A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

Şehir içi yakıt tüketiminiz nasıl ? Hız ortalaması ile paylaşırsanız sevinirim.

1.6 tdi ile 7.2 ortalama yapan biri olarak merak ediyorum 😀

1.0 ların  1.6 tdi dan az yaktığı söyleniyor. Ben 22km/hız ort ile şu an 7.2 litredeyim,  50 60km hız olunca 6.3 lt falan 😀 
@bf417 Hemen hatrımda değil ancak sizin için bakayım ama şehir için de rahatlıkla 7 nin altında.

TDI / TSI olayı aracı alırken vereceğiniz Xxxx farka göre bilinç altı memnuniyet yada keder durumuna dönüşür

Ben xxxxx fark verdim!! Bilinç altı rahatsızlanmalar var!! Yoksa TSI (1.2 ve 1.0) ın tdi a çok yakın veriler verdiğini bilerek aldım ama ....bu Xxxx verdiğim dizel hava parası fazlaymış?? 

Geçenlerde 1.0 tsi uzun yol 4 kişi 4,1 yapan yanında (foruma yazmıştı)

Ben ank -ist. 110 u hiç geçmeden araç 3 kişi. Ancak 4,3 le varabildim..

Araç 44 binde manuel rodaj modajda kalmadı

İnsan TSI ın 4,1 yaktığı yerde TDI dan Ankara İstanbul 3,3 bekliyor ama olmuyor işte..

Benim tesellim haftada 6 gün (fix 3,6 başlangıçtan itibaren verisi....kışın 4,1 oluyor yanlız)

36 km git 36 km dön ev -iş güzergahı

Evet sıfır dur kalk trafik lamba 1 tane yol üzerinde

80-85 hız nadiren 90 ve 90 ı hiç geçmeden hep bu değerler ise varıp dönüyorum

İnsanoğlu doyumsuz!

1,4 TDI polosu olan  bir dostum ile geldik geçen sabah işe yine 80 hız ile)

2,9 ortalama ile vardık aynı güzergaha..

Ankara için 80 hıza gülmeyiniz (Ankara'da 80 i geçeni başkanlık sarayı önünde falakaya yatırıyorlar milli trafik iradesine saygısızlıktan)

IMG_20190819_094641.jpg

@Savatage nese satarsak biadahakine biz de 1.0 alırız başganım. Üzülme.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tdi basınca da az yakar, basmayınca çok çok az yakmaz, ama bir ortalaması vardır. 1.4 Tsi ile 50-60 vs hızlarda Isparta-Denizli arası olağanüstü bir hypermiling yapıp 2.6 lt gördüm ama gelin halimi bana sorun. Tdi’da 100 sabit gitsem (105 beygirlikte) 3.5-3.7 arasında yakardı. Ama 50-60 falan yapsam da 3’ün altına düşmezdi, en fazla 3.2 gördüm. 

Hypermiling yapılacaksa turbo benzinlinin potansiyeli daha fazladır ama benzinliyle de bunu yapmak zordur. 

Tdi basınca da az yakar, basmayınca çok çok az yakmaz, ama bir ortalaması vardır. 1.4 Tsi ile 50-60 vs hızlarda Isparta-Denizli arası olağanüstü bir hypermiling yapıp 2.6 lt gördüm ama gelin halimi bana sorun. Tdi’da 100 sabit gitsem (105 beygirlikte) 3.5-3.7 arasında yakardı. Ama 50-60 falan yapsam da 3’ün altına düşmezdi, en fazla 3.2 gördüm. 

Hypermiling yapılacaksa turbo benzinlinin potansiyeli daha fazladır ama benzinliyle de bunu yapmak zordur. 
@Kaaan95.ky Tsi aza yakıyor ama şehirler arası trafikte bunu net hissediyorsunuz ancak şehir içinde büyük şehirlerde bilhassa araç elbetteki materyali benzin olduğu için yakıyor ama bir BMW 118 1.5 3 silindir li motora kıyasla çok daha başarılı bir yakıt ekonomisi var.

Bu arada jant için bayiye gittim araç şasisine uyumlu yazlık 18 jantlar var 17 yok ve lastik dahil bir adet jant ve lastik fiyatı 7.500 tl, evet 1 adet...

Aynı şekilde yürüyen aksamı için garanti konusunda net bir cevap alamadım.

Sonuç olarak bu lasitklere aracın garantisi bitene kadar devam daha sonrasında nasip bakalım, demek ki aracı alırken istenilen bir jant var ise onu da dikkate alarak almak en mantıklısı imiş.

@Kaaan95.ky Tsi aza yakıyor ama şehirler arası trafikte bunu net hissediyorsunuz ancak şehir içinde büyük şehirlerde bilhassa araç elbetteki materyali benzin olduğu için yakıyor ama bir BMW 118 1.5 3 silindir li motora kıyasla çok daha başarılı bir yakıt ekonomisi var.

Bu arada jant için bayiye gittim araç şasisine uyumlu yazlık 18 jantlar var 17 yok ve lastik dahil bir adet jant ve lastik fiyatı 7.500 tl, evet 1 adet...

Aynı şekilde yürüyen aksamı için garanti konusunda net bir cevap alamadım.

Sonuç olarak bu lasitklere aracın garantisi bitene kadar devam daha sonrasında nasip bakalım, demek ki aracı alırken istenilen bir jant var ise onu da dikkate alarak almak en mantıklısı imiş.
Boşuna evham yapıyorsunuz audi firması o araca 17” jantta üretti 15” jantta üretti., servis size yanlış bilgi veriyor..!! Servisten görüştüğünüz personelin söylediği şeyin hiç bir mantıklı tarafı yok., madem 17” jant takınca aracın yürüyen aksamı garanti dışı kalacak., siz de o kişiye madem öyle; aracın lastik etiketinde neden 17” ebat için uyumlu lastik ölçleri etiketi elin almanı yapıştırmışş bunun bir açıklamasını yapsın eğer yapabiliyor ise., saçma sapan art niyetli dangalak birine denk gelmişsiniz., orjinal audi jantı ve uyumlu lastik ölçüsü olan 225/45 R17 taktığınız sürece garantinin bozulması söz konusu değildir/olamaz.!! Audi aksesuar kataloğu diyee bişey var., her sene yenilenir bu katalog., adamlar onlarca 17 ebatlı jant üretiyor ama bu dengesiz personelin dünyadan haberi yok...

Boşuna evham yapıyorsunuz audi firması o araca 17” jantta üretti 15” jantta üretti., servis size yanlış bilgi veriyor..!! Servisten görüştüğünüz personelin söylediği şeyin hiç bir mantıklı tarafı yok., madem 17” jant takınca aracın yürüyen aksamı garanti dışı kalacak., siz de o kişiye madem öyle; aracın lastik etiketinde neden 17” ebat için uyumlu lastik ölçleri etiketi elin almanı yapıştırmışş bunun bir açıklamasını yapsın eğer yapabiliyor ise., saçma sapan art niyetli dangalak birine denk gelmişsiniz., orjinal audi jantı ve uyumlu lastik ölçüsü olan 225/45 R17 taktığınız sürece garantinin bozulması söz konusu değildir/olamaz.!! Audi aksesuar kataloğu diyee bişey var., her sene yenilenir bu katalog., adamlar onlarca 17 ebatlı jant üretiyor ama bu dengesiz personelin dünyadan haberi yok...
@forzaGilles Teşekkür ederim, şu iki model var aklımda ,

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-populer-jant-2019-model-audi-a3-17-inc-orjinal-jant-pluslastik-723357092/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-orjinal-audi-a3-sportline-17-inc-jant-lastik-takimi-713589196/detay

17" ama hafif duruyor design jantı ağır olur diye düşünüyorum.

Bu şekilde jant almak mantıklı olur mu sizce yani orjinal diye replika jant satan olur mu nasıl anlayabilirz ?

