Halojen far ampül seçimi ?

evet ben hepisini led ile değiştirdim. sizin dediğiniz gibi çok göz alıyor. ancak şuan için yapacak bir şey yok. araca U LED far takana kadar bu şekilde idere edeceğim.

evet ben hepisini led ile değiştirdim. sizin dediğiniz gibi çok göz alıyor. ancak şuan için yapacak bir şey yok. araca U LED far takana kadar bu şekilde idere edeceğim.
İdare etmemelisiniz., standart bir ampülün fiyatı 2 paket sigara parası anca eder., İnsanları rahatsız edeceğinize eski ampüllerinizi takmanız bile şuankinden daha iyi sonuç verir., herşey beyaz ışık değildir., bu sadece karşıdaki sürücüleri değil sizin için de riskler taşıyor

arkadaşlar h7 ampülü değişicem iki secenek var..ya night braker laser yada philips extreme vision düşünüyorum..laser yeni bir ürün..ışık renki  4000k civarı yanlız ışık akısı 1400lm de kalıyor extreme o civarsa..birde fiyatı iyi olan philips Vision Purple var..3 ürün arasındayım..ne yapmak önerirsinzi.

arkadaşlar h7 ampülü değişicem iki secenek var..ya night braker laser yada philips extreme vision düşünüyorum..laser yeni bir ürün..ışık renki  4000k civarı yanlız ışık akısı 1400lm de kalıyor extreme o civarsa..birde fiyatı iyi olan philips Vision Purple var..3 ürün arasındayım..ne yapmak önerirsinzi.
Philips Xtreme vision kullandım kısa bir süre ama pek memnun kalmadım. General electric kullanıyorum şu an, %130 olandan. Fiyatı nedeniyle tercih etmiştim, başarılı buluyorum. 

Osram laser veya unlimited serisi de çok başarılı ürünler ama biraz pahalı.

@asdfg112  extreme corsamda kullanmıştım sadece kullanım süresi sıkıntısı var onun dışında iyi laser pahalı ge de kullanmıştım ama philips ve osram daha basarılıydı..

golf 7.5a beyaz gorunumlu halojen almak istiyorum biraz arastirdim en iyisi philips white vision ve osram nightbraker deniliyor. kullanan arkadaslar yorum yapabilir mi? bir de almanya da racing vision cikmis philipsin fikri olan var midir?

@scraft 7.5 ta racing vision kullanıyorum beyaz ışık vermiyor osram night braker da beyaz ışık vermez

Arkadaşlar Merhaba,

Konuyu tekrar hortlatacağım. Ancak konunun ana başlığı ile içerik altında yazılanlar çok farklı. Konu başlığından arkadaşımız "Halojen far ampül seçimi ?" olarak açmış ancak içerikte genelde halojen far için led ampul seçimi üzerinden konuşulmuş.

Benim sorum aslında çok basit aynen başlıktaki gibi şuan için mevcut 2015 model aracımda bulunan orjinal ampullerden (sarı) pek memnun değilim. Amacım daha iyi aydınlatan karşı taraftaki sürücüyü rahatsız etmeyecek kaliteli bir ampul (yine sarı olacak) almak istiyorum. 

Ampul tipleri ile ilgili forumda şöyle bir başlık var. Bilgi açısında iyi oldu. Sadece marka tercihi kaldı. Özetle attım taş ürküttüğüm kuşa değer mi? :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ycetin evet malesef konu başlığıyla doğru orantılı ilerlememiş., Ampülleriniz H7 tip ve şuan için halojen ampülde alabileceğiniz en iyi aydınlatma; 

Philips Xtreme Vision H7 

Bu ampül sarı-beyaz arası ışık verir., ne çok sarı ne de çok beyaz., tam kıvamında renk tonu var., Şuanki mevcut ampüllerinize göre %20-30 daha iyi aydınlatma sağlayacaktır..

Fakat ampül değişimi sonrası far ayarı yaptırmayı unutmayın.!!

Doğru far ayarı için;

-Far ayarı öncesi araç rolantide çalışır vaziyetteyken kısa farları açıp., far yükseklik ayarı anahtarını sıfır (0) konumuna getirip., sonrasında far ayarı yaptırın., 

-Yakıt deposu 3/4 oranında yani (%75 oranında) doldurun., 

-Bagajda aracın standart ağırlığı haricinde eşya, çanta, bavul vs.. olmasın.. sadece yedek lastik, kriko gibi ekipmanları yerli yerinde olsun.. 

Bu şartları yerine getirip sonrasında far ayarı yaptırırsanız “optimum” aydınlatma performansı sağlamış olursunuz.. 

Not: ampül değişimi esnasında yeni ampülün camına değmemeye özen gösterin/göstersinler., bu ampülün aydınlatma performansını düşürür., yanlışlıkla cama el teması olursa gözlük silme bezleri ile nazikçe siliniz., ***Özellikle farın ucundaki “şapka biçimindeki” bölgeye asla dokunulmamalı..!! Bu ampülün ömrünü olumsuz yönde etkiler.!!

@forzaGilles detaylı yorum için teşekkür ederim. Sanırım yorumda bahsetmiş olduğunuz ampul aşağıdaki linkde satın ampuldür. Yorumlara baktım. Genel olarak kullanıcılar ömrünün kısa olduğunu ve karşı taraftan gelen sürücülerden selektör yediklerinde bahsetmişler.

https://www.hepsiburada.com/philips-h7-x-treme-vision-2-li-ampul-seti-130-daha-fazla-isik-pm-otm011300

Birkaç sorum daha olacak. Sadece bunu alıp takmam yeterli olacak sanırım. Ekstra başka bir ampul almama gerek yok değil mi? 

Daha önce philips vs. gibi tanınmış markaların sahtelerninde piyasada olduğunu okumuştum. Bu konuda bildiğiniz güvenilir bir satıcı var mı?

Far ayarını gelince açıkcası çevremde ampul taktırabileceğim veya ayarı yaptırabileceğim pek bir yer yok. (lokasyon-beylikdüzü) Sanırım herhangi bir tuningci işimi çözebilir yada yetkili servis bu konuda destek olabilir mi?

Çok soru sordum. Şimdiden teşekkürler.

@forzaGilles detaylı yorum için teşekkür ederim. Sanırım yorumda bahsetmiş olduğunuz ampul aşağıdaki linkde satın ampuldür. Yorumlara baktım. Genel olarak kullanıcılar ömrünün kısa olduğunu ve karşı taraftan gelen sürücülerden selektör yediklerinde bahsetmişler.

https://www.hepsiburada.com/philips-h7-x-treme-vision-2-li-ampul-seti-130-daha-fazla-isik-pm-otm011300

Birkaç sorum daha olacak. Sadece bunu alıp takmam yeterli olacak sanırım. Ekstra başka bir ampul almama gerek yok değil mi? 

Daha önce philips vs. gibi tanınmış markaların sahtelerninde piyasada olduğunu okumuştum. Bu konuda bildiğiniz güvenilir bir satıcı var mı?

Far ayarını gelince açıkcası çevremde ampul taktırabileceğim veya ayarı yaptırabileceğim pek bir yer yok. (lokasyon-beylikdüzü) Sanırım herhangi bir tuningci işimi çözebilir yada yetkili servis bu konuda destek olabilir mi?

Çok soru sordum. Şimdiden teşekkürler.
Evet 4-5 sene önce üretilen eski serisinde ömrü biraz kısaydı (yaklaşık 200-250 saat)., yeni sürümlerinde kullanım ömründe iyileştirme yapıldı (450 saat oldu).,

Kullanıcılar nasılsa aracı stop edince ampüller kapanıyor., marşa basıp çalıştırınca farlar yanıyor diye elle manuel olarak kapatmadıkları için yaptıkları bu yanlış ampülün ömrünü ciddi şekilde azaltıyor., 

Motoru stop etmeden önce farları kapatıp sonra stop ederseniz ve aynı şekilde motoru çalıştırmadan önce farlar OFF konumdayken marşa basıp motor çalıştıktan sonra farları açmaya özen gösterirseniz.. Ampüller vaad ettiği ömrü kadar hizmet verecektir.!! 

Diğer sorunuza gelicek olursam; hangi marka ampülü takarsanız takın, far ayarı yapılmadağı sürece karşı tarafın gözünü alacaktır., Diğer husus araç sahibi yazlığa gidiyor., bagaj full dolu, 5 kişi yolculuk yapıyor., aracın burnu ağırlıktan dolayı yukarı kalkmış sonra diyor ki; karşı taraftan sellektör yiyorum., tabii yersin üretici o far yükseklik ayarını boşuna koymamış., ağırlık artıyor farlar havaya kalkıyor ama sen far yüksekliğini 1-2 kademe aşşağıya çekmezsen doğal olarak karşıdakinin gözü rahatsız olur :)   

Evet sadece bunu alıp takmanız ve far ayarı yaptırmanız yeterli., far ayarı için ben o tuningçi esnaflara güvenmiyorum., çoğu serseri apaçi tayfası., size yakın Doğuş oto var., orada ayar yaptırabilirsiniz.. 

Sahte ampül muhabbeti genelde Xenon ampüllerde oluyor., halojenler ucuz olduğu için bu durum daha az., tabii yine de güvenilir bir yerden almakta yarar var., 

Önerebileceğim yer; Yeni Işık Otomotiv olabilir., kendileri osram tedarikçisi ama philips’te satıyorlardı., Ben 1-2 kez dükkanlarına bizzat giderek alış veriş yapmıştım., düzgün insanlara benziyorlardı.,

Şimdi baktım N11 üzerinden de satışları varmış; https://m.n11.com/philips-h7-x-treme-vision-130-fazla-isik-P120250423 

Ama önce mağazayı tel. ile arayıp çalışıyorlar mı sormanız iyi olur., bu virüs yüzünden açık olup-olmadıklarını bir öğrenin sonrasında n11 ‘den sipariş geçin derim., iletişim; https://yeniisikoto.com/tr/content/9-bize-ulasin?ps_full_site=1

Veya diğer alternatif; Bauhaus tüm mağazalarını kapatmış fakat internet üzerinden halaa alışveriş hizmeti veriyormuş; https://www.bauhaus.com.tr/oto-aksesuarlar-oto-ampulleri/philips-philips-x-treme-vision-h7-12v-55w-ampul-beyaz-isik-60799445

[mention=520]forzaGilles[/mention] yine şiir gibi bir cevap olmuş. Elinize sağlık. Cevap sonrası hiç gri alan kalmadı. Belirtmiş olduğunuz tedarikçi ile görüşeceğim. Operasyon sonrası before/after yaparım.
Kesinlikle şiir gibi valla

Ve kisa yazmiyor uzun uzun detayli bilgilendirici tesekkur ederim@forzaGilles ustad

İmza : çaylak golfcu

Geri
Üst Alt