Halojen far ampül seçimi ?

@forzaGilles hocam ampulün sarı ve tonlarından ziyade beyaz veya diamond gibi maviye çalan beyaz şeklinde istiyorum. Diamondun çok aşırı dikkat çekici mavisi yok tadında diye düşünüyorum. Neon ampülü yazmışsınız ama H7 ve H11 i tabiki aynı anda kullanmam. Dönüşler sisten yanıyor benim. H7 yi beyaz takınca H11 i de mecbur kalıyorum takmaya. H15 ler sis, yağmur ve uzun yol için sarı kalacak onları kullanmıyorum zaten. Amacım şehir içi kullanımda sarıdan ziyade beyaz bir ışık kullanmak varsa tavsiyeniz alabilirim.

Saygılar.
Önceliğiniz diğer sürücüleri rahatsız etmemek olmalı., diamond vision maviye çalan beyaz değildir direk mavi ışık., Çok açık söylüyorum diamond vision ile iyi havada bile yolda hiç birşey göremezsiniz, Amacınız beyaz ışık elde etmekse aşşağıdaki ürünler işinizi görecektir;

Osram Night Breaker Laser

Philips White Vision

@erkanwrc @forzaGilles İlginiz için teşekkürler öncelikle. Philips White Vision'un 3700 K ve beyaz ışık olması güzel bir alternatif. İlk tercihim bu olacak fakat H11 leri de beyaza çevireceğimden internette H11 için white vision satılan hiç bir yer bulamadım. Renk farkı olmadan bu ışığa uygun h11 tavsiyeniz var mıdır yoksa White vision H7 nin yanına aşağıdaki alternatiflerden mi seçeyim H11 i?

Bir de bakarken iki ampül daha buldum;

Philips Crystal Vision 4300 K

Philips Racing Vision %150

Bunlarda beyaz renk. Bu iki ampul nasıl acaba bunların H7 ve H11 i var satışa. Alırken iki ampulü de alacağım için renk uyumlu olur en azından takım olarak alırsam?

[mention=167]erkanwrc[/mention] [mention=520]forzaGilles[/mention] İlginiz için teşekkürler öncelikle. Philips White Vision'un 3700 K ve beyaz ışık olması güzel bir alternatif. İlk tercihim bu olacak fakat H11 leri de beyaza çevireceğimden internette H11 için white vision satılan hiç bir yer bulamadım. Renk farkı olmadan bu ışığa uygun h11 tavsiyeniz var mıdır yoksa White vision H7 nin yanına aşağıdaki alternatiflerden mi seçeyim H11 i?Bir de bakarken iki ampül daha buldum;

Philips Crystal Vision 4300 K

Philips Racing Vision %150

Bunlarda beyaz renk. Bu iki ampul nasıl acaba bunların H7 ve H11 i var satışa. Alırken iki ampulü de alacağım için renk uyumlu olur en azından takım olarak alırsam?
White vision 4300 k site yanlış yazmış zaten bu satıcıdan başka satan yok ben çok araştırmıştım racing vision aldım ama siz almayın o sarı yanıyor white visionu buradan bakabilirsiniz

https://www.philips.co.uk/c-m-au/car-lights/whitevision

h11 için crystal vision alabilirsiniz o da 4300k white vision daha yeni bir ampül araştırmalarıma göre avrupada en çok bu satılıyormuş beyaz olarak

H7 için onu H11 içinde crystal almanız daha iyi olur

Yalnız ikisini aynı anda almayın belki beğenmezsiniz renk tonunu daha beyaz istersiniz önce H11 sisleri alıp deneseniz daha iyi olur bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@erkanwrc ya şu anki sarının aynında beyazın her tonu kabulüm :) Renk tonuna pek takacağımı sanmıyorum ama iki ampulünde renklerinin aynı olması benim için daha önemli. Bakalım videoları falan inceleyeyim sırıtmazsa renkleri sizin dediniz gibi H7 White, H11 Cyrstal şeklinde alacağım. Şu whitenin H11i olsaydı hiç düşünmeden onu takım yapacaktım ama kısmet. Belki hepsini Crystal da alabilirim. Duruma göre bakacağım bilgiler için teşekkürler.

