Motor temizliği hastası olanın heyecanlı hobisi 🙂

@slck akünün yanındaki ECU ve onun yanındaki sigorta kurutu ben el yıkama havlusu ile kapattım iki kat yaptım sicrasa bile suyu emmesi için yikamacilar poşet geciriyo ama havlu daha iyi onun haricinde dikkat ettiğim bir yer olmadı 

@Rust yıkamanın motora hiç bir faydası yok sadece insanın hoşuna gidiyo okadar yani paspaslari bile biri inip binince nemli bezle siliyorum bende hastalık haftada 3 defa kendim dışını içini yıkıyorum 
Motor bölümünün temiz olması olası bir yağ su kaçağı gibi şeylerin kolayca görülmesini sağlar

• Beğen
Tepkiler: SCC
Elinize sağlık çiçek gibi olmuş maşallahı var hemde 157 binde bir motor.

Serviste motor yıkama için ekranlarda geçen bir bilgi okumuştum motor yıkamayı tavsiye etmiyorlardı hortumların ömrünü kısalttığı için.

Sizin kadar olmasa da arada bende temizliyorum ama  :D

Biri binecekse 2-3 kat gazete seriyorum., ondan sonra tepinir mi napıcaksa yapsın çünkü bizim insanımız paspas harici açıkta kalan yeri bulur oraya basmayı çok sever., 

En uyuz olduğum araba 4 kapılı ama arkaya binecekler tek bir kapıdan sürü gibi binmeye alışmışlar., sonra efendim arka havalandırma menfezleri kırıldı diye şikayetler okuyorum., bunu bi kaç kere yapmaya tesebbüs eden oldu çok fena bozdum., minibüs mü bu kardeşim tek kapıdan binmek nedir..

Bizim insanımız arabayı statü sembolü görür, hava atmayı çok sever ama arabaya inip-binmekten aciz.. 
20 saniyede memleketin özeti :) yaşa @forzaGilles 

Herkesin dikkat ettiği alan farklı. Motoru arada sırada vaktim varsa ıslak mendille silerim, silecek suyunu hep fullerim, lastik hava basınçlarını sürekli kontrol ederim, fakat en takık olduğum nokta camların ve aynaların temizliği. Sanırım gözlük kullanıp onların temizliğine dikkat etmemden ve (bilenler bilir) başak burcu olmamdan kaynaklanıyor: camlar temiz olacak arkadaş. Bir elimde camsil bir elimde bez sürekli cam silerken buluyorum kendimi :) benzinliklerde de hayatta boş geçmem kovadaki fırça ve çekpası.

Elinize sağlık...

Benim motor da çok kirlidir çok korktuğumdan hiçbir aracımda yıkatmadım.

Ancak içinin temizliği konusunda sizinle aynı hisleri paylaşıyorum.

Arkadaşlarla bir yere gidileceği zaman benimkinde bebek koltuğu var sığmayız diyorum, yırtıyorum.

Ailemle bir yere gideceğimizde de, az yakıyor bagajı geniş bahanesiyle eşimin arabaya biniyoruz 😁

Biri binecekse 2-3 kat gazete seriyorum., ondan sonra tepinir mi napıcaksa yapsın çünkü bizim insanımız paspas harici açıkta kalan yeri bulur oraya basmayı çok sever., 

En uyuz olduğum araba 4 kapılı ama arkaya binecekler tek bir kapıdan sürü gibi binmeye alışmışlar., sonra efendim arka havalandırma menfezleri kırıldı diye şikayetler okuyorum., bunu bi kaç kere yapmaya tesebbüs eden oldu çok fena bozdum., minibüs mü bu kardeşim tek kapıdan binmek nedir..

Bizim insanımız arabayı statü sembolü görür, hava atmayı çok sever ama arabaya inip-binmekten aciz.. 
Kapı eşiklerini unutmuşsun arkadaşım. ne hikmetse paspas gibi ayağındaki bütün tozları oraya sürtmezse işleri rast gitmiyor.

@Recep Gül Ahaha neden ya kirlecek ki temizlemenin bı anlamı olsun 🙂
İşin esprisi hocam :) bigün aracı iç dış 2 saat boyunca temizledim. Camlar,jantlar ayna kapakları marşpiyeller başından ucuna... Tam dedim oh mis gibi oldu oturdum içeriye bi baktım hafiften yağmur başladı.... Eve gidene kadar da bi güzel her tarafı ıslandı arabanın. 2 saatim boşuna gitti. En azından içi temizlendi deyip kendimi avuttum :)

Temizlik yaptığımda aracı kullanmaya kıyamıyorum. Ama bir yağmur herşeyin içine edebiliyor. O yüzden kış aylarında camlar dışında fazla temizlik yapıyorum. Motor kısmını hiç temizlemeye cesaret edemedim. 

İşin esprisi hocam :) bigün aracı iç dış 2 saat boyunca temizledim. Camlar,jantlar ayna kapakları marşpiyeller başından ucuna... Tam dedim oh mis gibi oldu oturdum içeriye bi baktım hafiften yağmur başladı.... Eve gidene kadar da bi güzel her tarafı ıslandı arabanın. 2 saatim boşuna gitti. En azından içi temizlendi deyip kendimi avuttum :)

Temizlik yaptığımda aracı kullanmaya kıyamıyorum. Ama bir yağmur herşeyin içine edebiliyor. O yüzden kış aylarında camlar dışında fazla temizlik yapıyorum. Motor kısmını hiç temizlemeye cesaret edemedim. 
bu olay bende çok sık oluyor, arkadaşlar, komşular "n olur yıkama yağmur yağacak yine" diyerek kafa bile buluyorlar. yıkama sonrası yağmur yağma oranı yaklaşık %85 :(  

Motorun yıkanması sakıncalı değil mi? Bilhassa elektronik aksam, kablo... vs ?

Geri
Üst Alt