Aliexpress alış-veriş rehberi

Bu aliexpresste alışverişte hangı bankaların kartını kullanıyorusunuz?Bende maximum ve ziraat bank kart var.İkiside kuru hep 15-20 kuruş yüksekten hesaplıyor.Bunun bir çözümü var mı? Utanmasalar doları 4 den hesaplayacaklar [emoji4]
Hocam vakıfbank direk $ olarak alıyor. Borcu dolar olarak ödüyorsunuz.

Dunyanin en iyi ekonomisi cin bunu unutmamak lazim, suriye parasi bile son 6-7 aydir bizim paramiz karsisinda degerleniyor. Oldukca kotu durumdayiz.
Bende bunu çok düşündüm ürünü getiren ptt aldığım ürün 1 dolar hepsi kargo olsa 4 tl ediyor çinden buraya , arkadaş ptt nin en ucuz hizmeti 8 tl vatandaşa

Hocam vakıfbank direk $ olarak alıyor. Borcu dolar olarak ödüyorsunuz.
Tesekkurler hocam en mantiklisi vakif gibi duruyor. En azindan ucuza doviz alirsak uyguna getirme firsatimiz olur.

Çok sayıda alışveriş yaptığım için bazı tavsiyelerimi paylaşıyorum;

-- Vergi sıkıntısı yaşamamak için 30€ aşan ürünler için satıcıya mesaj atın. 2-3 dolar gösteriyorlar bedeli. Lakin bazen gümrük memurları paketi açıp işlem yapabiliyor.

-- Ürün geciktiyse satıcıdan süre uzatımı isteyin, süre bitmesine yakın dispute açın ve ürünü almadan kapatmayın.

-- Alışveriş için cep şubeden açılıp kapatılabilen kredi kartı kullanın, sadece alışveriş yaparken kullanıma açın.

-- Bu önemli ! Kredi kartınızı siteye kaydetmeyin, herzaman tek tek giriş yaparak ödeme yapın.

-- Kırılma ihtimali olan ürünleri (terrarium fanusu gibi) teslim alırken paketi sallayın. Kırık sesi geliyorsa video çekerek, iade işlemi başlatın. 

-- Satıcıları iyi değerlendirin.

-- Beğendiğiniz ürünleri bizimle paylaşın :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Özelliğini kaybeden uber blue havlu yerine silk dryer almadan önce çinlileri deneyim dedim. Detay  forumlarında övülen kurulama havlusu aldım.

40x40cm, kenarsız ve 500GSM fiyat 3 dolar. İlk izlenim fena değil, kurulama performansını paylaşırım.

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/feI7v2q2

IMG_1936.JPG

AliExpress'te ne buldum, inanamazsın

http://s.aliexpress.com/AjEj6vqY ben bunu 1 senedir kullanıyorum ışık şiddeti çok iyi Bluetooth sayesinde hoparlörüne ses gönderebilirsiniz kalitesi fena değil kumandalı bir kaç değişik renkte yanıyor dimmer özelliği var çok memnunum çevremde bir çok arkadaş aldı. Kumanda ile ışığı açıp kapama özelliğide mevcut

AliExpress'te ne buldum, inanamazsın

http://s.aliexpress.com/VNn63E7F solar şapka 4 senedir kullanıyorum hafif hafif serinlik fena olmuyor

Aliexpress'den sipariş verirken aldığınız ürünün kargo seçeneklerinde Turkey Post var ise direk onu seçin derim. Yine ücretsiz kargo. Ortalama 5 günde geliyor. Eğer ürünün kargo seçeneklerinde Turkey Post yoksa da herhangi birini seçip, ürünün sipariş aşamalarından satıcıya söylemek istediğiniz bir şey var mı bölümünde satıcıya ''Can you ship it with Turkey Post ?'' yazarsanız belki yine Turkey Post ile yollayabilir.

Özelliğini kaybeden uber blue havlu yerine silk dryer almadan önce çinlileri deneyim dedim. Detay  forumlarında övülen kurulama havlusu aldım.

40x40cm, kenarsız ve 500GSM fiyat 3 dolar. İlk izlenim fena değil, kurulama performansını paylaşırım.

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/feI7v2q2

Ekli dosyayı görüntüle 11180

Kurulama performansını bekliyoruz hocam.İkinci bir beze gerek kalmadan kuruluyor mu?İz bırakıyor mu?Duruma göre bizde alalım :)  Şu an bende superclean wolly var 800gsm oda bugün aldım.Bakalım nasıl.Sizin paylaştığınız güzelse yanına onuda koyarız.Benim uberde çöp oldu.

Kurulama performansını bekliyoruz hocam.İkinci bir beze gerek kalmadan kuruluyor mu?İz bırakıyor mu?Duruma göre bizde alalım :)  Şu an bende superclean wolly var 800gsm oda bugün aldım.Bakalım nasıl.Sizin paylaştığınız güzelse yanına onuda koyarız.Benim uberde çöp oldu.
Bugün havluyu denedim. Beğenmedim.

Kuru ağırlığı 78 g. Su emiciliği uberin bitik halinden biraz daha kötü. Arkasında hafif bir ıslaklık bırakıyor ve küçük olduğu için aracı kurulamak daha zor. İlla bunu kullanacağım dersek 2 adet temin etmemiz gerekir. Ben gyeon silk dryer siparişimi vereceğim.

IMG_1940.JPG

15 gündür gyeon sılk dryer havlumu kullanıyorum gerçekten çok kaliteli bir havlu.Araba silmek gibi işkence bir işi zevkli hale getirdi.eli biraz çabuk biri 2dk da arabayı kurular.

15 gündür gyeon sılk dryer havlumu kullanıyorum gerçekten çok kaliteli bir havlu.Araba silmek gibi işkence bir işi zevkli hale getirdi.eli biraz çabuk biri 2dk da arabayı kurular.
Aslında superclean wolly havluyu da çok övüyorlar ama bilemiyorum. @dgn

Bugün havluyu denedim. Beğenmedim.

Kuru ağırlığı 78 g. Su emiciliği uberin bitik halinden biraz daha kötü. Arkasında hafif bir ıslaklık bırakıyor ve küçük olduğu için aracı kurulamak daha zor. İlla bunu kullanacağım dersek 2 adet temin etmemiz gerekir. Ben gyeon silk dryer siparişimi vereceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 11201

Aslında superclean wolly havluyu da çok övüyorlar ama bilemiyorum. @dgn
Hocam öncelikle yorumunuz için teşekkürler.Superclean wolly bende mevcut ama henüz deneyemedim büyük ihtimalle yarın dener yorumumu size aktarırım.Gyeon'da şüphesiz çok iyidir.İçinize sineni almanız en mantıklısı. :)

Uber blue kurulama bezi aliexpreste varmı acaba. Ben bulamadım. Yada alternatifi aliexpresten alacağımız bi bez varmıdır?

@alper32

Hocam bugun wolly' denedim oldukca memnun kaldim. Gercekten muhtesem. Gerek camlarda gerekse kaportada muhtesem. Tavsiye ederim. Tek sorunu buyuk olmasindan oturu zor kullanimi. Kuvvet istiyor biraz :)

IMG_8260.JPG

Uber blue kurulama bezi aliexpreste varmı acaba. Ben bulamadım. Yada alternatifi aliexpresten alacağımız bi bez varmıdır?
Tr'de gayet güzel bezlere ulaşabilirsiniz.Biraz pahalı ama cidden kaliteli ve uzun ömürlü bezler.

Geri
Üst Alt