[mention=167]erkanwrc[/mention] ya şu anki sarının aynında beyazın her tonu kabulüm [emoji4] Renk tonuna pek takacağımı sanmıyorum ama iki ampulünde renklerinin aynı olması benim için daha önemli. Bakalım videoları falan inceleyeyim sırıtmazsa renkleri sizin dediniz gibi H7 White, H11 Cyrstal şeklinde alacağım. Şu whitenin H11i olsaydı hiç düşünmeden onu takım yapacaktım ama kısmet. Belki hepsini Crystal da alabilirim. Duruma göre bakacağım bilgiler için teşekkürler.
Rica ederim şimdiden hayırlı olsun taktıktan sonra tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu kısa (H7) ampülleri nasıl değiştirecez. Az önce değiştirmek için kaputu kaldırdım ama kısa ampulün arkasına el girse bile hareket edemiyor.

Bu kısa (H7) ampülleri nasıl değiştirecez. Az önce değiştirmek için kaputu kaldırdım ama kısa ampulün arkasına el girse bile hareket edemiyor.
Hocam kullanım kılavuzundaki açıklamayı dikkatlice okuyun, benim çok işime yaramıştı. Yanlış hatırlamıyorsam sağ tarafı değiştirmek çok kolay olurken sol tarafı değiştirmek için çok deneme yapmak gerekiyor, yerine geçmesi gereken mandallar var onları görmeden işlem yapılıyor:)

Far kapağı açıldıktan sonra saat yönünün tersine çevirince çeyrek tur yeterli oluyor. Sonrasında far soketini söküp ampulü ayırmak mümkün. 

@asdfg112 

Bu açıklama mı hocam 😊 Benimde çok işime yaradı. Parmaklarım biraz haşat oldu ama değdi gibi. Osram NB unlimited aldım, garajda standarda göre yoğunluğu çok ii duruyor. Tek taraf standart diğwr osram olacak şekilde farı açınca fark bariz belli oluyor

IMG_20181005_133145.jpg

Öncelikle herkese merhaba ben bir ay önce Golf 1.6 TDI 115 PS Comfortline modelini aldım. Aracımdan çok memnunum ama ön farları halojen oldugu için degiştirmeye karar verdim şuan aklımda philips xtreme vision modeli var. Bunun için sizlere bir sorum olacak.

Kısa - H7 

Uzun - H15   

Sis - H11   

olarak mı almam gerekiyor?

Makyajlı kasanın soketleri farklı alırken dikkat edin. Benim aracımda inwells yeni tip ledlerden vardı kesinlikle önermiyorum .

Hocam farlarımızda mercek olmadığı için led takıldığında ayarsız bi aydınlatma yapıyor . Karşıdakiler sürekli selektör yapıyor göz almasın diye farı aşağı aldığınızda aydınlatma performansı düşüyor , beyaz ışık  mercek olmadığı  için yağmurda ve siste farı açmasanız daha iyi önünüzü görürsünüz , fanı sesli çalışıyor rolantide beklerken fan sesi duymak beni rahatsız etmişti , şuan kullandığım philips racing visionlara göre kesinlikle daha yakını ve dar alanı aydınlatıyor . Ben 5 ay civarı kullandım kesinlikle bu hataya düşmeyin derim. İlla takıcam derseniz yazın takın derim

Photon Milestone LED Headlight 8000 Lumen 6000 Kelvin +2Plus Led XENON uzun zamandır takip deyim kullanan kişilerden fan sesi dışında şikayet yok fiyat tuzlu bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yorum alabilir miyim.

Geri
Üst Alt