Mirrorlink ve Apple carplay vagcom ile açılımı?

Ona bakmadık açıkçasıl nasıl bakılır onu da bilmiyorum.En son Cem hocamdan yardım istemiştim ama ekran yüzünden yapamamıstık
Menü tuşuna 30 saniye basılı tutun karşınıza çıkan ekrandan yazılım/güncelleme kısmına girin ve o kısmın görüntüsünü paylaşın 819 ile başlıyorsa parça kodunuz torpido içindeki üniteyi değiştirmeniz gerekiyor efendim.

Benim ekranın versiyonu uymuyor apple car için.Ne yapacağım yeni ekran mı alacağım ? :/
Hocam uyumlu olmayan ekran olmuyor,torpidodaki ünite oluyor.Diyelimki torpidodaki Carplay uyumlu üniteyi temin ettiniz bu sefer o üniteyle uyumlu ekranınız varmı diye bakılır.Highline donanımla gelen ekranların 6 inch olanları uyumlu diğer 5.2 olanlar uyumsuz oluyor.Buarada 6 inch ekranların üstünede uyumlu fakat fiyatları daha pahalı 2-3 model daha var 8 inch 9 inch vs.Bunlardan birini alırsanız çerçevesinide temin etmeniz gerekir vs.Carpplay uymlu ünitelerin son 3 rakamı 824,840 ve yukarısı Delphi ve Technisat üniteler oluyor birde Discover media'lar var🤣Sanırım kafanız karıştı,oyüzden en iyisi bütçenizde varsa bir Vag'çının yolunu tutmak.Rasgele👍

@Orhankhr @Turhan teyolerde yapilan is maalesef oyle bi vagcom kablo al kodlamalara bak ve yap degil. Ozel ekipman gerektiriyorki zaten 500'den fazla onun degeri :) kaldiki unite cesidi versiyonu donanim tipi vs ona gore yaoilmasi gereken ve yazilim sistem bilgisi gerektiren bi is. Ayni zamanda riskli, ufak bi hatada uniteniz cop olabilir. Yurt disi forumlrda dahi @Terms hocamin dedigi gibi ulu orta paylasilan bilgiler degil. Acikcasi benim dogru insanlarla tanisip ugrasmaya basladiktan sonra duzgun sekilde evet biliyorum hepsini demek 6 ayimi neredeyse ve halen farkli tipler geliyor yeni bisiler ogreniyorsunuz. Bu kadar emekle ogreniliyor yani, kodlama tadında basite indirmek baya yanlis olur.

Kaldiki acc aktivasyon olsun lane assist'in ust seviye ozellikleri olsun vs bu tip advanced işler hakkinda forumlarda vs yurt disi dahil bilgi gercekten bu isle profesyonel ugrasanlar arasinda paylasiliyor sadece. Yardımlaşma olmadan ogrenilmez bu işler tabiiki, ama seviyesine gore erisebilirsiniz ancak bu paylasimlara :)

@onR10 @Turhan

Açıklamalar için çok teşekkür ederim.Peki torpido içindeki ünitenin fiyatı ne kadar tutuyor bilginiz var mı?
Ekran almayacağınızı varsayarsak Carplay uyumlu üniteler 4000-4500 gibi rakamlardan başlıyor 7-8 bine kadar çıkıyor.Ekranda alacaksanız çerçeveyle birlikte oda 3000-4000 civarı,birde Carplay uyumlu USB modulü almanız gerek oda şuan 800-1000 arası satılmakta.

