EN BEĞENİLEN JANT HANGİSİ

@Negatiwe İlginiz için teşekkür ederim, araçta durban jant takılı ve anladığım kadarıyla durban ile devam ile devam et diyorsunuz, tamam jant konusunda mutabık kalınmıştır.

Spor yay konusunda ise, akıl verirseniz memnun olurum.

17 dijon (225/45/17 lastik) dan 18 durbana (225/40/18 lastik) geçinde araç çok yükseldi, leylek gibi duruyor, görüntü ve yol tutuşu iyi değil.

Fabrikasyon Durban ile gelen araçlarda spor süspansiyon (mubea spor yay) var diye biliyorum.

Bu sebeple aracıma orjinal fabrikasyon spor yay almak istiyorum. (vw serviste sipariş ile getirilen mubea yay)

Tavsiye olarak spor yay almalımıyım. (2,5-3cm akmak istiyorum) Marka olarak hangi markaları tavsiye edersiniz.

Mubea 2,5-3cm (bulmak çok zor ve çok pahalı)

Vogtland 2,5-3cm

H&R 2,5-3cm

Eibach  2,5-3cm

Ekteki resimde, fabrikasyon durban ile sonradan takılan durban araçların yükseklik farkı çok belirgin.

Soldaki fabrikasyon durban, sağdaki 17" den 18" geçilcen

62b27f3576317cc5be7fede70d60777e.jpg

orjinal spor yay yani mubea dan  şaşma pahalı olabilir ama zaten dört tekerlek üstünde gidiyorsun parayı harcaman gereken ilk yer 18” geçtikten sonra kaliteli lastik ve kaliteli yay diğer yaylar da aracın kıçı başı sallıyor kaliteden ödün verme düşenecek hiç bir şey yok sadece orjinal ve kalite... haaa o kadar para vermem diyorsan o marka spor yaylarını alacağına git preslet onlardan iyidir... ilave olarak yurtdışında tanıdığın var ise bu markaları orjinalini oradan temin edersen de olur ama burada asla...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@metinkar  Teşekkür ederim, kendinizin ve aracınızın güvenliği için kesinlikle orjinal parça alınmalı.

Mubea yay almak istiyorum 1500-2000tl kadar gözden çıkardım, ancak mubea yay servislerden bulunmuyor, adamlar hiçbir şey bilmiyor. Tamaş, Uzay, Doğus oto, telefon ile soruyorum, doğuş oto bile bilmiyor, hiç böyle bir uygulama yapmadık diyorlar, buradaki arkadaşlar bile inanın servislerden daha tecrübeli.

Nasıl çözeceğim bilmiyorum.

@hcoban80 hicbirsey bilmiyorsalar sayenizde öğrenmiş olurlar, parça numarasını vererek sipariş geçilmesini talep edin birazda ön ödeme yapın herseyin bir ilki vardır deyin😊

@metinkar  Teşekkür ederim, kendinizin ve aracınızın güvenliği için kesinlikle orjinal parça alınmalı.

Mubea yay almak istiyorum 1500-2000tl kadar gözden çıkardım, ancak mubea yay servislerden bulunmuyor, adamlar hiçbir şey bilmiyor. Tamaş, Uzay, Doğus oto, telefon ile soruyorum, doğuş oto bile bilmiyor, hiç böyle bir uygulama yapmadık diyorlar, buradaki arkadaşlar bile inanın servislerden daha tecrübeli.

Nasıl çözeceğim bilmiyorum.
@hcoban80 bunu diğer konular yazdık telefon ile olmaz diyede özellikle belirttik...  örnek vereyim git avek tekstilkende bülent var aracımın için su kodlu yayı istiyorum de parasını öde almanyadan 20 günde geliyor. yapcağın işlem bu kadar... bu kodu istediğin vw bayisine söyle parayı öde getiriyorlar...

5G4071677 910/930kg

5G4071677A 940/1010kg

5G4071677B 1020/1050kg

5G4071677C 930/890kg

5G4071677D 1010/890kg

5G4071677E 1050/890kg

@Negatiwe İlginiz için teşekkür ederim, araçta durban jant takılı ve anladığım kadarıyla durban ile devam ile devam et diyorsunuz, tamam jant konusunda mutabık kalınmıştır.

Spor yay konusunda ise, akıl verirseniz memnun olurum.

17 dijon (225/45/17 lastik) dan 18 durbana (225/40/18 lastik) geçinde araç çok yükseldi, leylek gibi duruyor, görüntü ve yol tutuşu iyi değil.

Fabrikasyon Durban ile gelen araçlarda spor süspansiyon (mubea spor yay) var diye biliyorum.

Bu sebeple aracıma orjinal fabrikasyon spor yay almak istiyorum. (vw serviste sipariş ile getirilen mubea yay)

Tavsiye olarak spor yay almalımıyım. (2,5-3cm akmak istiyorum) Marka olarak hangi markaları tavsiye edersiniz.

Mubea 2,5-3cm (bulmak çok zor ve çok pahalı)

Vogtland 2,5-3cm

H&R 2,5-3cm

Eibach  2,5-3cm

Ekteki resimde, fabrikasyon durban ile sonradan takılan durban araçların yükseklik farkı çok belirgin.

Soldaki fabrikasyon durban, sağdaki 17" den 18" geçilcen

Ekli dosyayı görüntüle 27070
Hocam bu fotoda soldaki araç Orj durban jantla gelip sonradan mubea yay takılmış Bir araç. Sağdaki de yanlış hatırlamıyorsam standart yay ve sonradan takılmış durban jantlı bir araçtı. 

@hcoban80 bunu diğer konular yazdık telefon ile olmaz diyede özellikle belirttik...  örnek vereyim git avek tekstilkende bülent var aracımın için su kodlu yayı istiyorum de parasını öde almanyadan 20 günde geliyor. yapcağın işlem bu kadar... bu kodu istediğin vw bayisine söyle parayı öde getiriyorlar...

5G4071677 910/930kg

5G4071677A 940/1010kg

5G4071677B 1020/1050kg

5G4071677C 930/890kg

5G4071677D 1010/890kg

5G4071677E 1050/890kg
Forumda, durban jant ve mubea yay ile ilgili tum konulari defalarca satir satir okudum, 5 6 aydir okuyorum, 12 yildir golf 6, 7, 7.5 kullaniyorum. Onceki 2 araclarimda fabrikasyon durban jant spor suspansiyon oldu, bu 2018 7.5 aracimda dijon vardi nerden durbana gectiysek artik.

Yukardaki parca kodlarini servislere tamas uzay Dogus maslak tek tek verdim ancak C kodlu olani getirebiliyorlar, digerleri artik uretilmiyormus yada TR gelisi yokmus.

Aracima hangisi uyumlu diyorum onu bile bilmiyorlar. Sase veriyorum, bu saseye uygun yay yok sistem vermiyor, bu yaylar uymaz, uymazsa elinizde kalir sorumluluk alamayiz deyip isin icinden cikiyorlar.

Yani adamlar gercekten bisey bilmiyorlar.

Sase numarasini girip, yapboz parcalari gibi sistem hangi parcalari veriyorla onu ezberlemisler. Birakin yedek parca bolumunu, servis ustalari bile bilmiyor, hatta tamasta servis ustasi yasar usta var, hayatinda ilk defa benden duymus, boyle hicbir tecrubeleri deneyimleri olmamis, daha once hic yapmadik deyip cikiyorlar.

Velhasil aracim icin mubea marka hangi kodlu yayi istemeliyim.

Aracim 2018 7.5 Highline TSI Benzin 125HP DSG fabrikasyon 17inc Dijon 

Sagolun saygilar

En beğendiğim jant benim olan janttır 😀

2 takım jantim var 15" Madrid ve 17" Dijon.

sol ön kapıyı aç orada siyah kg gösteren değerlere var resmini çekip eklermisin.

Önemli:  -Ön Aks Ağırlığı 1020 kg olan araçlar için gerekli ürün Almanya tarafından üretimden kaldırılmış.

-Adaptif şasi olan araçlara uygun değildir

-Ön Aks ağırlığı maksimum : 1050 kg olmalı.

-Arka Aks ağırlığı maksimum : 890 kg olmalı.

senin E olabilir

mk7 benzinli c kodlu benim eski araç orjinal durban ve mavi mubea spor yay

6DE719F8-210A-4B9C-8464-2E94C87DDA3A.jpeg

@hcoban80 golf 1.4 tsi nin sanırım 1000/985 olması lazım aks ağırlıkları bu durumda b kodlu olanını almak lazım, bu arada bu yay meselesine çok takılmayın resmi ithalatçıdan alacağınız eibach veyahut vogtland yaylar orjinal olduğu sürece mubea dan daha iyi olur, bir markanın vw servisinde satılması onu çok iyi yapmaz.

sol ön kapıyı aç orada siyah kg gösteren değerlere var resmini çekip eklermisin.

Önemli:  -Ön Aks Ağırlığı 1020 kg olan araçlar için gerekli ürün Almanya tarafından üretimden kaldırılmış.

-Adaptif şasi olan araçlara uygun değildir

-Ön Aks ağırlığı maksimum : 1050 kg olmalı.

-Arka Aks ağırlığı maksimum : 890 kg olmalı.

senin E olabilir

mk7 benzinli c kodlu benim eski araç orjinal durban ve mavi mubea spor yay

Ekli dosyayı görüntüle 27074
Metin Bey, bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Aracımın kg değerleri ektedir ve sanırım 960/890 olarak gözüküyor. Bu durumda 2018 7.5 Highline TSI Benzin 125HP DSG fabrikasyon 17inc Dijon 960/890kg için olması gereken mubea yay ne olmalıdır. 

thumbnail_20200118_200851.jpg

konu hazır hortlamışken 🤓

tabi ki bi OZ

ama clubsportu da tek geçerim golfe

edit;sankim daha önce  çde yorum yapmışım gibi 🤓

Geri
Üst Alt