekli çoklu led yapıldı duruma göre aç kapa yapıyor. Valeo / hella magnet marelli ile olacak işler değil çok müşteri kaybettirir böyle şeyler garanti bitti ver farlara 15/20 bin... Buğusu lens kararması bela umarı son modellerde bu firmalardan far almamışlardır. :)

Upvote 0
Aytunç abicim, hangi marka kullandınız, led xenon mu, normal xenon mu kullandın
4000/5500K Aralığı iyi bende 6000K philips var. Yakın objelerde çok güzel uzun aydınlatma o kadar iyi değil, Lens ve tüm farın için söküp yıkadım.. + Valeo lens sınıfından en kötünün bir iyisi bir üst kasada bu nedenle hella far + lens kullanıldı japon lensler apayrı bir dünya kısacası tasarım olarak en güzeli Çift u led en sorunlusu da yine o :)
Lens küçük ve kalitesiz maalesef / Led sistemlerde 40w civarı yetersiz / bu nedenle lazer destekli çoklu led yapıldı duruma göre aç kapa yapıyor. Valeo / hella magnet marelli ile olacak işler değil çok müşteri kaybettirir böyle şeyler garanti bitti ver farlara 15/20 bin... Buğusu lens kararması bela umarı son modellerde bu firmalardan far almamışlardır.

Upvote 0
Maşallah bilgi küpüsün baba, o zaman bişey sorucam cevaplarsanız sevinirm, 12000 lümenlik bir led ampül alırsam merceklerim kararmış bile olsa ile yarar mı ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt