Yaz Lastiği Tavsiyesi

Bendeki ebat 225/40/R18 ve aracımda Continental Premium Contact 6 takılı. Yol tutuşu, ıslak zemindeki performansı falan çok güzel ama hem gürültülü bir lastik hem de bana çok sert geldi. Yoldaki her pürüzü içeride hissettiriyor ve bildiğim kadarıyla sert olması sebebiyle balon yapmaya da daha müsait.

Muhtemelen şu an lastik alıyor olsam Michelin Pilot Sport 5 alırdım. Bir yakınım Leon’da kullanıyor bu lastiği. Ses ve yumuşaklık olarak daha hoşuma gitti. Fiyat olarak da uçuk bir fark yoktu aralarında ki aslında benim lastiğimin bir üst klasmanında bulunan bir ürün.
Hocam ben yeni aldım PS5, 72DB sesi var etiketinde öyle gösteriyor, 225 45 17 taktık konforlu ve güzel bir lastik ancak ses konusunda beni üzdü, çamurluklara yalıtım yapmayı düşünüyorum. Eğer yol sesi/lastik sesi konusunda hassasiyetiniz varsa PS5'inde Contiden bi farkı olduğunu düşünmüyorum

Sessizlik ve konfor isteniyorsa en başarılı seri michelin prmacy .
Pilot sport 4/5 bunlar performans odakli lastikler. Haliyle sert ve gürültülü olabilir.

Hocam ben yeni aldım PS5, 72DB sesi var etiketinde öyle gösteriyor, 225 45 17 taktık konforlu ve güzel bir lastik ancak ses konusunda beni üzdü, çamurluklara yalıtım yapmayı düşünüyorum. Eğer yol sesi/lastik sesi konusunda hassasiyetiniz varsa PS5'inde Contiden bi farkı olduğunu düşünmüyorum
Hadi ya :( ben leon’a bindiğimde lastik gürültüsü az aldım diye hatırlıyordum ama araç dizel tabi ondan olabilir. Tekrar bindiğimde daha dikkatli dinleyeyim bir daha 😅

Ama günün sonunsa gürültülüyse bile primacy yerine pilot sport’u tercih ederim herhalde. Lastikçi tanıdıklarım da ikisinin kıyaslanamayacağını söylüyorlardı -her ne kadar primacy bile diğer lastiklerden on gömlek üstün olsa da.

Ben Aralik 2022 de Hankook Ventus Prime4 alip garaja koymustum tanesi 900 den.Simdi fiyatti olmuş 1350 civari.Gecen haftalarda kisliklari söküp taktirdim.Biraz uzun yol yaptim.Arac eski Ventus Prime2 ye gore oldukça stabil bir hâl aldi.Virajlarda araba yatmıyor aşırı derecede esnemiyor.Sanirim biraz sert.Ventus 2 ye gore yanaklari daha sert.Yol sesi 80 km hiza kadar var ama sonra nedense ses bariz azalıyor.140 160 190 a kadar ciktim hissiyatı gayet güvenli.Dusununenlere tavsiye ederim.

Michelin pilot sport 5 yerine 3 db daha sessiz etiket değerine sahip goodyear eagle f1 asymmetric 6 da değerlendirilebilir. Testlerde tüm ebatlarda iyi sonuçlar almış ve kullananlar genel olarak memnun.

Falken hem kalite hem ekonomi Avrupa malı

Merhabalar yakın zamanda ben de bir lastik değişimi yaptım. Araştırmalarım sonucu 225/40/18 ölçüde Pilotsport5 ve Asym6 arasında kaldım. Tercihimi Asym6 satın alarak yaptım.Yol tutuşu, konforu ve sessizliğini beğendim tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Ben de Asymmetric 6 kullanıyorum. Her yönü ile mükemmel.

.

Uygun fiyatlı bir lastik arıyorsanız kormoran öneririm. Michelin üretimi . Gayet yumuşak ve konforlu bir lastik. Daha önce başka bir aracıma sıfır alıp kullanmıştım ve çok memnun kalmıştum

Continental PremiumContact 7 serisi yeni çıkmış sanırım. 1500 lira civarında piyasa bulunabiliyor. Kullanan, fikir olan var mı acaba?

Continental PremiumContact 7 serisi yeni çıkmış sanırım. 1500 lira civarında piyasa bulunabiliyor. Kullanan, fikir olan var mı acaba?

Evet çok iyidir. Agresif kullanıcılar için olağanüstü bir lastik.

Performans için tek seçim. Isındıkça sessizleşiyor, yol tutuş maximuma ulaşıyor..

Sakin kullanıcılar için önerilmez.

Sakin kullanımda lastikteki ısınma geç oluşacağı için yol tutuşun mükemmele ulaşması gecikiyor ve ısınana kadar biraz gürültülü.

.

Ben de 6 aydir cpc6 dan ps5 e gectim gayet memnunum tavsiye ederim

@hosmyy
Sakinler için hangi lastik önerilir.
Olimpiyat
Altın ve gümüş
Madalyası hep sabit
Michelin / conti

Olimpiyat 3. lüğünden 10. Luğuna kimler sıralanır ?

Digerleri hava civamı ?

Mesela falken aldım. Bende sakin adamım.

Sıralamada 8. Olurmu ?

Bilmem bi 15.000 km / 2 yıl yapayım full frenleme yapınca kızağa dalacak mı görücez

Yoksa lastikler daha 1 haftalık tabi şu anda fren koyunca tabiki zannk duruyor araç.

Japonlar gelip fabrika kurmuşlar çankırıya
Lastigin üzerinde
Made in turkey yazıyor.

Üzerinde Made in germany yazan conti almam icin 340 hp mk8 R golfüm olması gerekli

Geri
Üst Alt