Golf 7 Bagaj Su Sorunu Çözümlü Video

@Unal61 tampon altından yaptıysanız yukarı doğru ittirdiniz içinde kaldı tıpa o zaman
Bence basit sıralaması önemli sadece sök tak şeklinde komple döşemeyi sökmene gerek yok yandan açsan biraz yeter

Upvote 0

@Omer58 tıpayı tampon altından tırnakla çıkarıp aldım. Tıpa içeride kalmadı. Sağ tarafı iç döşemesini açıp içeriden halletmem gerekecek. Bu arada logo tahliye hortumunun parça fiyatı 110 + 865 tl işcilik olarak söylediler. Bu kadar basit işlem için ücret çok geldi. Parçayı alıp dışarıda bir özel servise taktırmayı düşünüyorum.

Upvote 0
@Unal61 içerde kalmaması iyi olmuş
Logo tahliye işçilik için fazla istemişler bende kamera yok ondan nasıl yapılır bilmiyorum arkadaşlar yardımcı olabilir yada videosu vardır belki

Upvote 0
Merhabalar bende de araç tavanı en arkada nemlenme oluyor. Bunların tırnaklarından dolayı olduğu söylendi doğru mudur?

Ekli dosyalar

• 671B8D43-46D0-4C88-8504-1146C53F4F33.jpeg
    671B8D43-46D0-4C88-8504-1146C53F4F33.jpeg
    263.4 KB · Görüntüleme: 69
Upvote 0
@Tracy299 tam olarak neresi nemleniyor yada su alıyor hocam daha öncesinden kamera vs takıldı mı oynandı mı orasıyla

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar başıma gelen tatsız olayı sizinle paylaşmak istiyorum . Aracım 2015 model 1.2 TSI Golf . Geçenlerde aracın sağ arka stop lambası patladı . Ben de sanayide bu basit işlemi yaptırdım ancak yapan arkadaş lambayı taktıktan sonra stop tarafından su girmesini engelleyen bir kapak var onu takmamış . Herkes usta işte ! Yani aklım almıyor 5 dk bir işi beceremeyen bir usta (!) olur mu ? Neyse tabii buradan şu girmiş de girmiş, en son stop buğulanınca şüphelendim stepnenin oraya baktım ve sırılsıklam . Gittim parçayı bulmaya yok . Yapan adamı arıyorum o da yok piyasada . Ben de ikinci el bir stop alıp taktım ancak onun da çevresinden damla şeklinde su almış . Etrafa hafif slikon çekildi . Şimdilik bir şey yok ancak bakalım ilerleyen günlerde ne olur .

Gel gelelim benim soruma . Değerli arkadaşlar benim su alan yer belli stop kenarları . Buradan akan suyu stepne civarında bezle temizledim acaba başka bir yerde bu suyun birikme durumu var mı ? Diğer arkadaşların olduğu gibi o tıpanın olduğu yerde birikebilir mi ? Yoksa benim stopdan akan su direkt stepnenin oraya mı aktı ? Kaybolan parça da resimde , bulabileceğim bir yer var mıdır ?

Ekli dosyalar

• IMG_20220228_191711.jpg
    IMG_20220228_191711.jpg
    88.5 KB · Görüntüleme: 67
Upvote 0
Selamlar, ben de su alma problemi yaşamaktayım. Aracım 2013 Golf 7 1.2. Geçen yaz tampon boyanmıştı ve sol stop değişmişti, belki bu sebep olmuştur.

Merak ettiğim şey konuda paylaşılan videodaki gibi tıpaları sökmek başka bir probleme sebebiyet verir mi acaba?

Ekli dosyalar

• 30016DBB-F5F2-460A-AD4A-C6491E31F13A.jpeg
    30016DBB-F5F2-460A-AD4A-C6491E31F13A.jpeg
    498.6 KB · Görüntüleme: 66
Upvote 0
merhaba aynı sorun bende de var önce stepne altına su birikiyordu 2 gündür yoğun yağmur yağışı var ve sağ arka cam kenarı koltukta ıslanmış. Yağmurda su alırken; yıkama basınçlı su da almıyor bu sebeple çözdüğünü düşünen arkadaşlar bunu yağmur da test etsinler

Upvote 0
66D87CA1-35F5-49B2-8465-A902723A9731.jpegHerkese iyi forumlar merhaba , bugün tesadüfen temizlik esnasinda bende bu sorunla karşılaştım belkide uzun zamandir olan bir seydi fakat yeni farkettim , biz arastirdigimda ise kronik olduğunu gordum bu konu ile ilgili tecrube edindiginiz en net çözüm nedir ? yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

Upvote 0
Benim bagajımda su yok ama yedek lastik jantının iç yüzeyi nemleniyor bazen. Yani kontrol için janta elimi sürdüğümde avuç içim ıslanacak kadar nem oluşabiliyor. Bu kış ön cam hiç içeriden buğulanmadı ama geçenlerde jant yüzeyi yine neredeyse ıslak denecek kadar nemliydi.

Upvote 0

Merhaba,arkadaşlar aracın bakımını yaptırdığımda aracın bağajdan su aldığını giderleri temizlediklerini söyleyip bagaj kapağını güneşe doğru açık bırakın denildi bağaj kurudu yalnız fark ettim ki yolcu koltuğu ile hemen arkasından ki koltuk zemini resmen balçık olmuş basınclı vakum makinasıyla çekmeme rağmen çok etkili olmadı baya bi su var aklıma şırınga geldi büyük şırınga ile çekmeye başladım 3 litreye yakın su çıktı hala su var buğün iş çıkışı devam edeceğim arabadan soğudum resmen

Upvote 0

Geri
Üst Alt