Aliexpress alış-veriş rehberi

Tr'de gayet güzel bezlere ulaşabilirsiniz.Biraz pahalı ama cidden kaliteli ve uzun ömürlü bezler.
Aynı ürün aliexpreste varmı diye merak ettim açıkçası. Urun 65 tl civarında. Eğer bu sitede varsa 3/1 fiyatlarında sonuçta...

@Ender hocam, Aliexpress'de teslim alındığı onaylanmış bir ürünü, tekrardan dispute açsak iade edip ücret iadesi alma şansımız var mı ? Bir de ürünü geri gönderirken kargo ücreti oluyor mu ?

[mention=208]Ender[/mention] hocam, Aliexpress'de teslim alındığı onaylanmış bir ürünü, tekrardan dispute açsak iade edip ücret iadesi alma şansımız var mı ? Bir de ürünü geri gönderirken kargo ücreti oluyor mu ?
Hocam ürünün kalitesiz olduğunu düşünüyorsanız bu şekilde dispute açabilirsiniz. Paranın bir kısmı geri gelir. Ürün ve sorununuzu yazarsanız ona göre yardımcı olalım.

Aynı ürün aliexpreste varmı diye merak ettim açıkçası. Urun 65 tl civarında. Eğer bu sitede varsa 3/1 fiyatlarında sonuçta...
Markalı ürünleri aliexpreste bulsanız bile almamanızı tavsiye ederim.

Hocam ürünün kalitesiz olduğunu düşünüyorsanız bu şekilde dispute açabilirsiniz. Paranın bir kısmı geri gelir. Ürün ve sorununuzu yazarsanız ona göre yardımcı olalım.
Hocam VAG 17.1.3 kablo uzun kodlama yapmıyor. 

[mention=208]Ender[/mention] hocam, Aliexpress'de teslim alındığı onaylanmış bir ürünü, tekrardan dispute açsak iade edip ücret iadesi alma şansımız var mı ? Bir de ürünü geri gönderirken kargo ücreti oluyor mu ?
Saygıdeğer Hocam Yolculuktaydim yeni gördüm Kusura bakma. Yusuf Hocam gerkeli bilgiyi vermis sagolsun. ürünün çalışmadığını kanit nitelikte video alin ve o sekilde iade isteyin. Yada acil posta yoluyla yeni calisir olani isteyin indirim kuponu veya hediyede talep edebilirsiniz. Selamlar [emoji1] [emoji106]

Saygıdeğer Hocam Yolculuktaydim yeni gördüm Kusura bakma. Yusuf Hocam gerkeli bilgiyi vermis sagolsun. ürünün çalışmadığını kanit nitelikte video alin ve o sekilde iade isteyin. Yada acil posta yoluyla yeni calisir olani isteyin indirim kuponu veya hediyede talep edebilirsiniz. Selamlar
emoji1.png
emoji106.png
Hocam acil posta ne oluyor tam olarak ?

Bu arada cevabınız için size ve @yusuf hocama teşekkür ederim.

Ben artık birşey almama karar verdim, kredi kartımdan 1000 liralık işlem yapılmış itiraz ettim ama 6 sonra çözülür ve bu dönemde parayı ödemek zorundasınız diyor banka. Dikkat edin arkadaşlar, sadece sanal kart kullanın derim.

Ben artık birşey almama karar verdim, kredi kartımdan 1000 liralık işlem yapılmış itiraz ettim ama 6 sonra çözülür ve bu dönemde parayı ödemek zorundasınız diyor banka. Dikkat edin arkadaşlar, sadece sanal kart kullanın derim.
Geçmiş olsun Hocam 1 ayı geçmiyor kartınızı yinede değiştirmenizi öneririm (yeni bir kart numarası) geçmiş olsun. Malesef parayı ödemek zorundasınız

Geçmiş olsun Hocam 1 ayı geçmiyor kartınızı yinede değiştirmenizi öneririm (yeni bir kart numarası) geçmiş olsun. Malesef parayı ödemek zorundasınız
Banka zaten iptal etti yeni yollayacakmış ama ben 1000 lira peşin alışveriş yapmam veya doğrusu yapamam [emoji12]
Sağlık olsun inşallah çözülür, 20 liralık şeyde mesaj gelir elin oğlu 1000 lira çekmiş hiç bir uyarı olmadı.