@bursair İlk jant orjinal gibi duruyor., içlerinden en güzeli de o., orjinal jantta iç kısımlarda mühürler bulunur.., örneğin o ilk bağlantıdaki jantın parça kodu resimde var., o parça kodu ile ebay vs.. netten araştırıp jantın orjinal olup-olmadığını araştırabilirsiniz., veya janttan anlayan bir kişi ile bakmanız lazım., mümkünse sadece jant alınız, kullanılmış 2.el lastiklere 1.000 tl vermek saçmalık., lastiği kendiniz almanız en mantıklısı., sizdeki 16 ları kışlık için ayırabilirsiniz veya satıp veya takasa girip fiyatı düşürebilirsiniz.. ben kışın kış lastiği ile kullanmak adına satmazdım.. Hız göstergesinde sapma %0,001 gibi dikkate alınmayacak bir fark olur., aslında sapma demekte yanlış olur çünkü o aracın 17inch ile gelen modeli de üretildiğini biliyoruz buna sapma demek yanlış olur..

Moderatör tarafında düzenlendi:
---

Bu demekki 1 km de yaklaşık 8 cm sapma var. 1000m de 8 metre hata demektir. Hesap yanlışsa düzeltin🙂

---
Hocam hesapları incelemedim ama buradaki hata dikkatimi çekti sadece. 1 km.de 8 cm ise yani 1000 mt.de 8 cm. oluyor yine bir başka deyişle. Yukarıda 8 mt. demişsiniz :)

10.000 km.de 0.8 km. fark yapar bu da.

@forzaGilles çok güzel bir tespit yaptınız aynen öyle 16 lıkları kışın 17 de yazın kullanmak çok mantıklı

Kardeşim bencede garanti dışı kalması saçmalık bunun mantıklı bir açıklaması olamaz en fazla sapma olur onda da hesap belli 10.000 km.de 0.8 km kesinlikle 17 inch ama orjinal jant al makyajsız kasadaki 2015 gibi ambition pakette olan jantlar çok güzel onlarada bir bak derim arabayı çok farklı gösterecektir duruma göre yaylarada müdahale etmen gerekebilir.

@Abraxsas 

Kardeşim bencede garanti dışı kalması saçmalık bunun mantıklı bir açıklaması olamaz en fazla sapma olur onda da hesap belli 10.000 km.de 0.8 km kesinlikle 17 inch ama orjinal jant al makyajsız kasadaki 2015 gibi ambition pakette olan jantlar çok güzel onlarada bir bak derim arabayı çok farklı gösterecektir duruma göre yaylarada müdahale etmen gerekebilir.
Teşekkür ederim, jant değişiminde bile tedirgin oldum yaylara hiç dokunamam gibi geliyor ancak bu araba kesinlikle 17" de kendini gösteriyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-orjinal-audi-a3-ambition-jant-lastik-takimi-726225173/detay

şu model janttan mı bahsediyorsun ?

Dynamic modelde hem 16 jant geliyor hem de sportline'a göre yüksek. Daha doğrusu sportline alçak.

Makyajsız A3 kullanıyorum. Aracım normalde ambiente donanım, yani konfor paket. Arkadaşımda ambition var, onunla yayları değiştirdik, çıkma 4 tane de ambition jantı aldım. Biraz sertleşti tabi ama bu arabanın hakkı da bu diye düşünüyorum. Bu arada sertlik rahatsız edici değil, eibach vardı daha önce, o çok kötüydü.

Dynamic modelde hem 16 jant geliyor hem de sportline'a göre yüksek. Daha doğrusu sportline alçak.

Makyajsız A3 kullanıyorum. Aracım normalde ambiente donanım, yani konfor paket. Arkadaşımda ambition var, onunla yayları değiştirdik, çıkma 4 tane de ambition jantı aldım. Biraz sertleşti tabi ama bu arabanın hakkı da bu diye düşünüyorum. Bu arada sertlik rahatsız edici değil, eibach vardı daha önce, o çok kötüydü.
@Mriya size katılıyorum bu arabanın hakkı en az 17 , zaten davlumbaz ve aracın görsel dizaynı büyük janta göz kırpıyor. 

Geri
Üst Alt