Osram Xenarc D3S 66340 12V 35W

emrah_

Üye
İsim
Emrah
Arkadaşlar merhaba , 2014 Model hıghlıne aracımın bi xenon kısa farları ömrünü tamamladı sanırım sağ far artık yanmıyor ve ekranda uyarı verdi. Biraz araştırdım servisler philips d3s veya Osram d3s kullanıyormuş dışarda philipsin çakma ürünleri çok fazla osramıda aldığımızda sitesinden kontrolünü yapabiliyormuşuz. Osram bayii olan yeni ışık oto osram d3s için çift fiyatına 1500 tl fiyat verdi fakat siteden satışları bulunmuyor İstanbul anadolu yakasından ürünü temin edebileceğim bir yer varsa yardımlarınızı rica ederim.

https://yeniisikoto.com/tr/xenarc-f...35w-xenarc-42.html?search_query=d3s&results=9

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-03-11 at 11.40.21.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-11 at 11.40.21.jpeg
    227.1 KB · Görüntüleme: 41

Arkadaşlar merhaba , 2014 Model hıghlıne aracımın bi xenon kısa farları ömrünü tamamladı sanırım sağ far artık yanmıyor ve ekranda uyarı verdi. Biraz araştırdım servisler philips d3s veya Osram d3s kullanıyormuş dışarda philipsin çakma ürünleri çok fazla osramıda aldığımızda sitesinden kontrolünü yapabiliyormuşuz. Osram bayii olan yeni ışık oto osram d3s için çift fiyatına 1500 tl fiyat verdi fakat siteden satışları bulunmuyor İstanbul anadolu yakasından ürünü temin edebileceğim bir yer varsa yardımlarınızı rica ederim.

https://yeniisikoto.com/tr/xenarc-f...35w-xenarc-42.html?search_query=d3s&results=9
@yeniisikoto yardımcı olacaktır.

Upvote 0
Bende var ama Orjinallik sorgusunu henuz yapmadım

Mahcup olmak istemiyorum

Ekli dosyalar

• 1E35D6F9-F366-4746-8EFB-0859E7858AFB.jpeg
    1E35D6F9-F366-4746-8EFB-0859E7858AFB.jpeg
    70 KB · Görüntüleme: 64
  • 3C5EA664-95FC-4AF3-A3CC-21D4764FEE97.jpeg
    3C5EA664-95FC-4AF3-A3CC-21D4764FEE97.jpeg
    50.9 KB · Görüntüleme: 63
Upvote 0
Kutunun yan duvarında (güvenlik bandrolü etiketi) var mı hocam?
Kutunun yan duvarında (güvenlik bandrolü etiketi) var mı hocam?

Kuzendeydi ampuller sordum yokmuş ustadim yani çakmaymiş :)

Koctastan e27 led ampul almistim ucuzda degildi çakma mal sattiklarini sanmıyorum 2 ay da cortladi osram led ampul

Cinden aldigim e27 retro led ampuller 2 yildir calisiyor ayni avizede

Orjinal ve replika urun kalite ömrü tam şans işi sanirim

Upvote 0
Kuzendeydi ampuller sordum yokmuş ustadim yani çakmaymiş :)

Koctastan e27 led ampul almistim ucuzda degildi çakma mal sattiklarini sanmıyorum 2 ay da cortladi osram led ampul

Cinden aldigim e27 retro led ampuller 2 yildir calisiyor ayni avizede

Orjinal ve replika urun kalite ömrü tam şans işi sanirim
Tam tahmin ettiğim gibi., sebebi ampülün (popo kısmındaki) etiketteki yazı karakterleri kendini ele veriyor., orjinal ampülde yazı fontu öyle olmaz., tabi şu da var sırf kutu üzerinde güvenlik etiketi olması da o ampülün orjinal olduğu anlamına gelmiyor., fakat Osram Xenon ampüllerinin tamamı ve Halojen ampüllerin (hard cover box) olanlarını., orjinal mi sahte mi anlamak zaten çok kolay adamlar sırf buna özel kontrol mekanizması geliştirdiler, ürettikleri her bir ampülü kayıt altına alıyorlar :) Üstün Alman teknolojisi ve mühendisliği böyle bir şey..

