Jump to content

Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı


Recommended Posts

 • Kurucu Yönetici

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, 27 Aralık'ta görücüye çıkacak olan yerli otomobilin brandalı fotoğraflarını paylaştı.

Malezya'da basın mensuplarına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, otomobilin 27 Aralık Cuma günü Gebze’de tanıtılacağını açıkladı.

Bu açıklamanın ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan bir paylaşım geldi.

Varank, Twitter hesabından otomobilin brandalı fotoğraflarını paylaştı.

9K4aVq4bmEel9I1UXcdyWg.jpg?width=660&mod

2011'den beri gündemde olan yerli oto için süreç, 2017'de Erdoğan öncülüğünde hızlandı. 2017'de Türkiye'nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü, Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell Grubu ve Zorlu Holding'le imzalandı.

Projedeki '5 babayiğit'in yanı sıra TOBB da şirkete ortak oldu. Gebze'de inceleyecek 6 ortaklı projede imzalar atılarak, 31 Mayıs 2018'de Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TOGG) ismiyle projeyi gerçekleştirecek şirket kuruldu.

Şirkette Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell ve Zorlu Holding yüzde 19'ar, TOBB yüzde 5 payla yer aldı. TOGG CEO'luğuna Haziran 2018'de Mehmet Gürcan Karakaş getirildi ve faaliyetler Gebze'deki Bilişim Vadisi'ne taşındı.

NTV

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

 • İleti 138
 • Oluşturuldu
 • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Yerli otomobille ilgili yapılan çalışmalar gösterilen çabalar amma çok insanın zoruna gitmiş, ne çok insanı rahatsız etmiş. Çok enteresan  Allah bilir başarısız olsun diye bekleşenler bile vardır

Yahu "zoruna gitme" lafları falan ne kadar art niyetli yorumlar bunlar! Tabii ki herkes yerli araç ister; binlerce işçiye istihdam olur; fiyat avantajı olur; memlekete para girer. Fakat... Fabrik

Konunun başlığında "bakan" kelimesi var, gelip de "siyaset yapmayın" demek ne demek yahu? Propaganda mı yaptık, parti ismi mi verdik? Kendinizin düşünmediği gibi bir eleştiri görünce hemen veryan

Konudaki görseller

6 dakika önce, Savatage yazdı:

Zorlu holding bu işte niye varki ?

Yerli araçta torpidoda  Vestel no frost buzdolabı en boş donanımda bile standart mı olacak mış???

hyundai de buzdolabı üretmekte... aracın pilleri vestelle üretilecekti. vestel karayel isimli iha da üretmekte. yeterki üretim yapılabilsin 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

 

34 dakika önce, radiation yazdı:

hyundai de buzdolabı üretmekte... aracın pilleri vestelle üretilecekti. vestel karayel isimli iha da üretmekte. yeterki üretim yapılabilsin 

Bir olumsuzluk bir kulp bulmak isteyenler oluyor illa

tarihinde havzan tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, havzan yazdı:

 

Bir olumsuzluk bir kulp bulmak isteyenler oluyor illa

Tamam hocam....tükürdüğümü yalayım

Tablet muadili multimedya ekranı yada entegre ekran farketmez yaparlar ve hatta hayalet kadran üretebilme kapasitesi var vestelin....

Bunu es geçmişim...

Şasi ve mekanik - yürüyen üzerine kafa yoğunlaşınca

Akıl BMC ye Otokara kayıyor

Elektronik sistemlerde de  Aselsana kayıyor (askeri araçlara elektronik sistem üreten sivil araca da üretir falan)

Sallama   olayına gelince ?

Alaman Mk8 e sallamışız

Yerli arabanın sallanacak tarafları olursa sallarız tabi....

Kusursuz güzel (global dilde karşılığı ELEGANCE dır)

Yerli aracı niye alkışlamayalım..

Yanlız kaput amortisörlü olsun ...Almanlar bizi kıskansın beee!!!!

 

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yerli otomobil değil doğrudan yerli suv, normal bir otomobil bile çıkaramadan iyi boost yemişiz.

Tarihin en ucube otomobili geliyor olabilir. İlgililerin ilk deneyimi olduğu için söylüyorum umarım yanılırım. 
Ne çıkarsa çıksın Golf 8 den güzel görüneceği kesin.

Çıkıp çıkmaması beni çok ilgilendirmiyor, gıda ürünleri dışında(buna da zorunlu olduğumuz için) hiç bir elektronik mekanik teknolojik vs artık herneyse Türk malı tercih etmiyorum, gelecekte de etmem de. Nede olsa gün geçmiyor ki Yerli üretim ve Türk Malı logosu bulunan ürünlerin %99unun kalitesizliğinden, çalınmış malzemesinden, 3-5 kullanımda elinde kalmasından dolayı utanmayalım.

