D3S Ampul

Sunsetredgolf7

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Araç
Golf7
Herkese merhaba, benim aracım golf7 hıghline 2014, malum Xenon sıkıntısı çekiyorum, photon d3s 8000k aldım, çok daha kötü oldu. Photon milestone led xenon ampül almayı düşünüyorum, arıza lambası yakar mı ? Veya başka led xenon takıp çok güzel oldu diyen var mı ?

66340 HBI kodunun anlamı --> Osram Xenarc Original D3S (resimdeki ampül)

Fabrika ampülleri Philips Xenstart oluyor., Düşük bir ihtimal olsa da Osram kullanılmış olabilir., veya eski sahibi bir sebebten ötürü ampülleri değiştirmiştir., Zaten bunun pek bir önemi yok.,

66340 XNL kodunun anlamı --> Osram Xenarc Night Breaker Laser Next Generation D3S

Ampülleri orjinallik sorgulaması yaptırdıysanız.,

Far ayarı ve kalibrasyon da yaptırdıysanız geceleri ampüllerin performansının keyfini sürün :)
Bilgiler için teşekkürler orijinallik sorgusu yaptım sıkıntı yok.
Far ayarı için servise uğramam lazım.

Upvote 0

Ekli dosyalar

• 73AF382A-2885-40BD-A406-F98D2C73E22D.jpeg
    73AF382A-2885-40BD-A406-F98D2C73E22D.jpeg
    76.8 KB · Görüntüleme: 46
  • 65E9F4C1-8A24-422B-92DF-C3875F39F636.jpeg
    65E9F4C1-8A24-422B-92DF-C3875F39F636.jpeg
    103.1 KB · Görüntüleme: 45
Upvote 0
Şehirlerarası fotosu ekledim sıfır ışıkta durum bu
Muazzam., geceyi gündüze çevirmiş., daha (far ayarı/kalibrasyon) yapılınca çok daha iyi olucak :) Fotolar kısa far mı, uzun far açıkken mi.?

Upvote 0
sisler açık mı kardesim ?
Sisler kapalı
Muazzam., geceyi gündüze çevirmiş., daha (far ayarı/kalibrasyon) yapılınca çok daha iyi olucak :) Fotolar kısa far mı, uzun far açıkken mi.?
Kısa far açıkken çektim, uzun fara gerek duymuyorum artık😀
Far ayarını serviste en kısa zamanda yaptırmayı düşünüyorum şimdilik karşıdan selektör yapan yok😀

Upvote 0
@bf417 çok güzel olmuş güzel günlerde kullanın inşallah, gece araç kullanırken ışıklar falan kamaşıyor diye zorlanıyorum, araça bi zenon far yaptım iyi oldu ama ampüller fabrikandan gelen Orjinal diye biliyorum. Bu fotoğrafları görünce çok güzel olmuş gerçekten ben de kısa sürede değişimi yapacağım inşallah

Ekli dosyalar

• ABD82BA3-12C7-4E87-BF1D-C20FF91F6B50.jpeg
    ABD82BA3-12C7-4E87-BF1D-C20FF91F6B50.jpeg
    188.2 KB · Görüntüleme: 36
Upvote 0
@bf417 çok güzel olmuş güzel günlerde kullanın inşallah, gece araç kullanırken ışıklar falan kamaşıyor diye zorlanıyorum, araça bi zenon far yaptım iyi oldu ama ampüller fabrikandan gelen Orjinal diye biliyorum. Bu fotoğrafları görünce çok güzel olmuş gerçekten ben de kısa sürede değişimi yapacağım inşallah
Xenon ampülleriniz malesef sahte ., orjinal philips xenon ampüleri bu şekilde değildir.! piyasada philips marka orjinal xenon ampülü yok gibi bişey %90 'ı çakma. tesisatta dönüştürücü kablo ve soket mi kullandınız?

Upvote 0
@forzaGilles farı ikinci el almıştım, Orijinallik durumunu bilmiyordum. Evet soket dönüştücü soket kullanıyorum ama sırada aradaki soketti çıkarıp Orjinal sisteme tam çevirmek olacak

Son düzenleme:
Upvote 0
@forzaGilles farı ikinci el almıştım Orjinal olmak durumunu bilmiyordum. Evet soket dönüştücü soket kullanıyorum ama sırada aradaki soketti çıkarıp Orjinal sisteme tam çevirmek olacak
Sahte ampüller ciddi riskler taşır.,

Xenon ampüller halojen ampülden çok farklıdır., Bir xenon ampülü “ilk ateşleme esnasında” gerilim 20.000 Volt seviyesine çıkar.,

Ev elektriği gerilimi: 220 Volt
Xenon ampülü ateşleme gerilimi: 20.000 Volt ‘dan fazladır.

Dolayısıyla orjinal kablo seti ve soketi kullanmanız aracınızın elektronik aksamları açısından önemlidir.

Upvote 0
@forzaGilles mevcut tesisata aliexpresden çevrime soket aldım, arada ki soketi çıkarıp direk bağlantı yapsam sorun olur mu ?

Ekli dosyalar

• 299521DD-18EE-49F3-8F12-E817138EA66A.jpeg
    299521DD-18EE-49F3-8F12-E817138EA66A.jpeg
    76.1 KB · Görüntüleme: 3
Upvote 0
@forzaGilles hocam led ampullerde bu tarz bir problem olur mu

Upvote 0

@forzaGilles mevcut tesisata aliexpresden çevrime soket aldım, arada ki soketi çıkarıp direk bağlantı yapsam sorun olur mu ?
Halojen farlı araca (orjinal Bi-Xenon far retrofiti) yapılınca direk bağlantı için; aracın tesitatı halojen ‘e uyumlu olduğu için pin sayısı ile bi-xenon farın tesisatının pin sayısı farklı bu sebebten bazı değişiklikler yapılması gerekiyor., sanırım yeni alınacak sokete (bi-xenon ‘a uyumlu pinler) çakılıyor.,

Bunu en iyi @zulalyol ve @CemK dostlarımız bilir., onlara sormanız daha doğru olacaktır.

Upvote 0

Geri
Üst Alt