Ekran almayacağınızı varsayarsak Carplay uyumlu üniteler 4000-4500 gibi rakamlardan başlıyor 7-8 bine kadar çıkıyor.Ekranda alacaksanız çerçeveyle birlikte oda 3000-4000 civarı,birde Carplay uyumlu USB modulü almanız gerek oda şuan 800-1000 arası satılmakta.
Anladim hocam.O zaman biz boyle devam 😄

Ekli dosyalar

• images (4).jpeg
    images (4).jpeg
    8.4 KB · Görüntüleme: 1
buna benzer sorun bendede var 2020 leon fr ım var car play açtırıyorum şimdi ama ne yazkki video yansıtma olmuyormuş bunu nasıl çözebilirm bilemedim

buna benzer sorun bendede var 2020 leon fr ım var car play açtırıyorum şimdi ama ne yazkki video yansıtma olmuyormuş bunu nasıl çözebilirm bilemedim
Telefonunuza Jailbreck yaptırmanız gerek,yani telefonunuz hack'lenecek,bu iş için bu nekadar mantıklı karar sizin.Konuyla ilgili detaylı video'lar var YouTube'de.

Telefonunuza Jailbreck yaptırmanız gerek,yani telefonunuz hack'lenecek,bu iş için bu nekadar mantıklı karar sizin.Konuyla ilgili detaylı video'lar var YouTube'de.
Peki eski bi l phone 5s var benim onu yaptırsam işimi görürmü yoksa yavaşmı kalır

Hocam eğer video oynatma yı desteklemiyorsa üniteyi değiştirmeniz gerekiyor. Aksi halde şunu yapabilirsiniz: Kullanılmayan eski bir android telefonu root'layıp 3. Parti yazılımlarla telefonun ekranını direkt olarak ekrana yansıtabiliyorsunuz. Ama bu işlem hem karmaşık hemde pek stabil olmayan bir sistem.

Zamanında @Ender hocam sağolsun paylaşmıştı. Onun sayesinde yapmıştık fakat zaman geçtikçe android bu açıkları güncellemeler ile körertmişti.

Eğer denemek isterseniz konusu hâlâ forumda mevcut bakabilirsiniz.

https://www.golftutkusu.com/topic/7934-tam-mirrolink-vw-golf-media-android-uyumlu/

Peki eski bi l phone 5s var benim onu yaptırsam işimi görürmü yoksa yavaşmı kalır
Konuya çok vakıf değilim,bir ara uğraşmıştım biraz oradan biliyorum.Bence 5s telefonunuza uygun jailbrack'i bulursanız(buarada bunu kendiniz yapamazsınız kanımca,işi bilene yaptırın)sadece video izleme işini çözecektir kanımca.

Hocam eğer video oynatma yı desteklemiyorsa üniteyi değiştirmeniz gerekiyor. Aksi halde şunu yapabilirsiniz: Kullanılmayan eski bir android telefonu root'layıp 3. Parti yazılımlarla telefonun ekranını direkt olarak ekrana yansıtabiliyorsunuz. Ama bu işlem hem karmaşık hemde pek stabil olmayan bir sistem.

Zamanında @Ender hocam sağolsun paylaşmıştı. Onun sayesinde yapmıştık fakat zaman geçtikçe android bu açıkları güncellemeler ile körertmişti.

Eğer denemek isterseniz konusu hâlâ forumda mevcut bakabilirsiniz.

https://www.golftutkusu.com/topic/7934-tam-mirrolink-vw-golf-media-android-uyumlu/
Benmi yanlış anladım,yanlışsam düzeltin:Benim anladığım arkadaşın ünite normalde video izleme destekliyor,onun yapmak istediği Carplay üzerinden normalde olmayan telefondan video yansıtma olayını çözmek.

Unitenin kendisinin video oynatma desteklemesi icin Discover Pro (Harman) yada Mib3 olmasi lazım.

AppConnect acildiktan sonra Android ve iPhone için telefondan video oynatma çözülüyor ama root jailbreak felan gerektiriyor ve stabil olmayabiliyor, zamanla calismaz hale gelip baska cozumler cikiyor, arada ugrasiyorsunuz yani telefonla :)

eldeki usb module ufak bir işlemle app connect uyumlu hale getiriyorlardı sanki yanlışsam düzeltsin beni bilgi arkadaşlar

Geri
Üst Alt