Araç Soğutma Sıvısı Değişiminde Sorun

Bu kadar da olmaz ki. Ayıp denen birşey var.
Demekki müşteriyi düşünüyoruz sadece videoda hikaye.

Bu durumda kimseye önermemek lazım Formen Motors gibi aç gözlüleri.

Acaba Antalya Arslan ustanın fiyatları nasıl giden arkadaşlarımız fiyat paylaşabilse keşke.
O da videoda Bende orjinal MANN filtreler var piyasadan ucuz satıyrum diyor videolarında.
araştırmak lazım.
ben hep başarana giderdim, yıl sonu yağ+filtreleri alıp kare otomotive gitmeyi düşünüyorum

Bu kadar da olmaz ki. Ayıp denen birşey var.
Demekki müşteriyi düşünüyoruz sadece videoda hikaye.

Bu durumda kimseye önermemek lazım Formen Motors gibi aç gözlüleri.

Acaba Antalya Arslan ustanın fiyatları nasıl giden arkadaşlarımız fiyat paylaşabilse keşke.
O da videoda Bende orjinal MANN filtreler var piyasadan ucuz satıyrum diyor videolarında.
Antalya arslan usta sanırım mann filtreleri arada aracı bir firma olmadan “direkt olarak” Mann Türkiye ‘den toptan alıyor sanırım.

@Terms

Ustalar aleminde (ustalar)

Diksiyon , akıcı konusma , öz türkceden öz türkçeye mütercim tercüme, youtubır tarz , ıg, gık etmeden akışkan hitap

Bu iki usta almışlar sazı ellerine kısa film cekiyorlar .(iyi yapıyorlar)

Ayrıcalıkları yukarıda belirttigim şekilde iyi birer hatip olmaları

özellikle Antalyalı olanın mesleki "secret" raconları / teknikleri / sırları alenen videolarında beyan etmesi ,, ister istemez bizlerde pozitif izlenim olusturuyor.

Eeeee şimdi bu ikisinin dışında USTA yokmu memlekette ?

Ya da bu saydığımız özellikleri Ustalıklarına ustalık mı katıyor ?sanmam....

Sanayi alemlerindeki geriye kalan ustalar fosss sonucu çıkarmamak lazım

Benim Astra G nin 15 yıllık hayatında ustalığını yapan memiş usta? (Opel mastertech)

Gözleri tülbentle bağlı şekilde
17 dakikada triger devirdaim değisir

Ama getir 3 dakka youtube videosunda konustur ? Iggg gıkkk

İlkokul terk diplomasından da youtubırlık beklemem ben

Son düzenleme:
Ustalar aleminde (ustalar)

Diksiyon , akıcı konusma , öz türkceden öz türkçeye mütercim tercüme, youtubır tarz , ıg, gık etmeden akışkan hitap

Bu iki usta almışlar sazı ellerine kısa film cekiyorlar .(iyi yapıyorlar)

Ayrıcalıkları yukarıda belirttigim şekilde iyi birer hatip olmaları
Hocam Antalyalı Arslan ustanın diksiyonu ve hitabeti hakikaten çok iyi buna katılırım.
Ancak Formen Ramazan ustaya pek katılamıyorum. Tam sanayi ustası tarsı konuşuyor. Stop et diyecek istop et diyor vs.

Antalyalı ustanın şu meşhur mekatronik tüpünü merak etmekteyim taktıran forumdaş olsada yorumlasa keşke.

Antalyalı ustanın şu meşhur mekatronik tüpünü merak etmekteyim taktıran forumdaş olsada yorumlasa keşke.
Ben de merak ediyorum bu akümülatör tüp olayını.
Videoları izledim. Üzerinde bulunan hep gevşek oluyor. Acaba bunun gevşek oldup olmadığı ya da arızalı olduğu cihaz ile belirlenebiliyor mu? İlla ki Mekatronik açılması mı gerekiyor?

Ocaktan önce

Tirger degisim ankarada rayiç/emsal 600 işcilik iken

Antalyada asrlan ustada 800 idi.

Abartı fark değil........

Ocaktan önce

Tirger degisim ankarada rayiç/emsal 600 işcilik iken

Antalyada asrlan ustada 800 idi.

Abartı fark değil........
Her civatayı tork ile sıkan belgesel gibi bakıma gelen aracın her yerini kontrol eden, söküp takarken çekiç kullanmayan usta için o fak birşey değil. Nede olsa servisten daha düşüktür.

@Savatage Allah allah.
Videolarında hiç öyle demiyor hep müşteri çıkarı diyor.
Ayrıca Antalyalı Arslan usta ile videolarda da paylaşır oldular.

Fiyatı normal ustalara göre pahalı olabilir ancak videolarında bahsettikleri gibi bakım yapıyorlarsa bu da normaldir diye düşünmüştüm.
Ne kada pahalı olsalarda yetkili servisler kadar değillerdir yine de.

Şahsen ben Antalyada olsa Arslan ustaya giderim Golf bakım , onarımı için.
Hocam valla bende polo 1.4 tdi için bakım fiyatı aldım formen den 1300 tl demişti :) sonra adt serviste 900 tl yada 800 tl ye yaptırdım...

