Halojen far ampül seçimi ?

@erkanwrc sizinle konustuktan sonra soyledim bak burada kapak var dedim ama aslinda H11 sıkıntı cikardı ona. Kapagi malesef acilamayacak sekilde hemen dibinde baska birsey var. Kavanozu sokup one almak gerekiyor, kavanoz da tamponu sokmeden one gelmiyor, gozumle gordum.Neyse artik hayırlısı boyleymis.

Bunlar vizeye takilmaz herhalde diye dusunuyorum, sonucta halojen ampulu degil mi?

Hocam siz H15 değilde H11 sislerden bahsediyorsunuz sanırım tamponu sökmeye gerek yok zaten kapak koymuşlar oraya söküp takmak için ilk önce ampül üstündeki kablo demetini soketin tırnağına basarak çıkartıyorsunuz daha sonra ampülü çevirerek çıkartıyorsunuz ben geçen hafta koyu sarı ile vizeden geçtim.Mesajı tekrar okudumda sis ampülleri önden değil telefondada bahsettiğim gibi davlumbazdan değişecek sol sis için örnek veriyim tekeri tam sağ yapınca ön altta kapak gözükecektir alttan tırnağınızı geçirip yukarı doğru assılın kırılmaz yumuşak bir plastik

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam, sisler ok onun yerini gordum dikdortgen bir kapagi var. H7 de sanirim kolay ama H11 imkansiz sokmeden.

H7 ve H15 yarin kendim yapacagim, dogru soylediniz hic aklima gelmedi, H11 beklesin 1 hafta :)

Arkadaslar ampule ulastim ama ampulu soketten cikaramadim. Elim cok korkak davraniyor sokete birsey olacak diye. Minicik tirnaklar var, youtube da da hic video yok varsa yoksa MK6.

Sanirim servise kalacak benim ampul isi...

Yaşasın sisleri değiştirdim :) cok mutlu oldum.

Uzunlari da adaptöründen sökmeyi biri anlatirsa onlari da halledecegim ama iki tane tırnak var onları kaldirip ampulu adaptorden ayiramiyorum.

Kısalar malesef servise kalacak tampon kenarlarini sokmeden kavanoz öne gelmiyor, onada cesaret edemem aparatim yok.

Yaşasın sisleri değiştirdim [emoji4] cok mutlu oldum.Uzunlari da adaptöründen sökmeyi biri anlatirsa onlari da halledecegim ama iki tane tırnak var onları kaldirip ampulu adaptorden ayiramiyorum.

Kısalar malesef servise kalacak tampon kenarlarini sokmeden kavanoz öne gelmiyor, onada cesaret edemem aparatim yok.
Hocam aracın başına gitme imkanınız varsa arayın beni anlatayım

Erkan Bey sağolsun H15'i de değistirdim :) Gündüzler sisler ve uzunlar beyaz oldu. Kedi gözleri sarımsı yanıyor ama yapacak bir şey yok. Uzunları serviste değistirip ayarlarini da yaptik mi tamamdir.

Herkesten Allah razı olsun.

P_20160925_184443.jpg

P_20160925_184514.jpg

P_20160925_184541.jpg

Erkan Bey sağolsun H15'i de değistirdim [emoji4] Gündüzler sisler ve uzunlar beyaz oldu. Kedi gözleri sarımsı yanıyor ama yapacak bir şey yok. Uzunları serviste değistirip ayarlarini da yaptik mi tamamdir.Herkesten Allah razı olsun.

/monthly_2016_09/P_20160925_184443.thumb.jpg.e6be1686ecdb0cc63b7c378b1546582d.jpg

/monthly_2016_09/P_20160925_184514.thumb.jpg.7915e2572e72e8b99fa1f09e926daa11.jpg

/monthly_2016_09/P_20160925_184541.thumb.jpg.efa1ecc7d8241bfdde46636b1cad8d3c.jpg
Hayırlı olsun hocam normal sarılara göre aracın görüntüsü fark ediyor yukarıda bahsetmiştim parkların sarı yandığını

Beyler bi-zenon basic farlarım var.aşağıda açtığım konuyu ekliyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

MRB FLUENCE ARAÇ KULLANMAKTAYIM 3 LED XENON TAKTIM AMA 3 ÜNDE İSTEDİĞİM VERİMİ ALAMADIM NE ÖNERİRSİNİZ ?

Beyler aracıma h7 ve h11 için halojen ampül olarak Philips Diamond Vision düşünüyorum. Rengi, aydınlatması vs nasıl kullanan var mıdır acaba aranızda?

Beyler aracıma h7 ve h11 için halojen ampül olarak Philips Diamond Vision düşünüyorum. Rengi, aydınlatması vs nasıl kullanan var mıdır acaba aranızda?
Diamond vision mavi ışık verir hem karşıdan gelen aracı, hem de kendinizi kör edersiniz Xtreme Vision bakın., Philips 'te esas performans serisi Xtreme Vision 'dur., veya Osram Night Breaker serisi bakın., Philips 'te sisler için yani h11 olarak performans serisi yoktur., (diamond vision'u saymıyorum) H11 sisler için Osram Night Breaker bakınız., diamond vision ile disko ışıkları gibi neon ampülü gibi etrafta mavi-mavi dolaşırsınız

@forzaGilles hocam ampulün sarı ve tonlarından ziyade beyaz veya diamond gibi maviye çalan beyaz şeklinde istiyorum. Diamondun çok aşırı dikkat çekici mavisi yok tadında diye düşünüyorum. Neon ampülü yazmışsınız ama H7 ve H11 i tabiki aynı anda kullanmam. Dönüşler sisten yanıyor benim. H7 yi beyaz takınca H11 i de mecbur kalıyorum takmaya. H15 ler sis, yağmur ve uzun yol için sarı kalacak onları kullanmıyorum zaten. Amacım şehir içi kullanımda sarıdan ziyade beyaz bir ışık kullanmak varsa tavsiyeniz alabilirim.

Saygılar.

[mention=520]forzaGilles[/mention] hocam ampulün sarı ve tonlarından ziyade beyaz veya diamond gibi maviye çalan beyaz şeklinde istiyorum. Diamondun çok aşırı dikkat çekici mavisi yok tadında diye düşünüyorum. Neon ampülü yazmışsınız ama H7 ve H11 i tabiki aynı anda kullanmam. Dönüşler sisten yanıyor benim. H7 yi beyaz takınca H11 i de mecbur kalıyorum takmaya. H15 ler sis, yağmur ve uzun yol için sarı kalacak onları kullanmıyorum zaten. Amacım şehir içi kullanımda sarıdan ziyade beyaz bir ışık kullanmak varsa tavsiyeniz alabilirim.
Saygılar.
Hocam en azından H7 için ben size white vision öneririm 4300K yani orjinal xenon renginde diamon cidden görüşünüzü engelleyecektir ben daha önce photon kullandım bu mavi boyalılardan sislerde yanıp yanmadığı belli değildi

https://m.n11.com/philips-white-vision-h7-beyaz-halojen-performans-ampulu-60-fazl-P263919589?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMI2rjNuKiC3AIVa77tCh0b3gcaEAQYASABEgIR7vD_BwE&gclsrc=aw.ds

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt