2021 Yeni Leon fiyatları

2019 mayis ayinda aldigim 2. arabayi hesapliyayim (saglama olsun diye)

Araba: Golf 1.0tsi comfort dsg camtavan-metalik-sürüs-konfor-isik paket

fiyat:140 bin lira

Kdv siz= 118.644 lira

ötvsiz: 87.888-7000 lira hurda indirmi= 80.888 (ötv %35) hurda indirimi tam kesin degil, 5000-8000 lira arasi

Euro: ortlama nisan 6.30= 12.839 euro, diger arabayi (ayni ama opak camtavansiz) 11.300 euro hesaplamistik, 1500 euro camtavan+metalik renk farki

fikir versin diye hesapladim, dogruluk garantisi vermiyorum, assagi yukari fiyatlar, bayilerin kar marjlari...

diger arabanin hesaplamasi altaki ekran resminde

Ekran Resmi 2021-01-21 18.31.14.png

@esucsuz Ben sadece bayilerin kar marjlarini göstermek istedim, stratejileri tabiki bizi daha fazla yolmak icin

Inanin sacma gelebilir ama insanlar araba almasa o yüksek kar marjlari nasil erir gider, Dogus grubu pazari PSA grubuna kaptirmamak icin süprizler yapabilir, malum bizim ülke VAG grubunun tekelinde,  pastadan Fransizlar pay vermek istemez

2019 mayis ayinda aldigim 2. arabayi hesapliyayim (saglama olsun diye)

Araba: Golf 1.0tsi comfort dsg camtavan-metalik-sürüs-konfor-isik paket

fiyat:140 bin lira

Kdv siz= 118.644 lira

ötvsiz: 87.888-7000 lira hurda indirmi= 80.888 (ötv %35) hurda indirimi tam kesin degil, 5000-8000 lira arasi

Euro: ortlama nisan 6.30= 12.839 euro, diger arabayi (ayni ama opak camtavansiz) 11.300 euro hesaplamistik, 1500 euro camtavan+metalik renk farki

fikir versin diye hesapladim, dogruluk garantisi vermiyorum, assagi yukari fiyatlar, bayilerin kar marjlari...

diger arabanin hesaplamasi altaki ekran resminde

Ekli dosyayı görüntüle 42173
@krym 

Bence aynı kasa golf olarak değil makyajlanan passat ve yeni çıkan kasa skoda scala üzerinden değerlendirin.

Hem tarih olarak daha güncel Doğuş Oto fiyat politikası. 👍

Makyajlama ve Türkiye piyasasında tutulma oranının fiyat politikası etkisini de göz önüne almak daha gerçek bir görüş ortaya çıkacağı fikrindeyim.

Gönül ister ki fiyatlar düşük olsun ama siz de biliyorsunuz ki Doğuş oto her zaman aynı doğuş oto. 

Ibizanın en kötü paket ve motoruna bir de fiyatına bakın lütfen. Dediğimi anlayacaksınızdır.

Yorumlamak çok güzel ellerinize sağlık teşekkür ediyorum. Bekleyip göreceğiz.

Umarım Peugeot ve Doğuş oto pazar kaybeder ve kendilerini düzeltirler araba az olduğunda 2 firma da insanlara çok çektirdi.

@krym bayiler konusunda kesinlikle haklısın . Faizlerin yüksek olduğu sürece ki uzun bir süre bu  ev yada araba piyasasının hareketlenmesini beklemeyin. Bizim millet genelde borçlanmadan ne ev alır ne araba. Bayiler eninde sonunda fiyatlarda varsa köpük alacaklar. Leon eger yeterli arac gelirse piyasayı bozar. B segment pololar, corsalarla aynı fiyat. Otomatiği de bu fiyattan salarsa süpürür.

Yalniz vergi dilimi sınırı donanınım ekletme olayını zorlastırıyor. Ne gelirse onu alacağız artık

ÖTV dilimi %50'yi gecmiyecek sekilde hesaplandi dikkat ederseniz
@krym  hocam birşey sorabilir miyim araç şu an net fiyatı 129 küsur ve %50 ÖTV içerisinde 1.5tsi 130hp. 

130.000 i geçinde ÖTV %80 e girmiyor mu 1.6 motora kadar olan. Ben mi yanlış biliyorum. 

Yani tam 130.000 sınırı yüzde 50 ötv sınırında.

A0D15FDE-FD7B-439A-94EC-4C5683F499FD.png

İşin özeti, Doğuş araç satmak için Leon'u %50'lik dilime getirebildi ve bu rakamlar olursa güzelce de satılır. Umarım %50 ötv sınırı genişletilir.

Leon fırsatçılarına güzel oldu. Darısı diğer tüm fırsatçılara.

Bence istese Vw b suv piyasasını  da alt üst edebilir. Asıl satış ve savaş orada çıkar Trocu sadece highline 1.5 dsg getiriyor oysa y.dışinda 1.0 farklı donanımları var. 1.0 orta paket bir Troc Leonda oldugu gibi 130bini gecmeyecek vergisiz fiyatla gelir ve 230bine satışa çıkmış olur.  Asıl satışlar SUVda oranın karışması lazım

Vergi dilimi piyasayı ikiye böldü 230altı 280üstü. Ara fiyat yok. 280den sonra farkeden birsey yok yapıstır gitsin

Bu ÖTV oranlarına düzenleme gerekiyor, misal boş 1.0 dsg bir leon alıp, dışarda bir sürü Vag işleriyle uğraşan yer var, büyük ekran, şerit takip, vs doldur doldur al sana dolu bir leon. Aracı yüzde 80 dilime sokmadan dışardan çok güzel bir şekilde dolduruyorsun.

Geri
Üst Alt