Geçmiş olsun Can Hocam. Bütün internet alışverişlerimde sanal kart kullanıyorum. Limiti de alacağım ürüne göre belirleyip azalan limit belirliyorum ki 2 kere falan çekim işlemi olmasın diye. Bankanızla görüşüp misal 50 tl üstü her harcamanın telefonunuzda banka uygulaması şartıyla bildirim olarak gelmesini isterseniz yapabilirler sanki. En azından ben axess kullanıyorum axess de var. Hatta eşimdeki kart da benim adıma o harcama yaptığı zaman da bildirim geliyor. Ocağa ne zaman ne kadarlık incir ağacı dikiliyor anında öğreniyorsun hocam :D  

Çok uzattım ama aklıma bir şey geldi onu anlatayım. ben TIR_otobüs hastasıyım. Bir gün arkadaşımla mermer ocağına gittik dağın başına mermer almaya. 1840 axor ile. Neyse ben ocağa girmeyeyim tepeden tırnağa bembeyaz olurum dedim ve ocağın dış kapısında indim. Oturuyorum gölgede ağaç dibinde. Telefon öttü bildirim geldi. Bir baktım kartınızdan 450 tl harcama yapıldı diye yazıyor. Bende bir kalp sıkışması ter boşalması vs. :D Dedim hanım kartı çaldırdı asılıyorlar. Hemen aradım dedim kartın yanında mı? Baktım kahkaha atıyor. Kozmetik ürünü almış. O gün bugün kozmetik satan eczaneye girmem :D  

Sonuç: Bildirim gelsin Can Hocam :)

Geçmiş olsun Can Hocam. Bütün internet alışverişlerimde sanal kart kullanıyorum. Limiti de alacağım ürüne göre belirleyip azalan limit belirliyorum ki 2 kere falan çekim işlemi olmasın diye. Bankanızla görüşüp misal 50 tl üstü her harcamanın telefonunuzda banka uygulaması şartıyla bildirim olarak gelmesini isterseniz yapabilirler sanki. En azından ben axess kullanıyorum axess de var. Hatta eşimdeki kart da benim adıma o harcama yaptığı zaman da bildirim geliyor. Ocağa ne zaman ne kadarlık incir ağacı dikiliyor anında öğreniyorsun hocam [emoji3] 
Çok uzattım ama aklıma bir şey geldi onu anlatayım. ben TIR_otobüs hastasıyım. Bir gün arkadaşımla mermer ocağına gittik dağın başına mermer almaya. 1840 axor ile. Neyse ben ocağa girmeyeyim tepeden tırnağa bembeyaz olurum dedim ve ocağın dış kapısında indim. Oturuyorum gölgede ağaç dibinde. Telefon öttü bildirim geldi. Bir baktım kartınızdan 450 tl harcama yapıldı diye yazıyor. Bende bir kalp sıkışması ter boşalması vs. [emoji3] Dedim hanım kartı çaldırdı asılıyorlar. Hemen aradım dedim kartın yanında mı? Baktım kahkaha atıyor. Kozmetik ürünü almış. O gün bugün kozmetik satan eczaneye girmem [emoji3] 
Sonuç: Bildirim gelsin Can Hocam [emoji4]
Tümünü kapadım netten alışverişe axess ve maximum çok kolay oldu, ama garanti bankasını iyi bilirdim, onda yok mu ben mi bulamadım bilmiyorum, zaten çok kart çok masraf demek, olay çözülür çözülmez, iptal edeceğim. Tek kart yeter.
Bildirimi Akbank direkt üzerinden mi ayarlıyoruz?

Bu arada size de geçmiş olsun 450 lira kozmetik dehşete düşürür hali ile, ama bizde yeri geliyor daha fazlasını düşünmeden araba için harcıyoruz. [emoji16]

Tümünü kapadım netten alışverişe axess ve maximum çok kolay oldu, ama garanti bankasını iyi bilirdim, onda yok mu ben mi bulamadım bilmiyorum, zaten çok kart çok masraf demek, olay çözülür çözülmez, iptal edeceğim. Tek kart yeter.
Bildirimi Akbank direkt üzerinden mi ayarlıyoruz?
Evet hocam. Akbank Direkt üzerinden ayarladim ben.
Hanımın canı sağolsun. [emoji41]

Geri
Üst Alt