Jump to content

coskun023

Üye
 • İçerik sayısı

  210
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

89

1 Takipçi

coskun023 Hakkında

 • Derece
  İstikrarlı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Coşkun
 • Yaşadığım Yer
  Rize

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. coskun023

  Discovery Pro mib 2.5 Ekran

  Bahsettiğiniz araç profil resminizdeki araç mı? Farlar çakma kesinlikle, multi-medyayı merak ediyorum bir foto eklermisiniz ?
 2. coskun023

  Golf 7 Hangi Far U / J Led far

  @cengiz74 Hocam takın deneyin, bizlerde sizinle deneyimlemiş oluruz, ama bindiğiniz araç VW Golf bazı değişikliklerin maliyetli olması çok doğal
 3. coskun023

  Golf 7 Hangi Far U / J Led far

  @cengiz74 Bu forumda okuduğum tüm yorum ve uygulama önerilerinde halojen fara led ampul takmayın şeklinde, merceksiz farlarda led olmaz. Çok fazla harcama yapmak istemiyor olabilirsiniz ama, bu deneme yanılma eylemleri sonrası en az 2500-3000 arası para cebinizden çıkacak ve halen tatmin olmamış olacaksınız. Taktir tabiki sizindir, bizler deneyimlerimiz sonrası forum arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışırız, Hakan bey'in uygulaması forumda var, bol fotoğraflı bende aynı üründen aldım, Rize gibi yağmurun eksik olmadığı yerde aydınlatması yeterli geldi bana, en azindan halojenden daha iyi,
 4. coskun023

  Yeni 17 jantlarım

  Faturaya bakayım akşama yazarım
 5. coskun023

  Yeni 17 jantlarım

  "Çamurluk Ön ve arka tekerlekler için dayanıklı ve aşınmaya dirençli çamurluklar; aracın altını, arkasını ve tamponunu kire, suya ve taş sıçramalarına karşı korur. (Ön taraf için 5G0075111 parça kodlu ön çamurluk sipariş edilebilir.) Fiyat : 279.37 TL* Ürün Kodu : 5G0075101 *Fiyatlara KDV, ÖTV ve işçilik bedelleri dahil değildir. Araç satın alımları beraberinde alınan ilave aksesuarlar, ilgili aracın tabi olduğu ÖTV dilimdeki vergi oranına tabidir. İşçilik gerektiren ürünlerin bedeline işçilik fiyatı eklenecektir." Bu ürün sadece arka için, ön için ayrıca belirtilen parça kodlu ürünü kullanmanız gerekiyor. Açıkçası taktırmaya zamanım olmadı, ilk aldığım günkü hevesim kalmadığı için satmayı düşünüyorum,
 6. coskun023

  Taiwan Katlanır Ayna Hakkında

  "OEM kelimesinin anlamı kullanıcılara öyle anlatılmıştır ki, büyük bir kesim OEM deyince aklına hemen markasız ve kalitesiz ürün gelmektedir. Original Equipment Manufacturer (OEM), yani “Orijinal Ürün Üreticisi” anlamındadır. Otomobil üreticileri; araç üretiminde montajda kullanırken tercih ettikleri, kalitesine güvendikleri belli başlı markalar vardır. Bu tedarikçi markalar otomobil üretimi dışındaki ürettiği parçaları kendi kutu ve ambalajlarında piyasaya sunmaktadır. Bu şekilde satışı yapılan ürünlere OEM yani Montaj Malı diyoruz. Orijinal ürün ile OEM ürün arasında kalite olarak hiçbir fark yoktur." Eğer Çinli satıcılar bizlerle ticaret yapa yapa bize benzemiş ve OEM olmayan ürünü OEM diye yutturmaya çalışıyorsa farklı, ama satıcı dürüstse ki ben son aldığım iki üründe bu durumu deneyimledim, OEM dediği orijinali ile aynı, OEM yazmadığı ise orijinal olmadığını gördüm.
 7. coskun023

  Golf 7 burçlardan gelen ses

  @forzaGilles fatura elimde değil hocam
 8. coskun023

  Yeni 17 jantlarım

  @cengiz74 bu sadece arka için, ben aldım takmak daha nasip olmadı. Açıkçası takmayı da düşünmüyorum isterseniz faturasıyla beraber size verebilirim. Ancak imkanınız varsa AliExpress ten 4 ünü 100 lira civarı almanızı öneririm.
 9. coskun023

  Taiwan Katlanır Ayna Hakkında

  https://tr.aliexpress.com/item/32819940524.html?spm=a2g0o.cart.0.0.59e33c001mZBN0&mp=1 Bu satıcı da Orijinal ürün sattığını iddia ediyor, hatta logo kameraları bundan alıyor bir çok arkadaş, 814 TL fiyatı var 162,80 Gümrük vergisi + 8 TL gümrüğe sunma ücreti 984 TL ürün fiyatı oluyor, kargo ücretinden vergi tahsil edilemez. Toplam maliyeti 1504,80 TL Ender elektroniğin fiyatlarına bakınca ekonomik duruyor ?
 10. coskun023

  Taiwan Katlanır Ayna Hakkında

  TRY 856.49 | VW Golf 7 için Otomatik katlanır ayna elektrikli katlanır yan aynalar ile ışık 5GG 857 507 A + 5GG 857 508 A https://a.aliexpress.com/_UL4ZO Bu satıcıdan iki ürün aldım, ilki vites önündeki hareketli kapak OEM yazıyordu ilanda gelen ürün de orjinal çıktı, ikincisi direksiyonun parlak metal kısmı ilanda OEM ifadesi yoktu ve çakma ürün çıktı. Bence aynalar için iletişime geçilebilir.
 11. coskun023

  Taiwan Katlanır Ayna Hakkında

  Gidip servisten veya çıkmacılardan orjinal gövdeyi alsanız ve var olan aynanızı o gövdelere aktarsanız daha iyi olur diye düşünüyorum, arabalarınız bir clio değil, Golf kullanıyoruz, bu bir tutku ve tutkularınıza bir tık ucuz diye orjinal olmayan parçalar takmayın. En kötü AliExpress’ten OEM ürün alıp takın.
 12. coskun023

  Güncel Bakım Masrafları

  @reko arka balataları servisten aldım ate marka diskleri gösterdim sorun yok dediler. Yakında genel bakım var, balataları servise taktırırım artık. Şu ana kadar dışarıda hiçbir müdahale yaptırmadım araca. Balataları aldım dışarı da taktırayım dedim adamlar 200 tl istedi, serviste 215 istiyor, dışarının hiçbir avantajı yok, en azından Rize’de yok, o yüzden tuzlu olsun servis olsun,
 13. coskun023

  Güncel Bakım Masrafları

  @reko 98000 deyim önler ve arkalar ilk üzerinde gelenler. Arkalar geri giderken garip bir ses yapıyor, sanırım yerlerinde hareket ediyor.
 14. coskun023

  Güncel Bakım Masrafları

  @reko arka balataları değiştirmeyi düşünüyorum, bunu kendimiz yapabilirmiyiz ? bilgisayar ile ayar yapılması gerekiyor mu?
 15. coskun023

  Golf 7 cihaz önerisi

  Ben kullanırken yoktu sanırım kodlama ile alakalı
×
×
 • Yeni Oluştur...