En azından PSA kullanıcıları terfi eder fransız arabasına biniyorum diye.

tarihinde onr tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herşeyin Ilk olanı Cesaret ister.Bence
Her Ne kadar ilk diyemesek de ( ANADOL ) ELBETTE desteklemek ve katkı sağlayacak şekilde elstirilerede musade etmek önemlidir. Şahsi Fikrim Bu konuda Geç Kalınmış Olunması, fakat zararın neresinden dönülürse Kârdır mantigi ile Az zamanda Çok büyük işler yapmak lazım Cumhuriyet ' in ilk zamanlarında olduğu gibi.
Umarız Türkiye Cumhuriyetine Yaraşır Yakışır bir Otomobil ortaya çıkarabiliriz ve Geç Kalınmış bu Işleri Toparlamis Oluruz.
Sevgili Golftutkunu Forumdaslarimiz Bu konuda Lütfen Elestiri ve Övgülerin Dozunu Aşmadan Fikirlerimizi özgürce dile getirelim. Özellikle siyasilestirmemeye dikkat edelim :)
Herkese Keyifli Forumlar diliyorum .

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İstiklal marşı bugün arapça okunmuş bir üniversitede!

Türk arabası diye Türkiye'nin arabası diye laf edilmeyecek elestirilmeyecek  diye bişe yok

Dandik araba ise dandik der geçeriz

İyiyse güzel deriz

İstiklal marşını oryantal arabeske çevirenleri es geçip

Bir Arabaya şak şak yapmak garip oluyor...

10 bin 100 bin 1 milyon cami yapılmış !

Yapılacak tabi (ihtiyaç var yada vardır)

Ama mimar sinanın selimiyesi gibi cami yapamıyorsan ....yaptığın camilere ben şak şak yapmam cami der geçerim...

Vayyy be Türkler ne araba yapmış dedirtecek bir araba olursa milleti kıskandırırsa eyvallah....

Tam siyaset oldu!!!!

 

 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yerli üretimi hep desteklerim ancak bu iş sanki olmayacak gibi..çünkü otoda know how umuz yok..kopyala yapıştırla da olmaz..diğerlerini bilmemde vestel acayip dandik bir firma..aldığım tüm beyaz eşyalar bozuldu..asla ama asla almayacagım bir ürün..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim için çok cazip fiyatlı olması lazım misal veriyorum Golf ayarında araba yaptılar diyelim.

VW 190 bin TL ise yerli oto 120-130 bin olmalı full + full olmalı ve ağzıyla kuş tutmalı yoksa almam ben. Ayrıca Cumhurbaşkanı dahil tüm devlet kadroları yerli otoyu makam aracı yapmalı passat ve mercedes ne varsa lüks makam aracı devri bitmeli. Yoksa asla almam. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadece 6 ayda %100 Türk Mühendisliği ile yaptığımız arabayı., Sırf arabanın benzini yok diye üretime geçirmeyen bir milletiz.,

Kardeşim aynı araçtan 2 tane prototip boşuna mı yapıldı, diğer araca bin., YOOoo neymiş efendim resmi makam aracı siyah olacak sırf diğer aracın rengi beyaz diye aracın benzini olmasına rağmen binilmiyor., 

Elin Almanı na bunu anlatsak bizimle ****** geçer., Aynı olay başka bir ülkede yaşandaydı inilir diğer araca binilir işine gücüne bakarlar.. 

Sen 50 sene ateş böceği gibi yan gel yat., Elin çekleri 100 yıl önce (E segmenti) araba yaptılar., Sanki uzay mekiği yapıcaz bizim yeni aklımıza geliyor..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hatırlarmısınız arkadaşlar eskiden 20 yıl önce jet fadıl diye bir sahtekar vardı “İmza” markalı araba yapçam diyordu hatta prototipi bile yapılmıştı.Futbolcular reklamlarında oynardı Alpayda oynamıştı şimdi millet vekili hani.O zaman onlar vardı şimdi bunlar var zihniyet aynı.Arabada marka yaratmak tutturmak satmak çok zor.sen asıl işin olan tarımı hayvancılığı bitirdin otomotivdemi başarılı olcan.Bunlar hep rüzgar işler.Yerli araba alırım ama alman arabasıyla aynı para olmayacak.

Vestel pil işinde katkı yapacak arabalara.Evde vestel ürünleri kullanıyorum hanımdan dolayı.Yerli markaları tercih edelimki çok satsın gelişsinler.Yalnız elektronikte çin firmalarıyla başetmek imkansız.Bu arada benim tel vestel şu an hanımın telde tapatalktayım


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dünya devleri otomobil üreticileri birlesmeye calisiyor, son olarak Opel-PSA ile Fiat Chrysler birlesmeye gitti (PSA gecen sene Opeli satin almisti). Bu sektörde tek basina ayakta kalmak cok zor, arge yatirimlari cok maliyetli.

Bir motoru sifirdan gelistirip pazarda söz sahibi olmak cok zor, ilerleyen teknolojilere karsi ayakta kalmak icin baska büyük birlesmelerde görücez, belki Mercedes-BMW veya Reanult-VW gibi süpriz birlesmeler veya ortak teknoloji üretimlerine tanik olucaz, tek basina ayakta kalabilecek firma yok. Peki biz ne yapabiliriz? Kafadan dalariz, gerisini Allaha havale ederiz.

tarihinde krym tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayırlısı öncelikle... 365 gün 7*24 vergi ödediğimiz ülkemizde bu araçlar çıktıktan sonra neler değişecek merakla bekleyeceğim... 1973 açılan eski adı boğaziçi köprüsüne hala geçiş parası öderken umarım bir kıyak yaparlar yerli araç alanlara köprü otoyollar bedava olur:)

tarihinde metinkar tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, metinkar yazdı:

hayırlısı öncelikle... 365 gün 7*24 vergi ödediğimiz ülkemizde bu araçlar çıktıktan sonra neler değişecek merakla bekleyeceğim... 1973 açılan eski adı boğaziçi köprüsüne hala geçiş parası öderken umarım bir kıyak yaparlar yerli araç alanlara köprü otoyollar bedava olur:)

Hocam köprünün borcu daha bitmedi ondan ödüyoruz.. 😁

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abd yaptırım yapacakmış, dolar 5,93 olmuş yıl sonu hedefi 6.12 imiş,  incirlik kapanacakmış umarım papaz pilav yer, asgeri ücret 2500₺ olacakmış, eyt çıkmayacakmış ben emekli olamıyorum:) , yani memlekette sorun bitti araç ürettik 21 aralıkta göstereceklermiş... ben ucu karanlık bir mafsal görüyorum...

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Millet arabamı kemirecek sen mercimeki , pirinci , şekeri ithal et fabrikaları kapat tarım , hayvancılığı bitir sonra kalk araba yap önce millet karnını doyursun karnını 6 liraya süt satılıyor iş kurun önünde kuyruk bitmiyor nimet abla gibi


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Yazan: AhmetCakmak
   Uzun zamandır tanıtılması beklenen yerli otomobil sonunda tanıtıldı. Gebze'deki Bişilim Vadisi'nde gerçekleşen etkinlikte 2 suv ve 1 sedan olmak üzere toplam 3 araç tanıtımı yapıldı.
   Yerli otomobil, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak. Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek. Gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.
   Euro NCAP 5 yıldız seviyesine uyumlu, platforma entegre edilmiş batarya ile yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak. Araç menziline yüzde 20'ye kadar katkı sağlayan geri kazanımlı frenleme de otomobilin önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.
   Resmi kuruluşu 28 Haziran 2018'de gerçekleşen ve kuruluşundan 18 ay sonra 3 boyutlu ilk modelini ve bir konsept aracını gün ışığına çıkaran TOGG, Bursa'da kurulacak fabrikasının temelini 2020 yılında atacak. 2030 yılına kadar ise fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen kendisine ait bir ortak e-platform üzerine 5 farklı model üretecek.
   Türkiye’nin otomobili, sadece elektrikli, bağlantılı ve akıllı olmasıyla değil, sahip olacağı yenilikçi ve yıkıcı teknolojiler ile de kullanıcılarının otomobil deneyimini farklı bir boyuta taşımayı hedefliyor. 
   Bu doğrultuda, 2023 yılından itibaren dünyada ilk kez Türkiye’nin otomobilinde kullanılmaya başlanacak olan “Holografik Asistan” teknolojisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yenilikçi asistan, sıradan bir sanal gösterge panelinin çok ötesinde bir kullanıcı deneyimi yaşatmak amacı ile ileri göz takip algoritmaları ve holografik üç boyutlu görüntüleme teknolojilerinden faydalanacak. “Holografik Asistan” teknolojisi günümüzde otomobil içerisinde kullanılmakta olan 2 boyutlu ekran teknolojilerinin yerine ilk kez üç boyutlu görüntüleme ve artırılmış gerçekliği getirerek araç içi deneyimini sil baştan şekillendirecek.
   Bu teknoloji sayesinde sürücü gözünü yoldan ayırmadan aracın gösterge ekranında verilen bilgileri görmekle kalmayacak, aynı zamanda yol ve çevre hakkında ihtiyacı olabilecek diğer tüm bilgilere ulaşabilecek. Artırılmış gerçeklik ve 3 boyut ile zenginleştirilmiş görüntü sayesinde navigasyon ve diğer sürücü destek sistemlerini daha kolay bir şekilde kullanarak güvenli, konforlu ve interaktif bir sürüş imkanı bulacak. TOGG bu yıkıcı teknolojinin otomotiv sektöründeki ilk uygulayıcısı olarak kullanıcılarına bu benzersiz sürüş deneyimini sunan ilk mobilite şirketi olmayı hedefliyor.
   Etkinlikten kareler ve tanıtılan araçların fotoğrafları:
    
    
   C-SUV fotoğrafları:
    
    
    
    
    

   C-Sedan Konsept fotoğrafları:

    
   Sürüş videosu: https://www.pscp.tv/w/1mnxezlgAlEKX?t=6#

×
×
 • Yeni Oluştur...