Golf 1.2 Tsi Ağır bakım Hakkında yardım

yetkili serviste 3+ yaş üzerine indirim kampanyası vardı, bence oradan da bir fiyat alın. bosch servisler cok ucuz olmuyor zaten.

@ricikli hocam günaydın standart yağ filtre bakımı yapıldı, 880 TL gibi bir fiyat ödedim ümraniye avek'e. %25 indirim yapıldı. Ben 60bin bakımını bir kere dışarıda yaptırdım ozaman yağlar ve filtre bu kadar pahalı değildi. İşçilik dahil man filtre seti ve mobil1 yağ ile 350tlye yaptırmıştım ama şimdi 500 600 den aşağı olmuyor. Bir de sanayide özel servise götürüyorsun, usta yapacak diye bırakıyorsun bi bakıyorsun ki orda 15 yaşındaki çıraklar yapıyor. Yağın boşaltıldığı yerdeki tıpa çok sıkıldığı için yuvasını bozdular. 200 tl için arabaya zarar gelmesine hiç gerek yok diye servise gidiyorum yine.
Hocam karter tapa yuvası bozulduğunda ne yaptınız??

Hocam karter tapa yuvası bozulduğunda ne yaptınız??
Filtre ve yağ değişimini çoğu yetkili servislerde de 18 yaşındaki çocuklar yapıyor :)  3-5 yıl orada kalıp usta diye sanayide ufak bir dükkan kiralayıp araba tamir etmeye çalışıyorlar sonra

Avek, Acarlar  (İstanbul ) ile görüştüm öncelikle triger kesinlikle benim arac için 180bin km değişmesi gerektiği ağır bakım kapsamında değişeceğini söylediler. Değiştirin desem gerek yok diyecek kadar da nettiler. 

Buji için ise 60 binden önce değişmesine gerek yok denildi.

Bakım ücreti indirimli 870 TL. içinde shell marka onlara ozel uretıldıgını soyledığı ve 4lt yağı ayrıca satın almak istediğimde 512 TL gibi bir fiyata alabileceğimi söylediler.

Geçen seneye kadar servlerinde castrol koyulan "magnatec" araçlara bu sene anlaşmaları shell ile diye shell koymak cok da mantıklı gelmedi. 

190 TL 4lt castrol edge yağ fiyatı kendim alıp sanayide güvendiğim bir ustaya yağını filtresini vs değiştirme kararı aldım. 

aşağıda parca fiyatlarını görebilirsiniz. 2019 ağustos itibariyle.

Bana biraz saçma geliyor büyük mağazacılık algısı ile bu fiyatlar şişiriliyor gibi geliyor. Ağır bakım zamanına kadar araç bende kalırsa tabiki muhattap bulacağımız bir kurumsal ile yola devam etmek mantıklı. Ama rutin bakımda HAYIR!!!

image.png

@golfmk7fan Evet. Sadece parça alacağına gel bende yaptır diyor. işçilik dahil 870 TL'ye biz yapıyoruz diyorlar. Parçayı satınca vermediği işçiliği de malzeme fiyatına ekliyor. Nerden bakarsan bak tutarsız nerden baksan ahmakça :)

@Mmt0634 

Hocam bu iki firma Mann ithalatçısı.  Bunlar son kullanıcıya satış yapmayabilirler ama malzeme verdikleri perakendecileri sorabilir, o perakendeciden tedarik edebilirsiniz..

https://www.basakfiltre.com.tr/

http://kaymazlarmotor.com/kurumsal

1.2 TSI 90k bakımı için yine görüştüm

kullandığınız yağı kendimiz getirsek olur mu diye?

olur ancak not düşmemiz gerekiyor

müşteri kendi getirdi diye

ve aracınızda motor ile ilgili bir sorun oluşursa (soruna göre) zorluk olabilir gibi bir tabir kullandı. 

yağ serviste 550TL

kendim alırsam 200TL

fikriniz ne olur?

