Yaz Lastiği Tavsiyesi

Bendeki ebat 225/40/R18 ve aracımda Continental Premium Contact 6 takılı. Yol tutuşu, ıslak zemindeki performansı falan çok güzel ama hem gürültülü bir lastik hem de bana çok sert geldi. Yoldaki her pürüzü içeride hissettiriyor ve bildiğim kadarıyla sert olması sebebiyle balon yapmaya da daha müsait.

Muhtemelen şu an lastik alıyor olsam Michelin Pilot Sport 5 alırdım. Bir yakınım Leon’da kullanıyor bu lastiği. Ses ve yumuşaklık olarak daha hoşuma gitti. Fiyat olarak da uçuk bir fark yoktu aralarında ki aslında benim lastiğimin bir üst klasmanında bulunan bir ürün.
Michelin balon yapmaya daha müsait Hocam

Continental premium contch. 6 17 inç. Kullanıyorum. Lastik çok sesli, tümseklerde içeri ses alıyor bayağı. Ama ıslak zeminde ve virajlarda mükemmel.

Lastik konusunda çok abartmaya gerek yok sonuçta yazlık ayrı kışlık ayrı kullanıyorsanız orta sınıf ekonomik bir lastik yetmez mi 4 mevsim alsanız en iyisini alın derim ama her mevsime ayrı lastik olunca ben ortalama yeter derim

Arkadaşlar yazlık lastik olarak Golf 7 aracım için iki lastik arasında kaldım
225/45/r17 Hankook ventus prime 4 1750 TL
225/45/r17 conti Ultracontact 1725 TL
Yakıt C, Yol tutuş A ve 69 desibel etiket değerleri aynı
Hangi lastiği önerirsiniz ?
Alternatif uygun fiyat olarak Barum için de 1450 dediler

@Kürşat

Biraz kafa karıştırayım

Conti ultra contact 1725 iken

Son model en yeni seri Conti premium contact7

Bu fiyat...

https://m.n11.com/urun/continental-...az-lastigi-2023-35005060?magaza=simetrilastik

2023 üretim Premium contact 7 icin ocak-şubat ta daha 2023 üretimler ülkeye girmeden acaba martta nisanda fiyatı ne olur tahmininde bulunmustum
Bana göre 2050-2100 den asagı olmaz demistim.

Şu döviz fırtınasında (€) deutschland teknolojisi lastik 1770 lira bence mükemmel fiyat

Hiç kasmaya gerek yok sessizlik ömür kuru yaş zeminde bizim gibi sıradan kişileri fazlasıyla memnun edecek bir marka.. 2 farklı nokian ürünü 15 yıl kullanan birisi olarak lastikte nokian iyidir yazı kışı yok,,
8.yılında çatlamayı bırakın yanaktaki ipimsi çıkıntılar kolay kopmuyordu. :)
Primacy ler 6.yılında çatlamaya başladı araç hep garajda duruyor birde.. Yılda max 5bin km

1700 den 4 lastik = 6800lira // 1420 den 4 lastik 5680 lira ikisi de pahalı :)
dsaqdsadsa.jpg
10094863843378.jpg

Son düzenleme:
@rager007

Linkteki nokian 2022 üretim yanlız.

Eee çok mu önemli ??

Bende 15 gün önce gidip 2022 falken aldım ama

Nokianın 2023 üretim olanının fiyatı ile 2023 contiyi tokusturmak faydalı olacaktır.

@rager007

Linkteki nokian 2022 üretim yanlız.

Eee çok mu önemli ??

Bende 15 gün önce gidip 2022 falken aldım ama

Nokianın 2023 üretim olanının fiyatı ile 2023 contiyi tokusturmak faydalı olacaktır.
Basic ürüne 1300/1400 3.senesi ne abs ne viraj.. :) En azından 7 yıl 100k sı var. :) 8/9 olur o kim öle kim kala :)

Ya şu gün abi ben 205/55/r16 için en iyi yaz lastiğini istiyorum para hiç önemli değil bu işin en nirvanası ne dersem bana hangi lastiği önerirsiniz ?

Hiç kasmaya gerek yok sessizlik ömür kuru yaş zeminde bizim gibi sıradan kişileri fazlasıyla memnun edecek bir marka.. 2 farklı nokian ürünü 15 yıl kullanan birisi olarak lastikte nokian iyidir yazı kışı yok,,
8.yılında çatlamayı bırakın yanaktaki ipimsi çıkıntılar kolay kopmuyordu. :)
Primacy ler 6.yılında çatlamaya başladı araç hep garajda duruyor birde.. Yılda max 5bin km

1700 den 4 lastik = 6800lira // 1420 den 4 lastik 5680 lira ikisi de pahalı :)
Ekli dosyayı görüntüle 65936
Ekli dosyayı görüntüle 65937
Nokin harika lastik özellikle kışlıklar wrd4 kullandım kışlık olarak conti michelin good year yanına su dökemez bu lastiği aldıktan sonra testlerin reklam olduğunu anladım çünkü bir önceki kış lastiğim contiydi evet güzel fakat nokianla alakası yok. Şimdi gelelim eksi yönlere wrd4 için konuşuyorum eskişehir koşullarında lastikler ön arka farketmeksizin 3 yılda parçalandı resmen dişler kopmaya başladı koptuğunda bile tutuyordu o ayrı ama bana göre bir lastik en az 5 yıl gitmeli yazlık olanlarda da aynı durum aldığım nokian bayi şikayet üzerine ve fiyat politikası nedeniyle nokian satmayı bıraktı çünkü sürekli kanalların dibinde çatlak oluştuğunu söyledi gönderdiklerinde sahip çıkmadıklarını ellerinde patladığını söylüyordu.sırf bu yüzden f1 asymetric 5 aldım.

2017 - Ekim ayanda satın aldığım ve 7 sezondur her kış sezonunda 5 ay ( 2000 km civarı ) kullandığım ve 20 gün önce araç üzerinden söküp 2024 kış sezonunda da kullanılmak üzere temizleyip poşetlediğim Nokıan WR D4 lastiklerimin şu andaki durumu.

Her kış sezonunda ortalama 2000 km civarı kullanıldığı için 7 yılda toplamda 14 - 15 bin km yol yapmıştır, bu vesile ile diş derinliğinin ilk günkü gibi olması normal ama 7 senelik bir lastik olmasına rağmen, tabanında - yanağında , ne bir kılcal çatlak, ne de bir kopma - parçalanma mevcut. Yol tutuş ve frenleme performansı da gayet başarılı, demek ki yumuşaklığını kaybetmemiş halen daha.

Özellikle kış lastiklerin deforme olmasının bir çok sebebi olabilir.

Kullanım tarzı.

Kullanılan yolun zemin bozukluğu.

sık sık ve uzun mesafeler kuru zeminde veya +7 derece üzerindeki sıcaklık koşullarında kullanılması

Saklama koşulları vs. vs.

.

Arkadaşlar yazlık lastik olarak Golf 7 aracım için iki lastik arasında kaldım
225/45/r17 Hankook ventus prime 4 1750 TL
225/45/r17 conti Ultracontact 1725 TL
Yakıt C, Yol tutuş A ve 69 desibel etiket değerleri aynı
Hangi lastiği önerirsiniz ?
Alternatif uygun fiyat olarak Barum için de 1450 dediler

Continental ile Michelin veya Goodyear arasında kalsaydınız yorum yapılabilirdi ama

Continental ile Hankook arasında kararsız kaldım dediğinizde hiç bir yorum gerektirmeyecek şekilde kesinlikle Continental tabi ki.

Hankook, Continental in yanından geçemez, mukayese bile edilemez.

Barum ise Hankook a göre hepten teneke..

.

Lastik muhabbetine devam.

Briçstonun yeni serisi TOO5 deki bu abuk durumu bende bayisinde inceledim.

Bu yumusaklık ta ki amaç nedir ??

Hadi yanaktaki garip
Tabandaki ultra garip

Aynen bu hareketleri bende yaptım sıfır briçstonlara.

Birgün bir lastikçide dükkan sahibi sizi katakulliye getirir ...bak abicim eski seri t001 lerle alakası yok yumoş +vernel kattı buna bricstone mühendisleri mis gibi yumusak lastik derse kanmayın sazanlamayın

Bu kadar yumusaklık hiç hayra alamet degil

Taban gevrekligi
Sağdaki briçstone

yanak gevrekligi

Continental ile Michelin veya Goodyear arasında kalsaydınız yorum yapılabilirdi ama

Continental ile Hankook arasında kararsız kaldım dediğinizde hiç bir yorum gerektirmeyecek şekilde kesinlikle Continental tabi ki.

Hankook, Continental in yanından geçemez, mukayese bile edilemez.

Barum ise Hankook a göre hepten teneke..

.
Conti PC 7 siparişi verdim bayiden. Ellerinde yokmuş bayram sonrası taktıracağım. 1750 TL fiyat olarak. Yeni seri ve yeni teknoloji olması iyi oldu. Yorumlarınız için teşekkürler

Conti PC 7 siparişi verdim bayiden. Ellerinde yokmuş bayram sonrası taktıracağım. 1750 TL fiyat olarak. Yeni seri ve yeni teknoloji olması iyi oldu. Yorumlarınız için teşekkürler

Hayırlı olsun.

Güle güle kullanın. Kazasız, belasız, arızasız günlerde inşallah.

.

Geri
Üst Alt