LED STOPLARDA LED SİNYALLERİN KENDİ İÇİNDE ÇAKARLI OLARAK YANMASI (FABRİKASYON OLANLAR)

Beğenerek yaptığım bir kodlama oldu, gerçekten çok hoş görünüyor :)

Sağdaki sinyal için hangi kodlamalar gerekli? 

15 saat önce, OnurD7 yazdı:

Sağdaki sinyal için hangi kodlamalar gerekli? 

Aracınızda orjinal led stop var bildiğim kadarıyla Onur Hocam. Videoda ki kodlamaların ikisi de olmuyor, şöyle olmuyor. Bütün halinde değilde sadece dıştaki stop sinyalle çakarlı yanıp sönüyor. İki tarafın da iç stobu tek kanala bağlı olduğundan iç stopları sağa veya sola ayrı kodlayamıyoruz. 

Bi tarafa sinyal verdiğinizde her iki tarafın iç stobu da yanıp sönüyor.

Ama sadece dışlar olsun önemli değil derseniz 

(16)Leuchte 20-blinken links hellphase

(18)leuchte 20-0

(19) leuchte 20-minimize

(16) leuchte 21- blinken RECHTS hellphase

(18) leuchte 21-0

(19) leuchte 21 minimize

@fcsrn Çok teşekkür ederim Eren Hocam ilk mesajdakini yaptım sizin dediğinizi de deneyeceğim. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
bakın ne buldum

ivedilikle araştırınız 

@kickergls burada led stopdaki ledler sıralı yanmıyor, dış stopların iç stoplara göre azıcık gecikmeli yanması için araya geciktirici koyuyor. Bu kablo ile tam istediğiniz etkiyi elde edemeyebilirsiniz

@Orhan hocam kodu yaptım çok da güzel oldu sağolun, muayeneye gitmeden değiştirilecek kodlar arasında bu da var mı? Bir de muayenede sıkıntı yapılan kodlar nelerdir? 

[mention=50]Orhan[/mention] hocam kodu yaptım çok da güzel oldu sağolun, muayeneye gitmeden değiştirilecek kodlar arasında bu da var mı? Bir de muayenede sıkıntı yapılan kodlar nelerdir? 
Işık ile alakalı kodlar genelde sıkıntı oluyor.

Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. bir sorum olacaktı. @MSEHocama sormuştum gerçi ama görmedi sanırım mesajımı :)  Ben daha önce çakarlı sinyal yapmıştım ve çalışıyordu. Fakat muayeneye giderken ne olur ne olmaz diye eski haline çevirdim ve gayet normal çalışıyordu. Muayeneden 2 hafta sonra farkettim ki sola sinyal verince sol sinyal ile birlikte sağ iç sinyal de yanıyor. Sağa sinyal verdiğimde ise sadece sağ dış sinyal yanıyor. Daha sonra tekrar çakara döneyim düzelir belki dedim 1 ay önce çakara döndüm ama durum hala aynı. internette araştırırken bu forumu buldum. Bilgisi, fikri olan var mıdır acaba aranızda? yahut başına gelip halletmiş olanınız var mıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. bir sorum olacaktı. @MSEHocama sormuştum gerçi ama görmedi sanırım mesajımı :)  Ben daha önce çakarlı sinyal yapmıştım ve çalışıyordu. Fakat muayeneye giderken ne olur ne olmaz diye eski haline çevirdim ve gayet normal çalışıyordu. Muayeneden 2 hafta sonra farkettim ki sola sinyal verince sol sinyal ile birlikte sağ iç sinyal de yanıyor. Sağa sinyal verdiğimde ise sadece sağ dış sinyal yanıyor. Daha sonra tekrar çakara döneyim düzelir belki dedim 1 ay önce çakara döndüm ama durum hala aynı. internette araştırırken bu forumu buldum. Bilgisi, fikri olan var mıdır acaba aranızda? yahut başına gelip halletmiş olanınız var mıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba Bilal Hocam;

Kusura bakmayın işlerimin yoğunluğu nedeniyle forumdan geri kaldım. 

Leuchte 17'de "blinken rechts hellphase" olması gereken değeri zannedersem "blinken links hellphase" olarak seçmişsiniz. Bu yanlışı düzeltirseniz herşey normale dönecektir. Eğer çakarlı yanmasını istiyorsanız "blinken rechts dunkhellphase" olarak değiştirin. 

Geri
Üst Alt