Soğutma suyu haznesinde ve bağlantı yerlerinde bir kaçak tespit etmediğim için Devir daim su pompasından şüphelenmiştim ( internetteki benzer sorunlar yaşayanlardan da gördüğüm üzere ) sorun ondaymış. O pompayı değiştirip , intifrizli suyu tekrar koyacaklarmış. Onu da sordum Golf 7 için hala G13 geldiğini ve ondan koyacaklarını söylediler.. 4100 TL gibi OKKALI bir rakam çıkarttılar. Volkswagenim adlı bir uygulama var daha önce kayıt olmuştum, oraya kayıt olup aracını eklerseniz zubizu ile birlikte %30 luk bir indirim olacağını söylediler.. 3 bin lira banka promosyonu almıştım. Bankadan çekemeden oraya gidecek anlaşılan :)

Soğutma suyu haznesinde ve bağlantı yerlerinde bir kaçak tespit etmediğim için Devir daim su pompasından şüphelenmiştim ( internetteki benzer sorunlar yaşayanlardan da gördüğüm üzere ) sorun ondaymış. O pompayı değiştirip , intifrizli suyu tekrar koyacaklarmış. Onu da sordum Golf 7 için hala G13 geldiğini ve ondan koyacaklarını söylediler.. 4100 TL gibi OKKALI bir rakam çıkarttılar. Volkswagenim adlı bir uygulama var daha önce kayıt olmuştum, oraya kayıt olup aracını eklerseniz zubizu ile birlikte %30 luk bir indirim olacağını söylediler.. 3 bin lira banka promosyonu almıştım. Bankadan çekemeden oraya gidecek anlaşılan :)
Antifrizli suyu tekrar koyacakmış derken., eski sıvıyı bir kaba alıp tamirat bittikten sonra tekrardan eski sıvıyı koymuyacaklar değil mi..? Şayet böyleyse amaan buna sakin müsade etmeyin bu kadar masraftan sonra 200-250 tl. masraftan kaçmayın yeni antifriz doldursunlar.! 4.100 tl. devirdaim değişimi için yüksek bir rakam acaba ilaveten başka bir parça daha mı değişecek, işlemler bittiğinde faturayı paylaşırsanız öğremiş oluruz., Not: onarım bittiğinde sistemin içindeki havayı aracı bilgisayara bağlayarak (diagnoz cihazı) ile alsınlar servis danışmanına bunu özellikle söyleyiniz..!! Eski usül yapmasınlar yeni nesil motorlar bu konuda çok hassas soğutma suyu sisteminin içindeki hava en sağlıklı olarak bilgisayar yardımıyla alınması gerekiyor.

Antifrizli suyu tekrar koyacakmış derken., eski sıvıyı bir kaba alıp tamirat bittikten sonra tekrardan eski sıvıyı koymuyacaklar değil mi..? Şayet böyleyse amaan buna sakin müsade etmeyin bu kadar masraftan sonra 200-250 tl. masraftan kaçmayın yeni antifriz doldursunlar.! 4.100 tl. devirdaim değişimi için yüksek bir rakam acaba ilaveten başka bir parça daha mı değişecek, işlemler bittiğinde faturayı paylaşırsanız öğremiş oluruz., Not: onarım bittiğinde sistemin içindeki havayı aracı bilgisayara bağlayarak (diagnoz cihazı) ile alsınlar servis danışmanına bunu özellikle söyleyiniz..!! Eski usül yapmasınlar yeni nesil motorlar bu konuda çok hassas soğutma suyu sisteminin içindeki hava en sağlıklı olarak bilgisayar yardımıyla alınması gerekiyor.
Valla hocam ben muski de çalışıyorum. İhale edilen işlerdeki malzeme fiyatları geçen seneye göre 5 kat yükselenler bile var. Hani 10bin deseler de inanırım yani :(
Şimdi aradım teyit ettim. Devirdaim pompası kayışı ile birlikte değişecek ve antifiriz suyu komple boşaltılıp yenisi doldurulacak. Dediğiniz gibi cihaza bağlayıp havasını da alacaklarmış. Fiyatların yüksek olmasının bir diğer sebebi de Zubizu / Volkswagen uyg. üzerinden %30 indirim olması da olabilir. (Bindir - İndir)
Nasıl fitiller kullanmışlarsa, 2015 den beri %90 kendim yıkamama rağmen tüm cam fitillerim eridi, hepsini değiştirdim gram indirim yapmadılar. Şimdi de tanesi 666TL (önden ödeme yapmıştım) den ön kelebek camlarını değiştiriyorum ( fitiller ile cam entegre imiş). Onun işçiliği içindedir diye düşünüyordum ama değilmiş.
Faturayı alınca son rakamları yazarım.

@major24 geçmiş olsun. Pompa sorunu olmuş anlaşılan. G12 Evo Antifiriz eklenmiş. Antifiriz seçme olanağı var mıydı peki?

Fitillerin eski ve yeni görünümünün resmi var mı?

@major24 geçmiş olsun. Pompa sorunu olmuş anlaşılan. G12 Evo Antifiriz eklenmiş. Antifiriz seçme olanağı var mıydı peki?

Fitillerin eski ve yeni görünümünün resmi var mı?
Sağolun. Aracı arkadaşım teslim aldı. Öncesinde Telefonla görüştüğümde sormuştum ve golf ler için g13 eklediklerini , ellerinde bulunduğunu söylemişlerdi. Siz yazınca fark ettim kodun g13 olmadığını. Şimdi gittim araca baktım, hazne içindeki sıvı Pembe renkli. G12 ler mavi idi sanırım. Gitmişken de fitillerin resimlerini çektim.

Ekli dosyalar

• 71922A89-4653-47E8-B189-F2A6E3E00F7B.jpeg
    71922A89-4653-47E8-B189-F2A6E3E00F7B.jpeg
    145.2 KB · Görüntüleme: 15
  • 260535D8-7A8B-4306-8E7F-0C4164DEA89A.jpeg
    260535D8-7A8B-4306-8E7F-0C4164DEA89A.jpeg
    151.3 KB · Görüntüleme: 15
  • BD70F1DA-99A3-43CF-8740-B48CACD955D4.jpeg
    BD70F1DA-99A3-43CF-8740-B48CACD955D4.jpeg
    173 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri