bakım ve yağ seçimi

@forzaGilles  abi sordum.yağı dışardan kabul etmiyorlar.zubizu indirimi dahil hali 1100 diyor, indirimsiz hali 1500 müş.fren hidroliği dahil değil ayrıca ama onu sordum 120 tl falanmış işçilik dahil fiyatı.sanırım filtreler yağ ve bujiyi kendim alıp özel sevise götüreceğim.işçilik için 150 tl istiyor onlar cok daha uyguna geliyor.
Anladım., yağı dışardan getirmenizi X servis kabul etmezken, Y servisi kabul edebiliyor., hangi servise sordunuz.? Tek bir servise bağımlı kalmayınız, başka servislere de sormanızı öneririm..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@ugur1497 Benim aracım seninki ile aynı, 75 bin bakımını yaptırdım, bujiler hariç 748 TL TL fiyat ödedim. Ben bujileri bakımdan hariç dışarıda değiştirdim 50 TL işçilik ile. Yağ konusunda bana da dışarıdan kendim getiremeyeceğimi söylemişlerdi. Bence bujileri değiştirmeyi dışarıda da yaptırabilirsin. 

Anladım., yağı dışardan getirmenizi X servis kabul etmezken, Y servisi kabul edebiliyor., hangi servise sordunuz.? Tek bir servise bağımlı kalmayınız, başka servislere de sormanızı öneririm..
Diyarbakırda bi servis var sadece diye biliyorum abi :)

@forzaGilles  abi sordum.yağı dışardan kabul etmiyorlar.zubizu indirimi dahil hali 1100 diyor, indirimsiz hali 1500 müş.fren hidroliği dahil değil ayrıca ama onu sordum 120 tl falanmış işçilik dahil fiyatı.sanırım filtreler yağ ve bujiyi kendim alıp özel sevise götüreceğim.işçilik için 150 tl istiyor onlar cok daha uyguna geliyor.
Sanırım Diyarbakır'da oturuyorsunuz, Elazığ size 150-160 km bi yol. orayı arayıp sormanızı öneririm, belki aynı parayı vereceksiniz ama bir de Elazığ'ı gezmiş olacaksınız. ben işime gelen servise gider yaptırırım. ama özele asla gitmem. illaki yetkili olacak. hele ki fren hidroliği değişimine de gireceksiniz.

Sanırım Diyarbakır'da oturuyorsunuz, Elazığ size 150-160 km bi yol. orayı arayıp sormanızı öneririm, belki aynı parayı vereceksiniz ama bir de Elazığ'ı gezmiş olacaksınız. ben işime gelen servise gider yaptırırım. ama özele asla gitmem. illaki yetkili olacak. hele ki fren hidroliği değişimine de gireceksiniz.
abi belki haklısın ama elazığa gitmeye üşenirim açıkçası :D  ama fren hidroliğini serviste yaptıracağım zaten dışarda yaptırmayacağım onu. @forzaGilles in dediği gibi baktım ama bulamadım internette onu zaten.

@biycash 

@ugur1497 Benim aracım seninki ile aynı, 75 bin bakımını yaptırdım, bujiler hariç 748 TL TL fiyat ödedim. Ben bujileri bakımdan hariç dışarıda değiştirdim 50 TL işçilik ile. Yağ konusunda bana da dışarıdan kendim getiremeyeceğimi söylemişlerdi. Bence bujileri değiştirmeyi dışarıda da yaptırabilirsin. 
bujiler için serviste 320 tl istiyorlar işçilik hariç.işçiliği de koyunca üç aşağı beş yukarı aynı fiyata geliyor sanırım 

@ugur1497 batman güney otoya sorun birde ben iki gün önce 75 bin bakım yaptım orada.

abi belki haklısın ama elazığa gitmeye üşenirim açıkçası :D  ama fren hidroliğini serviste yaptıracağım zaten dışarda yaptırmayacağım onu. @forzaGilles in dediği gibi baktım ama bulamadım internette onu zaten.
@forzaGilles 'e güvenin derim. her ne kadar özel yetenek/merak desede, sanki VW genel danışmanı gibi oldukça derin bilgilere sahiptir.

Mardin servisinde  tdi 30.000(rutin bakım, tdi da yakıt filtresi de değişiyor 197+kdv) bakımını 807 liraya yaptırmış bi arkadaş. Faturası var. 

@forzaGilles sizin sayenizde yüzlerce kişi bakım konusunda bilgi sahibi oldu çok teşekkürler filtre için attığınız tedarikçi satıcının sitesini bulamadım şahsen mi tanıyorsunuz.

@forzaGilles sizin sayenizde yüzlerce kişi bakım konusunda bilgi sahibi oldu çok teşekkürler filtre için attığınız tedarikçi satıcının sitesini bulamadım şahsen mi tanıyorsunuz.
Bir ahbabım sayesinde tanıyorum tedarikçi firmanın ticari adı ile n11 de kullandığı adı farklı., ama aslında bizzat kendileri..

@forzaGilles 'e güvenin derim. her ne kadar özel yetenek/merak desede, sanki VW genel danışmanı gibi oldukça derin bilgilere sahiptir.

@forzaGilles kadar konuya hakim bir servis danışmanı yada merkezde canlı destek hattı elamanı olduğunu düşünmüyorum
Arkadaşlar güzel söyleriniz için teşekkür ederim., ancak konuya hakim olmamın tek sebebi; ailemizde arabalara olan ilgi eskiden beri had saffada olduğu için çıcukluğumdan beri sanayiden çıkmadım., artık bu konu hobim ve merak alanım olduğu için konuya az-çok hakimim.,

Bilmediğim bişey oldu mu gerek internet ortamında gerek tanıdığım ustalara danışarak günlerce araştırırım, yeterli gelmezse ücreti karşılığında (online VW ErWin) programını kiralayarak gerekli bakım veya onarım için vw’nin yayınladığı (service manual) onarım klavuzunu okurum., buna rağmen bilmediğim 100’lerce şey var.., 

Diğer sebebi insanların serviste veya sanayide kandırılıp dandik malzeme kullanıp bakım yaptırmalarına içim el vermiyor., normal bir vatandaş nerden bilcek şu parça iyi bu parça kötü, şu marka iyi diye., zaten bilmesine de gerek yok.,

Ama gerek sanayi tayfası olsun gerekse servis olsun insanlarımız dürüst değiller, 3 kuruş için vatandaşın zar-zor kazandıkları evine ekmek mi götürsün, arabaya bakım mı yapsın vs.. araba hakkında biraz bilgi sahibi olan ahmet abi 10 liraya düzgün bakım yaptırabiliyorken., aynı işi bu konulardan anlamayan mustafa kardeşimiz de aynı fiyata düzgün bakım yaptırabilmeli diyee düşünüyorum., ben bu zar-zor alın teriyle kazanılan paranın boşa gitmesine dayanamıyorum hepsi bundan ibarettir..

Geri
Üst Alt