AKÜ DÜZEYİ VEYA SOC ( ŞARJ DURUMUNU) GÖSTERMEK

2015 aracımda aku durumu cıkıyor ara sıra bakıyorum %80-90 cıkıyor. altını ustunu gormedim daha :)  

%70 üstünü göremedim daha. 3-4 kezde akü düşük uyarısı almıştım o zaman baktığımda %0'dı :D  
kodlama yaparken mi düşürdün sıfıra?

ben halen %80 görüyorum 4 sene oldu.

kodlama yaparken mi düşürdün sıfıra?
ben halen %80 görüyorum 4 sene oldu.
20 ay oldu. Ben hala göremiyorum

@silvershadow Üstad bir yazısında belirtmişti 2015 şasi yılı sonrası mı neydi  (yıldan tam emin değilim) her şasi yılında yapılan yeniilikler ve değişiklikler sonucu bu özelliği kaldırmışlardı veya araç servise uğradığında yapılan bakım, gerekli güncellemeler vs sonucu bu özelliği kaldırılmış/göremez olmuştuk diye hatırllıyorum.., Görememeniz bu sebebtendir arkadaşlar.. Murat hocam gerekli bilgiyi verecektir..

@mandufla @EMİR @Zafer @alper32 @dgn @Adv_Dbl @DoğanARABACI @atakom

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow Üstad bir yazısında belirtmişti 2015 şasi yılı sonrası mı neydi  (yıldan tam emin değilim) her şasi yılında yapılan yeniilikler ve değişiklikler sonucu bu özelliği kaldırmışlardı veya araç servise uğradığında yapılan bakım, gerekli güncellemeler vs sonucu bu özelliği kaldırılmış/göremez olmuştuk diye hatırllıyorum.., Görememeniz bu sebebtendir arkadaşlar.. Murat hocam gerekli bilgiyi verecektir..

@mandufla @EMİR @Zafer @alper32 @dgn @Adv_Dbl @DoğanARABACI @atakom
:)

Doğru hatırlıyorsunuz değerli Ali Üstadım 

Ben de bu akşam baktım, %90 gösterdi. Arabam yarın 4 yaşını dolduracak, bildiğim kadarıyla aküsü daha önce değişmedi. 4 yıllık araçta akünün %90 dolu olması şaşırttı beni açıkçası..
2027cbe4dcf9dfc264ea2551dd004c1e.jpg

Merhabalar,

Pazar günü aracı öğlen kullandığımda her hangi bir uyarısı yoktu ancak akşam üzeri tekrar kullanmak istediğimde akü zayıf uyarısı verdi ve çalışmadı (1.2 manuel). Akü seviyesine baktım %10 görünüyordu. Kaskoyu aradım gelip aktarma yaptılar %15 oldu ve akünün bittiğini, aracı kapatmadan 1 saat çalıştırmamı, bu arada akü almamı söylediler. Ben de pazar günü açık olan bir yer aradım çok da seçme şansım yoktu. Şaşmazda Michelin bayi buldum ve oraya gittim. Mutlu Akünün 63 amper olan EFB modelinden taktırdım. EFB olan başka akü de yoktu. Normalde aracın üzerinden çıkan akü 59 amper. Şu an sorun yok %90 akü. Ancak sonra başka bir sıkıntı olur mu bilmiyorum amperi biraz yüksek oldu.   

9575786774578.jpg

IMG_20171022_153345.jpg

Bende aynı şekilde deniyorum fakat soc ---% şeklinde işaret çıkıyor akü durumu göstermiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

2016 model aracımda denediğimde kontak kapalı ilken sadece saat ekranı geliyor ve ana ekrana geri dönüyor, kontak açıkken denediğimde ise önce saat ekranı ardından da servis ekranı geliyor ve normal ekrana geri dönüyor. Kısaca akü durumunu göremiyorum, bunun için ekstra bir şey yaptırmak gerekiyor mu?

Geri
Üst Alt