Yeni 2020 Golf 8 MK8

Golf ile aralarinda 15-20 bin fark olursa golfe gecmis olsun. Hem tasarim hem kalite olarak cok daha iyi durumda bmw 1

mk 8 olmamış zaten ben 5 sene borç ödeyeceğim için istesemde alamam belki ilerde gözümüz alışır zamanla 

7 ilk çıktığında, kelebek camı nedeniyle yerden yere vurulmuştu.

Golf ile aralarinda 15-20 bin fark olursa golfe gecmis olsun. Hem tasarim hem kalite olarak cok daha iyi durumda bmw 1
Yeni 1 serisi sanki eski 2 serisi MPVnin presle küçültülmüş hali gibi, içi desen heyecanlandırıcı bir yani yok dümdüz. böbrek ızgara öyle abartı büyükki neredeyse kamyon ızgarasını söküp buna takmışlar gibi. Golf 8 > BMW 1

Başka bir başlık daha vardı sanki bununla ilgili ama aramaya üşendim açıkçası. 

Şu resimler kıyaslama için dursun (Değerli yönetici mesaj ve görüntüler tekrarsa silmeye ya da gerekiyorsa taşımaya çekinmeyin)

Ben forum üyesi olsam da Golf tutkunu değilim. Yanlış anlaşılmasın, aracı beğenmiyor değilim, sınıfında son derece de başarılı buluyorum ama tutkudan bahsedilecek bir araç değil. Bu nedenle yaklaşımım da oldukça yüzeysel olacaktır. Ve sonu baştan yazayım, o daha güzel bu değil denecek bir değişiklik görmüyorum. 15 yıldır geçirilen evrimin kendince devamı. 

En - boy - yükseklik bir-iki santimetre azalsa da dingil mesafesi aynı oranda arttığı için sınıfına göre iyi olan iç hacim korunmuş. 

Tasarımı elbette işlevsellik etkilemiştir, bunların başında aerodinami gelir. Burun yapısını muhtemelen buna borçluyuz. Farların küçülmesi ve kavislerin aşağı dönmesi kaputun aşırı iri görünmesine ve kendince bir dengesizliğe neden olmuş. Alt hava girişinin büyümesi de bunu biraz vurguluyor. 

Omuz çizgisi biraz yükselmiş ve arka stoplar - kapı kolları - ön farlar aksını daha net belirlemiş, bence daha dengeli olmuş. Arka stopları daha hareketi buldum. 

Ama sonuçta Golf yine Golf, hemen hiç kimse bu aracı tasarımı için almıyor bence. Hiç bir özellikte mükemmel ya da dikkat çekici  olmasa da her konuda "iyi" olduğu için satılıyor. Ve bu durum değişmeyecektir. 

image.png

image.png

image.png

image.png

En büyük değişiklik kokpitte olmuş. Dijital ekran standart hale gelmiş ve düğmeler azalmış. İri vites kolundan da nihayet kurtulunmuş. Daha derli-toplu ve ferah görünüyor. Ben dev ekranların kötü bir trend olduğunu, düğmesiz ayarların dikkat dağıtıcı ve sürüş güvenliği için olumsuz olduğunu savunanlardanım. Bu nedenle değişikliklere çok sıcak bakmadım, ama ne gam...

image.png

image.png

Özetle gelsin gene yok satar. Piyasa kıtlıktan çıkmış gibi davranmazsa rekabetçi bir fiyatla geleceğini de düşünüyorum. Almanya satış fiyatları eski - yeni aynı denilebilecek kadar birbirine yakın.

İlgimi çekiyor mu? Pek sayılmaz. Dosta tavsiye eder miyim? Kesinlikle. Ama bir altı ay - bir sene yollarda gezsin sonra...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahmet306  tabiki zevkler ve renkler tartisilmaz hocam ancak ozellikle dis tasarimda iki aractan bmw1 mk8 in fersah fersah onunde. mk8in on tasarimindaki moron durus bmw1 de yok evet bobrekler abartilmis vaziyette ancak en azindan ozgun bir far tasarimi var ve bmw oldugu her yerden belli oluyor mk8in onunden vw amblemini al toyota amblemi koy yeni auris diye piyasaya sur kimse bu toyota tasarimi degil demez resmen uzakdogu tasarimi var dista. Ici fena degil gercekten ona  birsey diyemem.

Bmw de  hayalet ? 

20 bin !!!!

Zaten msport un üzerine sırf bu ultra şişiriyor?

Dün bir Mk8 inceleme videosu izliyorum., sunucu torpidonun halı kaplamasının kaldırılmasından şikayet ediyordu., derken bir baktım soğutmalı torpido özelliği de kaldırılmış şaştım kaldım..

Golf Mk8, F40 kasa BMW 1 serisi, yeni Mercedes A serisi ve önümüzdeki sene çıkacak yeni Audi A3

Bu 4 'lü den şuan için en ilerde olan A serisi ve 1 serisi

Bmw 1 serisinde iç malzeme kalitesi ödenen rakama göre halaa biraz düşük kalıyor., ayrıca o teybin eğik şekilde konumlandırılması eski minibüs lerdeki gibi konumlandırmışlar rezalet duruyor..

Ben bu nesilse Golf 'ün tahtını önümüzdeki sene çıkacak olan yeni Audi A3 'ün devralacağını ve ilk defa sınıfında yüksek satış rakamlarına ulaşacağını düşünüyorum..

Hadi lansman kanarya yumurtası sarısını anladıkta ?

Bu  safra suyu kıvamında gri tonunu nerden bulmuşlar!

Geri
Üst Alt