Golf 8 ile gelen yeni donanımlar ve değişimler

A sütununda tweeter var

Arka kapıda tweeter yok...direk çalmışlar

Eger bu araç STYLE ise yazık

Golf ve life da olmadığı zaten malumdu

@bcaksk sağlıklı bir paylaşım olmuş teşekkür ederiz...

Golf 8 için gelen yenilikler ne yazık ki çok komik geliyor hepsini uygun fiyata 2014 aracıma yaparim daha kemikli daha kaliteli malzeme olacağına da şüphem olmaz en azından 

Torpitom kaplı 

Kaput amortisörum olur 

Ha derseniz golf 8 al eksiklikleri tamamla olmuyor işte camsuyu kabini resmen plastik şişeden yapmışlar malzeme kalitesi çok dusuk mus holanda da arkadaşımda golf 7 var 8 alacak imkanı varken almıyor kendisi 8 ı test etmiş hiç hoşuna gitmemiş detayları anlattı...

Bakalım gruba davet ettim gelirse vakit ayırıp detaylı izlenimleri buradan ilk ağızdan dinleyebiliriz fakat zaten yığınla veri var MK 8 in ne yazık ki fiyasko olduğu hakkında.... 

Kapı kolları 7 kasaya kesin uyar .. hemen bi ambiyans aydınlatmalı kapı kolu retrofiti yaparız 😀
Mk 7/7.5 için Volkswagen yazılı Piano black çıtalar da 3 güne kalmaz sarı siteye düşer. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
@Mmt0634

İsveçten @windshear gitti baktı orda zaten 

Sırf yapılmış olmak icin yapılan bir araba dedi geçti ......

@Recep Gül den de bekliyoruz tabi yorumunu

Gerçekten komik özellikler. 

Kapı kolunda ışık 

Anahtar deliği görüp anahtarmı sokucaz sanki (keyless standartken)

Ayna altı aydnlatma faydalı tabi

Gece Araca inip binirken yere düşen esya para vs icin koyulmus bir özellik

Zifiri karanlıkta Arabaya kadar yanaşıp kapı kolunu bulamayan varsa ? Muhtesem özellik kabul

VW resmen siz Golf'ten vazgeçemiyorsunuz ama ben o işi hallederim demiş. Aylardır yerli yabancı çıkan tüm inceleme videolarını izliyorum ama yok alışamıyorum. 7.5 efsane kasa olarak anılır bunun üzerine çıkamazlar bu saatten sonra. 7.5'ları değiştirme zamanımız geldiğinde de asla Golf 8'e bakmam. PSA grubunun 8 ileri tork konvertörlü şanzımana geçişiyle zaten ısınmıştım ve Peugeot nun son dönemde yaptığı araçlara bakılırsa değişecek 308 ciddi fark yaratabilir. Golf'ten sonra tercihim BMW olmazsa kesinlikle Peugeot ya bakarım.

Adamlar on numara araba yapmış.valla ben teknoloji olarak beğendim. Sanki biraz pahalı olcak . Ama detayları çok şık. Kullanmadan kesinlikle iyi da kötü diyemem. Yorum için canlı kanlı görüp kullanmak gerekli. 

Ben bu kadar gereksiz ozellikleri gelistirilen araba gormedim, torpido icinin kaplamasini sokuyorsun kapi koluna aydinlatma takiyorsun c sutununa vw yaziyorsun, muazzam ise yarar ozellikler kaput pistonu, torpido kaplamasi ve orta konsoldaki kapaklar yokken en arayacagim ozellik c sutunundaki vw yazisi ve kapi kolu aydinlatmasi olacak muhtemelen.

Bir yonuyle C sutununa vw yazmalari iyi olmus keza arac yandan bakinca bir vw ye benzemediginden aydinlatici bir yazi ariyor insan.

Bu aracta asil endise verici kisim gorunen yerlerde yapilan bu dandik argeler gorunmeyen yerlere nasil yansidi. Motor bolumunde kullanilan malzeme kalitesi nasil, buyuk problemler olan devirdaim pompasi sorunu dsg kavrama sorunlari cozuldu mu. Toprido kaplamasindan araklayip devirdaim pompasini cozdulerse kaplama isi halledilir çin uzerinden (Bunu tasarlayan ekibin çin sitelerinde torpido kaplamasi ve kaput pistonu gorunce hic ici sizlar mi acaba.)

Adamlar on numara araba yapmış.valla ben teknoloji olarak beğendim. Sanki biraz pahalı olcak . Ama detayları çok şık. Kullanmadan kesinlikle iyi da kötü diyemem. Yorum için canlı kanlı görüp kullanmak gerekli. 
Haklısınız, 5 duyu organımız ile bizzat aracın yanında/içinde bulunmadan karar vermek zor. 

Tabi şu da bir gerçek, çoğu aracın görselleri en full versiyonu ile yayınlanır ve genelde öyle güzel açılardan fotoğraflanır ki beklenti büyütülür tıpkı 508, Egea ilk fotoları gibi. (508 hala güzel ancak fotoda öyle bir algı oluştu ki bende fotoda 10 puansa gerçek 8 puan oldu benim nazarımda.) 

MK 8 mevzusunda ise bende böyle bir beğeni algısı fotolarda dahi maalesef henüz oluşmadı. Bir de iptal edilen ergonomik detaylar için aracı görmesek de anlaşılıyor, sonradan "iyiki iptal olmuş, gereksizmiş" denilecek detaylar değil bana göre.

Ben istiyorum ki araçlar önceden mevcut olan donanımları koruyarak veya üzerine yenisini/iyisini koyarak bir sonraki kasaya/makyaja geçsin.

Torpido kilidi kaldırılan bir mk7.5 sahibi olarak inanın bu özelliği çok arıyorum.

Golf 8’i gömen gömene ama biraz da olumlu bakarsak bence daha göze hoş gelen detaylar ile gelmiş. Kaput amortisörü gitmiş bu kötü ama gelen yeni standart donanımlar daha önemli bence. Eğer doğuş bunları da kısmaz ise. Keyless amortisörden daha çok kullanılan bir donanım. Her gün kaputu açmıyorsanız tabi. Hayalet ekran standart, 8” ekran en alt donanımda bile olacağı söyleniyor. 7.5 kasayla karşılaştırılınca bunlar büyük avantaj. Şahsi fikrimi de söyleyeyim 8. kasa önceki nesillerden daha çok beğenilecektir.

Teknolojik özellikleri albenili ama kalite b sınıfı araçlarla yarışır. Torpido ve kapı içleri berbat görünüyor. Golf 7.5 highline dan geçmeye değecek bir özellik göremiyorum.

@Savatage hocam valla en sonunda şöyle kapsamlı bir video çekmeyi o kadar çok istiyorum ki, ama inanın zamanım yok. Boş bir gün kovalıyorum ama maalesef... İşim korona yüzünden daha da arttığı için boş zamanım olmuyor... 

Gelelim yorum kısmına, hocam ben artık birşey demek istemiyorum. Berlinde yolda da bir kaç kez golf 8 gördüm trafikte. Benim gözümde " arabaya bak be " denilecek bir tasarımı olmadı, hele dikiz aynasından gördüğümde, çocuğunu evde bırakıp işe giden babanın peşinden ağlayan bebek misali görüntüsü vardı. Ağlayarak arkamdan geliyordu sanki, halbuki ki arkamdan bi golf 5,6,7, geliyor olsa " gel kardeşim beraber gidelim" derdim herhalde.  :) işin esprisi tabi. Ama golf 8 hakkında ciddiyim. 

Fırsatım olursa test sürüsü yapıp bunuda video yapmak istiyorum bi ara. 

Detaylara gelince, bencede çok komik detaylar, tekrar tekrar söylemeye gerek yok, önceden olupta 8 versiyonunda kaldırılan özellikleri.

hocamın da dediği gibi, 7.5 tan 8 e geçmeye değecek pek bir özellik göremiyorum. 
@chemdemir

Golf Serilerinin Mk 1 den Mk8 e kadar İçi & Dışı
1c5b29e1a837abb209130ecf56c1ad30.jpg

4373be03d6bc4a66c3cb52866d28545f.jpg

Geri
Üst Alt