Golf Bagimsiz Suspansiyon Hakkinda

@erkan18135  Doğrudur ayrıca 122 ve 125 liklerde ben görmedim ama olan olabilir 1.4 tsi  140-150 ps ve 1.5 tsi de var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yanlış bilmiyorsam golf 5 ve 6 'ların hepsi bağımsız. tamamı !.. 

golf 7'lerde 1.0-1.2 tsı ve 1.6 dizel torsiyon. 1.4-1.5 tsı bg farketmeksizin bağımsız. 2.0 tdı ve 2.0 tsı bağımsız haliyle. bu durum golf 8'de de devam eder diye düşünüyorum.

bu gen. leonlarda  cupra hariç hepsi torsiyon . fr dahil. ama 1 ve 2. gen leonlarda durum farklı. gen 2 leon golf 5  altyapısı kullandıklarından tamamı bağımsız olmalılar. 

bende illa bağımsız olsun diye 1.4 alanlardanım.... 

torsiyon limiti Golf 7 için 120bg kesin bilgi.

1.4 TSI 125 HP Comfortline Golf 7.5 Bağımsız süspansiyonlu mu torsiyon cubuklu mu arkadaşlar ?

@efrem 2017 facelift, 7.5 olarak tabir edilen 1.4 TSİ 125 beygir golf. Net biçimde bağımsız, kadrajda sol arka tekerden aracın ortasına doğru olan kısım gözükmektedir, dikkat ederseniz diğer tekere doğru düz bir hat gitmemekte; çok noktadan bağlantı gerçekleştiren bir süspansiyon geometrisi görünmektedir. 

8FBA8F2D-1435-475B-99EA-86ADF01A465B.jpeg

2020 yılı sonu çıkacak yeni kasa Audi A3 1.0 TSI motorda bile torsiyon olacak..

@Vanery üstad bende golf 5 var 80 90 la girdiğimi bilirim virajlara ve çok güvenli bende merak ediyorum golf 5 lerde bağımsız süspansiyon mu var zerre savurma yok 100 le girsem banamisin demeyecek
Benim de çok merak ettiğim bir konu. Nette tatmin edici bir bilgi bulamadım. Günümüzde bağımsız arka süspansiyonlu golflerle ilgili bilgilere erişmek kolay. Ama Golf 5 ile ilgili bilgi bulamadım. Merak etmemin sebebi ilk arabamın Golf 5 olması. İlk arabam olduğu için çok fazla detaya hakim değildim. Ama arabam lifte kaldırıldığında arkada daha önce hiç görmediğim bir süspansiyon ile karşılaşmıştım. Dedim herhalde daha kaliteli bir şey belli ki. O zamanlar bağımsız süspansiyon nedir bilmiyordum. Şimdi ki golfüm bağımsız süspansiyon (1.4 122hp) olduğundan konu ile ilgili farkındalık kazandım ve geriye dönük düşündüğümde Golf 5 1.6 102 HP 2007 midline arabamın da bağımsız süspansiyon olabileceğini düşünüyorum. Konu ile ilgili bilgisi olan kardeşlerin görsel destekli bilgi vermesi durumunda müteşekkir olunacaktır.

Benim de çok merak ettiğim bir konu. Nette tatmin edici bir bilgi bulamadım. Günümüzde bağımsız arka süspansiyonlu golflerle ilgili bilgilere erişmek kolay. Ama Golf 5 ile ilgili bilgi bulamadım. Merak etmemin sebebi ilk arabamın Golf 5 olması. İlk arabam olduğu için çok fazla detaya hakim değildim. Ama arabam lifte kaldırıldığında arkada daha önce hiç görmediğim bir süspansiyon ile karşılaşmıştım. Dedim herhalde daha kaliteli bir şey belli ki. O zamanlar bağımsız süspansiyon nedir bilmiyordum. Şimdi ki golfüm bağımsız süspansiyon (1.4 122hp) olduğundan konu ile ilgili farkındalık kazandım ve geriye dönük düşündüğümde Golf 5 1.6 102 HP 2007 midline arabamın da bağımsız süspansiyon olabileceğini düşünüyorum. Konu ile ilgili bilgisi olan kardeşlerin görsel destekli bilgi vermesi durumunda müteşekkir olunacaktır.

Bildiğim kadarıyla motor ve donanım ayırt edilmeksizin bütün Golf 5 ve Golf 6'lar bağımsız süspansiyona sahip.

bağımsız süspansiyonu standart sunan modeller markalar var bizim markada maalesef paran varsa alıyorsun

Geri
Üst Alt