2014 Golf.7 sahibiyim 2 multimedia ekrandan hangini almalıyım?

@Bayram61 ben okumadim malesef :)  ses kalitesini biraz olsun nasil gelistirebilirim bi ön görünüz varmi ? 

@Cucu13 OEM cihazlar ile hicbirzaman iyi bir ses alamazsın.. çok yapacak birşeyin yok ses sistemi vs taktirsan bile ses çok iyi bir şekilde çıkmayacak.. benim bu tarz araçlar için kendi düşüncem Pioneer double.. ve Pioneer double nin araca uyum aparatları bunlar Türkiye'de dahi satılıyor. Sadece fırsatçılık yapılıyor pahalıya geliyor aparatı .. 

Kullandığım bir cihaz bire bir golf7 uyumlu pioneer-AVIC-EVO1

11-44-03-AVIC-EVO1-G71-DMD-500x500.jpg

11-43-36-sc-apple-big-500x500.jpg

11-43-58-perfect-integration-accessories-1-500x500.jpg

11-43-33-perfect-integration-accessories-5-500x500.jpg

11-43-28-perfect-integration-accessories-4-500x500.jpg

İyimiş , bu konularda bilgi sahibi olmadigimdan malesef taktirmis bulundum. Aslinda ses kotu degil basslar tok gelmiyor bass olayinida cozebilsem bir nevi icimi rahatlatirim cunku gercekten aracta muzik dinlemek en keyif aldigim seylerden biri 

@Bugracan android de mirrorlink özelliği var kullanılıyor.. teyibi bu işleri yapan biyerde taktırdım kendim almadım

@Cucu13 evet özellikle bluetooth la bağlanınca ses seviyesi düşüyor ama kabloyla bağlanınca çok daha iyi geliyor. Çok müzik dinlerim bende ama okadar kötü bi ses verdiğini düşünmüyorum ses illaki  farketmiştir fakat araçta birsürü özellik eklenmiş oldu geri görüş kamera da buna dahil.işin bu tarafı bence daha cazip

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ufak bir sokulebilir amfili bass montaji ile sorunu cozmeyi dusunuyorum

@Bugracan android de mirrorlink özelliği var kullanılıyor.. teyibi bu işleri yapan biyerde taktırdım kendim almadım
Bende taktırmayı planlıyorum, nasıl irtibat kurabiliriz taktırdığınız yer ile fiyatıda söylerseniz sevinirim, güle güle kullanın bu arada 

@Bayram61 bu gün itibariyle önerebileceğiniz cihaz varmıdır ben iPhone kullanıcısıyım navigasyon olursa sevinirim önereceğiniz cihazın özellikerini de atabilirseniz sevinirim

Forumda şu an 4900 TLye Discover pro satılıyor, bence multimedya ihtiyacı olan almalı. Bir daha bu fiyatlar bulunmaz. Android cihazların en iyisi olsa bile arayışınız bitmez, Çinli medyalar ise dil desteği vs hususunda eksiklikleri olan cihazlar. Discover pro cihazımı aldım artık medya konusu kapandı benim için. Umarım istediğiniz şekilde cihaz temin edersiniz.

@Bayram61 hocam bu cihazı biliyorum, Türkiye'de bu cihazı araca takmanın maliyeti 9-10bin TL civarı, bu fiyatlara 9" discover pro takılıyor. Karşılaştırma yaptığımızda ekran boyutu açısından discover pro üstün. Ama pioneer in cihazı 5bin TL civarında olsa iyi bir alternatif olur. 

Discovery pro cihazını 2013 comfortline araca uydurmak mümkün müdür tak çalıştır şeklinde değil anladığım kadarı ile

hocam üstekinde carplay yok. alttakinde var. alttaki video göstermiyor açık konuşmak gerekirse bir çok insan carplay var diye alttakinden alıyor ancak kimse carplay kullanıyor çünkü pek bir işe yaramıyor. üstekinde ise video dosyalarını açabiliyor. esyconnect ve mirror link var. bence en mantıklısı üsteki. bende üstekinden vardı bir zamanlar çok hızlı işlemcisi ayrıca ses çıkışıda iyiydi.video göstermesi çok güzel bir özellik sırf onun için almıştım. o zamanlarda araştırıp üstekini almıştım çünkü bir işe yaramıyor. üstekinde şöyle bir eksi yönü var oda araç menüsünde durum göstermiyor. gerçi oda kadranların ortasındaki münüde gösteriyor pek ihtiyac duymadım.

Konuyla alakalı birkaç hususta ben paylaşayım. Çinli cihazlarda 100 dolardan başlayıp 400 dolarak kadar cihaz çeşidi mevcut. Ses kalitesi üzerinden konuşmak gerekirse cihaz üzerinde ses çıkışını veren bileşenlerin kalitesi çok değişiyor. Genelde telefonda 1000 lirayada android cihaz var şeklinde tepki alıyoruz. 2000 liralık cihazlar 1000 liralık cihaz aracın ciddi fark var. Malzeme kalitesi, ekran kalitesi, ses kalitesi gibi birçok hususta Çinli cihazlar çok farklı.

Navimex, Myway gibi Çinli cihazlarda belirli kalite standartı bulunan ürünleri kullanıyoruz. Özellikle kendi ithalatımız Myway, Necvox marka cihazlarla aynı kalitede bileşenlere sahip. Orijinal cihazdan geri olan tek konu FM radyo çekim gücü. Radyo tuneri olarak orijinal cihaz her zaman daha iyi. Ses kalitesi olarak kesinlikle orijinal cihazdan daha iyi. Çok daha berrak, daha yüksek ses kalitesine sahip. Orijinal hoparlörle ile mid ve bass seslerde ciddi iyileşme oluyor. Bunu ücretsiz deneyimleyebilirsiniz. Aracınıza bağlantısını yaptırıp tecrübe eder isterseniz montajı tamamlayabilirsiniz.

Çinli cihazlar diye genelleme yapmak yanlış olur. Android 9 diye aliexpress üzerinden alınan cihazlar, fiyatı uygun diye alınan cihazlar memnun etmeyebilir. 

Geri
Üst Alt