Aliexpress alış-veriş rehberi

Bende onu al bunu al derken 300 lük olmuşum. [emoji4] Bizim mahallenin postacisini buldum. Telefon numarasını aldım. Dedim gelirse bana haber ver ben gelir alırım. Sen zahmet etme. Hatta apartmana gelen herşeyi de koy ben götürürüm apartmana. Sağolsun gelince arıyor gidip alıyorum [emoji4] Apartmanın postalarıni da getiriyorum [emoji4]

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En iyisini yapmışsın hocam bende alsaydım keşke ya :) yakarlarsam bende alayım numarasını :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sipariş verdiğim ürünün süresi doldu ve dispute açtım para iadesi için. Eleman mesaj atmış tartışmayi kapat nolur diye. Ürünü aldım de diyor. 3.5 dolarlık bişey aslında. Şimdi soru şu: Disputeyi kapatirsam tekrar açabilir miyim? Yoksa kayıtsız şartsız satıcının eline mi düşmüş olurum?

Sipariş verdiğim ürünün süresi doldu ve dispute açtım para iadesi için. Eleman mesaj atmış tartışmayi kapat nolur diye. Ürünü aldım de diyor. 3.5 dolarlık bişey aslında. Şimdi soru şu: Disputeyi kapatirsam tekrar açabilir miyim? Yoksa kayıtsız şartsız satıcının eline mi düşmüş olurum?

Disputeyi kapatmayın. Eğer ürün gelirse paranızı iade ederim deyin. Ya da ek süre talep edin. ;)

Kaçış yok. Vergi verecen.

Aldığım araba fiyatının yarısını vergi olarak vermişim,
Aldığım her depo mazot tutarinin yarısından fazlasını vergi olarak veriyorum,
Kullandığım elektrik su tutarı kadar vergi veriyorum,
Evimin vergisini veriyorum,
Arabamin vergisini veriyorum,
Çöp vergisi veriyorum,
Aldığım maaştan vergi veriyorum,
KDV veriyorum ÖTV veriyorum,
Ve daha aklıma gelmeyen bir sürü vergi daha veriyorum.

30 euro üstünün vergisini mi veremeyeceğim !!!
Onu da veririz.[emoji35]

Son günlerde aliexpressten bankamatik kartıyla alışveriş yapıp ödeme yapamayan var mı?

Bugüne kadar hep bu yöntemle aldım ben işbank ve vakıftan iki bankamatiktede para var ama reddediyor

Site yasaklandı desem o da değil çözemedim bankayı aradım kartınız alışverişe açık diyor.

Son günlerde aliexpressten bankamatik kartıyla alışveriş yapıp ödeme yapamayan var mı?
Bugüne kadar hep bu yöntemle aldım ben işbank ve vakıftan iki bankamatiktede para var ama reddediyor
Site yasaklandı desem o da değil çözemedim bankayı aradım kartınız alışverişe açık diyor.
Hocam bankamatik kartı hiç denemedim ben. Ben sanal kart kullanıyorum. Aliexpress den kaynaklı bir problem olabilir. Onlarla iletişime geçmek gerekiyor sanki.

Arkadaşlar ben üyelik falan aldım ama bi türlü adres giremiyorum kabul etmiyor anlamadım gitti. Siz nasıl yapıyorsunuz adres işini?

Arkadaşlar ben üyelik falan aldım ama bi türlü adres giremiyorum kabul etmiyor anlamadım gitti. Siz nasıl yapıyorsunuz adres işini?
Hocam sipariş verdiğinizde teslimat adresi giriyoruz oraya geliyor ve o adresi kaydediyor diye hatırlıyorum.

Hocam türkçe karakter de olabilir adres ve isim yazarken öçşğ gibi karakterli yazmayın isminiz özgür ise ozgur yazın bundanda olabilir

Kaçış yok. Vergi verecen.

Aldığım araba fiyatının yarısını vergi olarak vermişim,
Aldığım her depo mazot tutarinin yarısından fazlasını vergi olarak veriyorum,
Kullandığım elektrik su tutarı kadar vergi veriyorum,
Evimin vergisini veriyorum,
Arabamin vergisini veriyorum,
Çöp vergisi veriyorum,
Aldığım maaştan vergi veriyorum,
KDV veriyorum ÖTV veriyorum,
Ve daha aklıma gelmeyen bir sürü vergi daha veriyorum.

30 euro üstünün vergisini mi veremeyeceğim !!!
Onu da veririz.[emoji35]
Hocam bir medya ünitesini 1000 tlye çinde 3000 bin tlye Türkiye de satılıyorsa işin çivisi çıkmış demektir. Hadi ithal ettin yüzde 18 kdv ve yüzde 40 ötv verdin ki sen toplu aldığımdan daha ucuza alıyorsun 1500 tlye aldığın malı iki katına satma çabası nedir bizim ticari ahlakımımızda kalmamış malesef. Eskiden çok bilinmezdi şimdi herkes alabilince bu işi tek eline almış kişiler çomak sokuyor malesef. Bundandır benim gibiler aval aval Amerikan belgesellerindeki modifikasyon gibi şeylere vay be diyerek bakıyor. Boya döşeme motor v6-7-8-10-12 lar havada uçuşuyorken sadece izlemekle kalıyoruz. Hadi sıkıysa arabanı boyat Türkiyede motor değiştir imkansız imkansız. Sonra diyorsunki Allaha çok şükür elim ayağım tutuyor. Bunda şükür hocam

Bu aliexpresste alışverişte hangı bankaların kartını kullanıyorusunuz?Bende maximum ve ziraat bank kart var.İkiside kuru hep 15-20 kuruş yüksekten hesaplıyor.Bunun bir çözümü var mı? Utanmasalar doları 4 den hesaplayacaklar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu aliexpresste alışverişte hangı bankaların kartını kullanıyorusunuz?Bende maximum ve ziraat bank kart var.İkiside kuru hep 15-20 kuruş yüksekten hesaplıyor.Bunun bir çözümü var mı? Utanmasalar doları 4 den hesaplayacaklar :)
aynı dostum hepsinde çakıyorlar kurdan. Vergiden sonra bir de bunların komisyonu var. aslında direkt usd hesabından falan gibi birşey olsa ya. ya da vardır ben hiç denemedim ki

gelişmemiz için vergi lazım yalnız çinden 35centlik ürün kargosu ücretsiz nasıl ülkemize gelebiliyor anlamış değilim

bu arada;

suriyede savaş olmasına rağmen giden araçların fiyatları

mercedes c300 17bin dolar.

yeni kasa sportage 14bin dolar

dodge charger 13bin dolar 

hyundai aslan 13bin dolar...

yorumsuz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

gelişmemiz için vergi lazım yalnız çinden 35centlik ürün kargosu ücretsiz nasıl ülkemize gelebiliyor anlamış değilim

bu arada;

suriyede savaş olmasına rağmen giden araçların fiyatları

mercedes c300 17bin dolar.

yeni kasa sportage 14bin dolar

dodge charger 13bin dolar 

hyundai aslan 13bin dolar...

yorumsuz. 
Dunyanin en iyi ekonomisi cin bunu unutmamak lazim, suriye parasi bile son 6-7 aydir bizim paramiz karsisinda degerleniyor. Oldukca kotu durumdayiz.

Geri
Üst Alt