Anket CAM TAVAN ederi

A diyorum ve bende biraz fazla verip cam tavanlı aldım tavsiye ediyorum 

Suanda arabami satiyorum, piyasadan bildiriyorum, camtavan en az 12 binlira fark ediyor, benim arabanin camtavansizi 168 bine gitti, ben 180 bine vermedim

Guney illerinde sikintili olur ama ulkenin geri kalani icin guzel bir opsiyon bence..

sicak olayi tamam fakat sunroof golflerde ses yapmiyor. Passatta kronik bi sikinti var ama golflerde duymadim, kendi aracimda da ses sorunu vs yok.

he ikinci elde 5-6 binden fazla vermezdim herhalde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@krym suan piyasa da 15 bin farkediyor.Dogru tespit.
@krym  nin 185 biçtiği 4500 km deki comfort aracına göre 

bu aracın highline olanına +15 bin bindirip ilana çıkma durumu var (km 5800)  

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-vw-golf-1.0-115hp-dsg-highline-kusursuz-791386885/detay

yani şunu diyorum bir sunroof farkına 15 bin  biçip 

koskaca highline farkına da 15 bin biçilince   tezatlık oluyor. 

bari sunroof 10 bin farketsin diyelim de orta yol olsun 

bayiler halen !  sıfır araçta 

sunroofsuz olanın yanında sunrofluya max +7000 fiyat şişiriyor, teklif kağıdında 

@Savatage evet degisik bir durum, o aractan sunroof ciksa 190-195 bine gider (bu durumda 5-10 bin ederi var sunroofun)

Ya hiç bişey yoksa arabanın şeklini bambaşka yapıyor dışarda arabayı havalı ve dolu gösteren nederseniz deyin camtavandır hele bide yarın açıksa :)

Ya hiç bişey yoksa arabanın şeklini bambaşka yapıyor dışarda arabayı havalı ve dolu gösteren nederseniz deyin camtavandır hele bide yarın açıksa :)
yani tabiki  fosss bişey değil. 

heleki beyaz golf gelin olsa  ,  bu gelinin duvağıdır  sunroof  

herkese göre helal ederi var .

+ 5 bin bana helal ederi.  (hem sıfırda hem 2. el de )  

başkasına +7 bin 

hatta bunsuz olmaz diyene +10 bin 

yok öyle bişey hocam !  

yarın bayide masada 

sunroofsuz xxx  lira  

sunrooflu sadece +7bin fazlası .  
Doğrudur ben sadece liste fiyatı üzerinden konuştum, burda ki tutarsızlık 2. el için istenilen bedel sıfırından fazla olması...

yok öyle bişey hocam !  

yarın bayide masada 

sunroofsuz xxx  lira  

sunrooflu sadece +7bin fazlası .  
öyle olmuyor, stoktaki duruma göre degisiyor, daha dogrusu stoga giris tarihine göre, 2 tane örnek vereyim, ayni arablar

mayis 2018 camtavansiz 110- camtavanli 126 bin lira (16 bin lira fark) subat-mayis stok giris tarihleri, 110 bine camatavansiz almistim

mayis 2019 camtavansiz 128-cam tavanli 140 bin lira(12 bin lira fark) 143 bine camtavanli metalik almistim

Hicbir zaman sifirda 10 bin liradan assagi fark görmedim, istisnai durumlar olabilirdi ama  bu zamanlarda 7 bin liranin bir degeri yok, belki 3-4 sene önce olabilirdi

Beyler pardon ama, çoğu kişi sunroof ses falan yapıyor gıcırtı yapıyor demiş, aracımı alalı 3 -4 yıl oluyor, birgüne birgün değil cam tavandan arabanın hiç bir yerinden ses duymadım. Cam tavan istemeyenlerin gerçekten sebebini merak ediyorum, " Ses yapıyor" bu bir bahane değil avutmadır bence.

Arkadaşın biride tavana bakarak mı araç kullanıyorum demiş.  Ne gerek var. Evet belki işlev olarak pek bir esprisi yok. Sadece görüntü amaçlı olabilir. Ama her zaman cam tavanı araçlar  bir (+) artıdır. 

Bir diğer arkadaş işe "Sırf gösteriş" demiş. Hiç katılmıyorum. 5 parmağın 5 i bir değildir. Evet bir yandan haklısın gösteriş meraklısı olanlar var ama (kendi adıma)  gösteriş yapmayı hayatta sevmem, nefret ederim.

Gösteriş yapacak olsam golf değil Mercedesin en tutulan modelinin en spor modelini alırım. Malum bizim insanımız gösteriş yapmayı sever. 

Hemen çok kısa bir anımı anlatayım. 

İlk sahibi olduğum araç golf Almanya'da. Belki Türkiyede araç sahibi bile olamazdım. Herneyse, burada araç almaya karar verdiğimde eşim dahil çevremdekilerin bir çoğu (Türk)  

-Golfe para verilir mi!!! 

-o paraya çek altına bi mercedes Türkiye'ye mercedesle gidersin bla bla...... 

Evet aslında sen bi yandan haklısın insanımız çok gösteriş meraklısı. Afedersin ayranı yok içmeye......... 

Ama ona en iyisi olsun, Ahmet Mehmet dandik arabaya biniyor demesin diye bütçesini zorlar en pahalısını alır. 

Velhasıl-Kelam

Benim cevabımda net olarak cam tavan mutlaka olmalıdan yana. Şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım cam tavandan, sonraki alacağım araçta dahi sunroof olmasını isterim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt