Yaz Lastiği Tavsiyesi

Michelin Primacy 4+ ve Continental premium contact 7 arasındayım. Konfor ve ses olarak conti ile primacy arasındaki fark ne kadar ondan emin değilim. Continin performans sıradışı..sınıfı için

Michelin Primacy 4+ ve Continental premium contact 7 arasındayım. Konfor ve ses olarak conti ile primacy arasındaki fark ne kadar ondan emin değilim. Continin performans sıradışı..sınıfı için

Premium contact 7 daha dengeli. Pişman etmez. Michelin in üstün olduğu yönleri suda kızaklama ve yuvarlanma direnci. Geri kalan her şey de Continental daha üstün.

.

arkadaşlar continentalin premium contact ile conti premium contact serisinin aralarındaki bariz bir fark nedir?

arkadaşlar continentalin premium contact ile conti premium contact serisinin aralarındaki bariz bir fark nedir?

İkisi de aynı lastik desenidir. conti , Continental ' in kısaltma ismidir.

Muhammet ' e , Mami - Fatma' ya, Fato diye seslenmek gibi.

Conti premium contact & Continental Conti premium contact & Contiinental Premium Contact

şeklinde ifadeler kullanılabilir.

.

.

Son düzenleme:
Yeni aldığım aracımda Michellin Pilot Sport 4 225-40-18 lastik var performans olarak iyi ama ses olayı çok fazla bundan önceki araçlarımda goodyear efficientgrip 225 40 18 ebatında lastik kullanıyordum özellikle bu lastiği tercih edip alıyordum sessizlik konusu muazzam pilot sport 4 de göre baya bi sessiz sanırım yine goodyear efficientgrip alıcam gibi duruyor ses beni baya bi rahatsız ediyor

Michelin PilotSport 4 önere bilirim

Bu lastik test yarışmaları eurovision şarkı yarışması gibi
Dergiye Parayı basan listede üst sıralara kapak atıyor.

2 hafta önce cumartesi ben falken bayide ziex 310falkenleri alıp taktırırken

Bir formentor da lastik değişimi yapıyordu

Adam dertli

33.000 km lastikleri bitmis
Dişler erimiş lastik kabak olmuş

Hangi lastik bu ??
Briçstone T005

Kaş yapayım derken göz çıkarmak buna denir

Bricstone T001 de Ultra sertlik taş hamur yapısı bu lastigi rezalet statüsüne sokarken

T005 de anlamsız bi yumusaklık var. Gecen sene bu lastigin dükkanda sıfır haline el attım mıncıkladım yokladım....izmir lokma hamuru gibi. At kızgın yağa dök şerbeti ye.

Bu kadar abartıp gereksiz yumusak yaparsan 33 binde lastik böyle eriyip buhar oluyo demekki.

Merhabalar,

205/55 R16 91V için, tyre reviews test sonuçları aşağıda...
Videolu anlatımı da var, fikir verebilir.
Link: https://www.tyrereviews.com/Article/2023-Tyre-Reviews-Summer-Tyre-Test.htm

Benim merak ettiğim, bu ebattaki Pirelli Cinturato P7 C2 hakkında yorum yapabilecek olanınız var mı?

İyi forumlar...

Ekli dosyayı görüntüle 65767

Bizim aracı sıfır aldığımızda, üzerinde Pirelli Cinturato P7 lastik vardı. ( 235 / 40 R19 )

5 sene ( 48 bin km ) kullandık. Gayet güzel performans gösterdi. Çok memnun kaldık. 5 sene sonunda dişleri hiç aşınmadı desem yeridir ama artık hamuru sertleşti ve sakin kalkışlarda bile patinaja düşmeye, kuru havalarda sert frenlemelerde de ABS devreye girmeye başlayınca değiştirdik lastikleri ve Goodyear a geçtik.

Cinturato P7 C2 aynı desenin yeni versiyonu. Çok daha verimli bir lastik olacağını düşünüyorum.

Peki madem Pirelli ' den memnun kaldınız, neden Goodyear a geçtiniz derseniz..

Pirelli ile aynı fiyata Goodyear ve Continental olunca, ben tercihimi Goodyear Asymmetric 6 ' dan yana kullandım.

.

Ben Aralik 2022 de Hankook Ventus Prime4 alip garaja koymustum tanesi 900 den.Simdi fiyatti olmuş 1350 civari.Gecen haftalarda kisliklari söküp taktirdim.Biraz uzun yol yaptim.Arac eski Ventus Prime2 ye gore oldukça stabil bir hâl aldi.Virajlarda araba yatmıyor aşırı derecede esnemiyor.Sanirim biraz sert.Ventus 2 ye gore yanaklari daha sert.Yol sesi 80 km hiza kadar var ama sonra nedense ses bariz azalıyor.140 160 190 a kadar ciktim hissiyatı gayet güvenli.Dusununenlere tavsiye ederim.
Bir adet lastik mi 1350 TL?

Continental yeni serisi çıkmış bilemiyorum ama normalinde çok fazla yol sesi alan bir lastik.
Performansı iyi olsa da uzak duruyordum bu yüzden.
Dört dörtlük bir lastik zaten yok.Hepsinde bir şeylerden feragat ediyorsun.

Ben geçen sene çok araştırıp goodyear efficientgrip 2 almıştım.Memnunum.

Yeni aldığım aracımda Michellin Pilot Sport 4 225-40-18 lastik var performans olarak iyi ama ses olayı çok fazla bundan önceki araçlarımda goodyear efficientgrip 225 40 18 ebatında lastik kullanıyordum özellikle bu lastiği tercih edip alıyordum sessizlik konusu muazzam pilot sport 4 de göre baya bi sessiz sanırım yine goodyear efficientgrip alıcam gibi duruyor ses beni baya bi rahatsız ediyor
Goodyearda EGP Tercih etmeden bence eagle f1 asymmetric 5-6 lastiklerini mutlaka inceleyin. Yanak koruması, ıslak zemin performansı, yol tutuşu beni gerçekten çok memnun etmişti. Asymmetric 3 ve 5 kullandım yaklaşık bi 50-60k km boyunca. PS4'lerde özellikle bu geç ısınıyor muhabbeti falanda yoktu.

Continental yeni serisi çıkmış bilemiyorum ama normalinde çok fazla yol sesi alan bir lastik.
Performansı iyi olsa da uzak duruyordum bu yüzden.
Dört dörtlük bir lastik zaten yok.Hepsinde bir şeylerden feragat ediyorsun.

Ben geçen sene çok araştırıp goodyear efficientgrip 2 almıştım.Memnunum.
Bu egp serisinde bi 3 kanallı bi 4 kanallı muhabbeti var. 3 kanallı olanlar TR üretimi yanılmıyorsam ve egealarda çıkıyor (pek beğenilmiyor), polonya yada almanya üretimi olan 4 kanallıyı 2018 civarında kullanmıştım 30k km boyunca epey memnun kalmıştım bende.

Geri
Üst Alt