Upvote 0

Buyrun size (yeni ışık otomotiv); https://www.hepsiburada.com/osram-d...det-p-HBV00000TVUT4?magaza=Yeni Işık Otomotiv

Ampülleri sağ-sol (çift olarak) değiştirmeniz sizin yararınıza olur., çünkü kısa bir süre sonra diğeri ömrünü tamamlayacaktır., ampülü kim değiştirecek ise ona özellikle tembih edin yeni ampüllerin cam yüzeyine eliyle temas etmesin.!!

Ampül değişimi esnasında tampon sökülmesi gerekiyor veya tamponu bir miktar aşşağıda indirmek gerekiyor., bu esnada park sensörlerinin kablosuna zarar vermesinler.!!

Farlar yerinden oynatılır ise veya farı yerinden oynatmak gerekirse far ayarı bozulacağı için far ayarı ve kalibrasyon yaptırmanız gerekir.!

Far ayarı yaptırırken sanayideki (analog far ayar cihazları) hatalı ayar yapar doğru far ayarı imkanı vermez., Xenon far ayarı için digital far ayar cihazı gerekir ve bilgisayar (diagnoz cihazı) yardımıyla kalibrasyon yapılması gerekir., küçük bir ücret ödeyerek serviste far ayarı ve kalibrasyon yaptırabilirsiniz çok fazla tutmaz.

Far ayarı yaptırırken mümkünse yakıt deposu %70-80 seviyesinde dolu olması iyi olur., ve bagajda aracın stepne/yedek lastik vs.. ekipmanlar harici diğer çanta, eşya, bavul gibi eşyaları araçta bulundurmamanız doğru far ayarı için yararlı olacaktır.

Upvote 0

Buyrun size (yeni ışık otomotiv); https://www.hepsiburada.com/osram-d3s-xenon-zenon-far-ampulu-xenarc-1-adet-p-HBV00000TVUT4?magaza=Yeni Işık Otomotiv

Ampülleri sağ-sol (çift olarak) değiştirmeniz sizin yararınıza olur., çünkü kısa bir süre sonra diğeri ömrünü tamamlayacaktır., ampülü kim değiştirecek ise ona özellikle tembih edin yeni ampüllerin cam yüzeyine eliyle temas etmesin.!!

Ampül değişimi esnasında tampon sökülmesi gerekiyor veya tamponu bir miktar aşşağıda indirmek gerekiyor., bu esnada park sensörlerinin kablosuna zarar vermesinler.!!

Farlar yerinden oynatılır ise veya farı yerinden oynatmak gerekirse far ayarı bozulacağı için far ayarı ve kalibrasyon yaptırmanız gerekir.!

Far ayarı yaptırırken sanayideki (analog far ayar cihazları) hatalı ayar yapar doğru far ayarı imkanı vermez., Xenon far ayarı için digital far ayar cihazı gerekir ve bilgisayar (diagnoz cihazı) yardımıyla kalibrasyon yapılması gerekir., küçük bir ücret ödeyerek serviste far ayarı ve kalibrasyon yaptırabilirsiniz çok fazla tutmaz.

Far ayarı yaptırırken mümkünse yakıt deposu %70-80 seviyesinde dolu olması iyi olur., ve bagajda aracın stepne/yedek lastik vs.. ekipmanlar harici diğer çanta, eşya, bavul gibi eşyaları araçta bulundurmamanız doğru far ayarı için yararlı olacaktır.
Hocam teşekkür ederim siparişi bu link üzerinden veriyorum , çift olarak alacağım değişimi amcamınoğlu yapacak kendisi doğuş oto kartalda elektrik teknisyeni :) far ayarı bozulursa bunu nasıl anlarım bir yöntemi var mıdır ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt