Bir Tutkunun Değişimi (orjinal Bi-Xenon Basic retfofit)

@balcis teşekkür ediyorum, daha güzelleri sizin olsun inşallah. Kendi yapmak elbette güzel ama ben de burda ki bir çok değerli ustamdan abimden destek alarak yapıyorum, siz de zamanla böyle böyle yaparsınız inşallah 😊

hocam ben kararımı verdim; fiyatlar daha da uçmadan yer arayışındayım. yazmışken yazayım sırf bunun için konu açmak biraz fuzuli geliyor, acc ve side assist (hazır tamponları indirmişken) için iyi iş çıkarabilecek bir yer arayışındayım. bulanların insanlık namına...

@balcis ben size seve seve yardımcı olurdum ama Adıyaman’da yaşıyorum 😊 @zulalyol ve @forjust1day abilerimiz burda ki bir çok abimize yardımcı olmuşlardır, siz dd bilgi alabilirsiniz.

Bende Comfortline var biliyorsunuz. Orjinal bixenon farlarımı taktım. Ampulleride yeniledim. Aydınlatma süper. Orjinal candır.

Comfortlina halojen far soketleri 10 pinli. Highline bixenon farlar 14 pinli. 10 lu pinliyi 14lü pinliye dönüştürücü kablo almadım. 14 lü orjinal sokete 10 ludan kablo ek yapıp iki soket halinde duruyor şuanda.

Far yıkamalı tampon almadım. Bcm gateway falan değişmedim. Serviste far ayarı yaptırdım. Sorunsuz kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• 5D04BD85-3C41-4EE4-9EEB-65512298527B.jpeg
    5D04BD85-3C41-4EE4-9EEB-65512298527B.jpeg
    112.7 KB · Görüntüleme: 31
Bende Comfortline var biliyorsunuz. Orjinal bixenon farlarımı taktım. Ampulleride yeniledim. Aydınlatma süper. Orjinal candır.

Comfortlina halojen far soketleri 10 pinli. Highline bixenon farlar 14 pinli. 10 lu pinliyi 14lü pinliye dönüştürücü kablo almadım. 14 lü orjinal sokete 10 ludan kablo ek yapıp iki soket halinde duruyor şuanda.

Far yıkamalı tampon almadım. Bcm gateway falan değişmedim. Serviste far ayarı yaptırdım. Sorunsuz kullanıyorum.
(y)
Bu şekilde muayeneden geçecek mi aracınız? (Far yıkamadan dolayı soruyorum)

Elinize sağlık, far yıkamadan değil ama büyük ihtimal far yükseklik ayarından dolayı muayenede sıkıntı olacaktır. Bu haliyle girerseniz bilgi verirseniz seviniriz. :)

Elinize sağlık, far yıkamadan değil ama büyük ihtimal far yükseklik ayarından dolayı muayenede sıkıntı olacaktır. Bu haliyle girerseniz bilgi verirseniz seviniriz. :)
Tmmdır hocam. Far soketleri bu şekilde.

Ekli dosyalar

• 7207D6D7-E82F-4346-9717-8414C913A568.jpeg
    7207D6D7-E82F-4346-9717-8414C913A568.jpeg
    181.4 KB · Görüntüleme: 45
  • F738B946-DC48-4AAF-975F-571E824D42D2.jpeg
    F738B946-DC48-4AAF-975F-571E824D42D2.jpeg
    187 KB · Görüntüleme: 45
Far yıkamasiz, otomatik far yükseklik ayarı olan araç muayeneden geçiyor. Ama muayene eden kişi far yükseklik ayarı olup olmadığını nasıl anlıyordur bilmiyorum. Kumandadaki far yükseklik ayar düğmesini gizleyerek denemek lazım :)

Far yıkamasiz, otomatik far yükseklik ayarı olan araç muayeneden geçiyor. Ama muayene eden kişi far yükseklik ayarı olup olmadığını nasıl anlıyordur bilmiyorum. Kumandadaki far yükseklik ayar düğmesini gizleyerek denemek lazım :)
Far yıkamazsız geçen var ama yükseklik ayarı için dediğiniz gibi zor geçilir. Far yükseklik için aslında çok bir şey ama gatewey değişimi işi bozuyor Comfortline gatewey de 7 ve 17. Pinler boş afs beyni 7 ve 17. Pinden haberleştiği için değiştim şart. Sonradan çok bir iş kalmıyor zaten

En kötü ihtimal İle yükseklik sensörü yaparsın, bu azim ile onu da yaparsın şüphesiz 😊

Gateway ve yükseklik sensörü alayım.

Far soketlerinin ucu boş ve açık. Aman dikkat. Yerinde olsam eski söketin uçlarını çıkarır izole ederdim. O bölge ciddi su alıyor…
+1
O soketleri iptal edip ya orayi izole edin ya da o soketin ucunu bir sekilde kapatin hocam. O bolge su alir basiniza is acar. Su almaz demeyin kesin alir.

@ZaGani ve @yavuzbattal hocalarımız güzel bir noktaya değinmişler. @Tracy299 oraya izole bandı çekip üstüne biraz silikon dolursan hem su almaz hem de ilerde bulamak için geri açılması kolay olur

Geri
Üst Alt