AKÜ DÜZEYİ VEYA SOC ( ŞARJ DURUMUNU) GÖSTERMEK

2016 model aracımda denediğimde kontak kapalı ilken sadece saat ekranı geliyor ve ana ekrana geri dönüyor, kontak açıkken denediğimde ise önce saat ekranı ardından da servis ekranı geliyor ve normal ekrana geri dönüyor. Kısaca akü durumunu göremiyorum, bunun için ekstra bir şey yaptırmak gerekiyor mu?
Yanlış hatırlamıyorsam yarım kontakken gözüküyordu. Yani göstergedeki uyarı ışıklarının açık olduğu durumda. Bir de öyle deneyin isterseniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SOC %70 yazıyor idare eder mi sizce.

@SATURNUS2015 @SATURNUS2015 

Hocam golf7 higline araç 2013 start stop akü hiçbir eklenti parça yok sadece teybi full kullanırım binenden inene kadar aküyü geçen yıl serviste değiştirdim.1 yıl olmak üzere akü SOC değeri  %80 sizce nasıl  hava 10 derecenin altında ilk çalıştırma bazen biraz uzuyo 5 vuruşa kadar çıkıyo ya da kıv sesi olarak 5 adet gibi.Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben aku ekranini goremiyorum kapilar ve kontak kapali iken basili tutunca sadece saat ekrani geliyor kontak acikken de saat ve servis geliyor aku gelmiyor 

@Alpuci geç marş almanın sebebi sadece akü değil ateşleme sisteminden kaynaklı da olabilir bujileri falan kontrol ettirebilirsiniz. Sadece soğukta yapıyorsa şarj zayıf geliyor olabilir.

7,5 highline araçlarda akü düzeyi nasıl görülebiliyor.

2016 model arabamda daha önce baktığımda bende de hep - - - şeklinde gösteriyordu. Akü değiştikten sonra ilk defa bakayım dedim az önce. İlk seferde yine üç çizgi. İkinci defada gösterdi ama 0 % yazdı baya sıfır :O

En son daha dün öğlen kullandım 

2016 model arabamda daha önce baktığımda bende de hep - - - şeklinde gösteriyordu. Akü değiştikten sonra ilk defa bakayım dedim az önce. İlk seferde yine üç çizgi. İkinci defada gösterdi ama 0 % yazdı baya sıfır :O

En son daha dün öğlen kullandım 
Trafige cikarken start stop kapali olsun, isiklarda orta seritte durmayin, serviste olcumunu yaptirin  :)  bunlar benim tecrubelerim.

Benim merak ettigim akusu bitik arac muayeneden nasil gecer ? Muayenenin para tuzagi oldugunu dusunmeye basladim.

@latissimusdorsi  :) (y)

Neden sıfır gösterdi bilmiyorum ama bitmiş olması imkansız bence. Geçen ay değişti daha. Servis yaptı değişimi. Varta marka taktılar. 

Diğer arkadaşlar gibi bende de çıkmıyor. Basılı tutunca bende saat ayarı çıkıyor saati ayarlıyorum başka da birşey çıkmıyor. Hatta dataplug da bile göstermiyor sadece akü gerilimini gösteriyor. 

20190505_211140.jpg

Bilgi kirliligi olusturmamasi icin siliyorum.

Defalarca yazıldı “belirli model” yılından itibaren bu özelliği kaldırdılar.!! Ayrıca bu özellik olan araç sahipleri de yazan o değere itibar etmeyin.! Çünkü gerçekçi bir ölçüm değeri değildir., sadece temsili bir değerdir ekranda yazan..

Doğru ölçüm şekli her zaman akü ölçüm cihazı verir.. Bu işe çok meraklı olanlar veya kafayı takan varsa akü ölçüm aleti zaten pahalı bişey de değil alın bagajınızda bulunsun..

Geri
Üst Alt