Anket CAM TAVAN ederi

(B)cam tavan alirkende satarkende 7.000 bin oynar net... şeklide var miss  :sofor:

@forzaGilles bence de sacma ama piyasada ediyor bu para. Insanlar bence cam tavan olmayinca dolu degilmis gibi hissediyorlar.Comfortline +cam tavan = highline oluyor piyasada. Cam tavan asigi olarak bana gorede ederi ikinci elde 7 8 olmali ama oradaki dinamikler bizim dusundugumuz gibi islemiyor.

@krym 7 ay once sifir alirken +7 verdim. Opsiyon fiyat listesi asagidaki gibi.

Screenshot_2020-02-21-14-53-55.png

Cam tavan olayi makyajli kasayla beraber ilginc bir hal aldi, makyajsiz kasada vw kendiliginden cok az cam tavanli arac siparis gecerdi, isteyen opsiyon olarak alirdi. Bazi renklerde olmazsa olmaz bence cam tavan mesela beyaz, tornado kirmizi, orman yesili ve kara yakut (bu iki rengin daha az olmasi icin sadece tavanda bir yerin bile bu renklerden kurtulmasi kardir).

Güncel fiyatlı piyasada evet artık 2. Elde 7000 oynatacak bir opsiyon oldu sunroof ...(8 bin de max kabul edilebilir üst sınır)

Geçen sene ekimde konu başlığı açıldığında forumun geneli 5000 den fazla etmez görüşündeydi?

Artık 8 bini vurmuş bir opsyon mecbur kabul etmek gerek.

Hem cam tavanlı hem cam tavansız olarak 3  ayrı golf7 ve 7.5 aracım oldu şimdiye kadar. Cam tavan olup olmaması farketmiyor şuan benim için. Cam tavana özendiğimde yazın sıcak kışın yağmur soğuk kullanamadım. Kullanabildiğimiz belli dönemler oldu onlarda iyiki var dedim. Golf 7ve 7.5 ta aradığım olmazsa olmaz dediğim özellik çift u ve çift j farlardı kesinlikle  :)  

Bu nedenle son aracımda aradığım tek özellik fabrikasyon Çift J farlardı. bence cam tavanın fiyatı daha yüksek olmasına rağmen (sanırım öyledir)  cam tavanlı araçla eş değerdir ama benim tercihim yine çift jli olur. Halojen farkları hiç bir zaman sevemedim golfte, önümü göremiyorum neredeyse, görüntü olarka da kötü sayılır. Tek j formundaki farlar da hep eksik gelmiştir  (tek u da aynı şekilde) sanki arabada yarım kalan bir şey var, ilave bir far istiyor. Replikalar ucuz takalım diyenler olabilir ama replika takılması aracı satma nedenlerimden biri olur, halojen olsun replika olmasın ki farları değiştirmeye çok karşıyım golf7de kronik sıkıntılardan biri olan xenon farlardaki leke için serviste garantiden değiştirtmiştim pişman oldum farlar buğu yapmaya başladı 1 yıllık araç.  

Benim düşüncem, opsiyonların elbette bir değeri vardır ama ederini her kişi kendisi belirler. Herhangi tür hız sabitleyiciye ekstra para vermem mesela ama bir başkası hız sabitleyici olmayan arabaya 5 kuruş vermeyebilir. Benim için deri koltuk rengi çok önemlidir mesela  a4te aylarca her bayiyi arayıp beklemiştim, dış ve iç rengi tutturana kadar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Anket eski oldugu icin 5-10 bin lira fark artik komik bir rakkam

Güncel 2. el piyasada 15 bin liranin üstündedir, alirken liste fiyati ötv+kdv ile 15300 liradir, 2. elde cok fazla avantaj sagliyor.

Benim için Adaptif Bi-Xenon Plus veya Adaptif Çift J Led far çok daha kıymetli bir opsiyon., ama tabii zevkler ve beklentiler herkesin farklı.. bizim insanımız sunroof seviyor..

Konunun ilk sayfasında 

Ekim 2019 Vergiler dahil sunroof opsiyon fiyatı 10500 lira iken 

Doguş 6000-6500 e zaten masa başı opsiyon biçiyordu.

Forumun alayı 5000 den fazla helali yok demiş (4 sayfa boyunca o zamanlar)

Bugün kagıt üzerinde vergiler dahil 15500 e çıktı ise 

Bizim forumda da matematiksel helali yine %50 artışla 7500-8000 çıkmıştır (2. Elde)

@krym

Yan yana duran 2. El 15-20 bin km de comfort 2 golften sunrooflu olana kimse 15000 fazla vermez 

En azından bu forumdan veren çıkmaz

Liste ötv li kdv li fiyat üzerinden hesap 

Sunroofu geçtim

Aşağıdaki liste bile enayiliktir bence

Hiçkimse highline golfe 64 bin lira fazla vermez yada verecek kadar enayi  değildir. (Vergi dilimleri aynı ne alaka bu fark)

Sonuç : listeler kendini bağlar.

Sunroof içinde durum böyle ...istedikleri kadar 15500 fiyat biçsinler ?

Masada

+ 8/9 bin e sunrooflusu var diyorlar

Mesela seat fiyat listesi 

Vergiler dahil 

Sunroofsuz ekselans xxx bin

Sunrooflu ekselans xxx+7 bin 

(Yani sadece 7 bin)

Masada +6 bin bile ihtimali var sonucu çıkar

IMG_20200814_162028.png

@Savatage 15000 lira fark veriyorlar comfortline, kendi aracimdan biliyorum, beyaz-sunroofsuz ile benim tungtsen-camtavan arasinda 20 bin lira fark var suan, cünkü benimki %60 ötv dilimini geceli bayagi oluyor, gerci simdi sunroofsuzda gecti gececek, belki ozaman makas daralir ama suanda metalik+sunroof=20 bin lira

Son güncel bilgi paylasayim: Suan beyaz-sunroofsuz comfort 1.5 dsg tiguan 310 bin lira, 7-8 ay önce 220 bin liraya aldi forumdan arkadaslar

@krym

Anketi devam ettirelim o zaman (yeni üyeler çok var ,, 10-15 katılımcının görüşlerini merak ettim 

Bayide masa başında 9 bin e sıfır golfte sunroof farkını kabullenmek üzere ama (burayı kabullenmeden olmaz)

Comfortline 2 golf aynı renk aynı km de 2. El

İkiside tertemiz boyasız nazardız

A) sunroofsuz olan xxx bin

B)sunrooflu su xxx +15 bin 

Varsa 5-10 oy anket katılımı  bende merak ettim???

Geri
Üst Alt