Merhaba

Aracım 2014 model MK7 benzin oto. 43 bin km'de. Normal bakımı geldi. Götürdüm bosch servise 550-600 TL yağ ve filtreler bedeli çıktı. Ayrıca buji ve trigerin de değişmesi gerektiğini yılı geldiğini söylediler.

Şimdi soru 1:  Trigere işçilik ve devir daim pompası dahil 1500 TL, bujilere de 400 TL gibi bedel çıkartıyorlar. Lan bu tirger önemli de 1500 TL nasıl oluyor. Parcasını 600 TL ye satıyorlar set olarak pompa dahil. 900 TL işçilik mi çakıyor bu servis bana ?

Soru 2: Bujiyi hemen değiştirmesem de 3 ay sonra değiştirsem günah mı ?

Yardımlarınızı bekliyorum dostlar. hala adam gibi insan bir golf ustası bulamadığım için böyle deli soruları soruyorum ...
Hocam ben 1 hafta önce gittim yetkili servise bendede 2015 1.2 var trigeyer değişimi 180000 km de yapılacak dedi yil olayi kalkmış şase numarasından baktilar. Bujileride 60000 km de 1 değiştiriyorlar. Bilgin olsun 

1,4 TSİ DSG 120 bin bakımında neler değişir? Ağır bakım mıdır? Fiyat ne olur sizce?

Merhabalar, 2013 1.2 tsi 105bg aracımın 88.000 kmde 90bin bakımını yaptırdım. Bujilerim 60.000 de değişmesi gerekiyordu ben aracı 72.000 de aldım önceki sahibi değiştirmemiş ben bujiyi kontrol ettirdim durumu iyiydi 90bini göreceği için acele etmedim. Bursa Doğuş Oto Servis buji değişimli bakım fiyatına 1500 zubizu ile 1150 tl dedi, benim balatalarımın da değişmesi gerekiyordu ona da birinci sınıf balata alırsam 520 di sanırım 136 tl de işçilik yazıyorlardı toplam bana 1800-1900 fiyat çıkardılar. Trigeri servise sordum 180.000 de değişir dediler yetmedi vw destek i aradım şaseden sorgulama yaptırdım kadın telefonda 180.000 de değişir dedi gönlünüz ferah olsun (aksi bir yıpranma, arıza yoksa).

Ben ngk orjinal bujiyi servisten 348tl ye (dışarda 275tlydi servisten olsun istedim)

Yağı Castrol 5/30 edge 4,5 litre aldı (servis bunu koyuyoruz dedi) internetten nisan 2019 tarihli yağı aldım

Balatayı da internetten ingiltere menşei Ferodo balata sipariş ettim, güvendiğim ustama götürdüm filtreler vs 1100 tl ye halletmiş oldum.

Eğer garanti endişeniz yoksa ve güvenlik kuşkusu mevcut değilse servise akılcı alternatif üretmek çok mantıklı ben servise ekstra 900-1000 tl vermem. Selamlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhabalar, 2013 1.2 tsi 105bg aracımın 88.000 kmde 90bin bakımını yaptırdım. Bujilerim 60.000 de değişmesi gerekiyordu ben aracı 72.000 de aldım önceki sahibi değiştirmemiş ben bujiyi kontrol ettirdim durumu iyiydi 90bini göreceği için acele etmedim. Bursa Doğuş Oto Servis buji değişimli bakım fiyatına 1500 zubizu ile 1150 tl dedi, benim balatalarımın da değişmesi gerekiyordu ona da birinci sınıf balata alırsam 520 di sanırım 136 tl de işçilik yazıyorlardı toplam bana 1800-1900 fiyat çıkardılar. Trigeri servise sordum 180.000 de değişir dediler yetmedi vw destek i aradım şaseden sorgulama yaptırdım kadın telefonda 180.000 de değişir dedi gönlünüz ferah olsun (aksi bir yıpranma, arıza yoksa).

Ben ngk orjinal bujiyi servisten 348tl ye (dışarda 275tlydi servisten olsun istedim)

Yağı Castrol 5/30 edge 4,5 litre aldı (servis bunu koyuyoruz dedi) internetten nisan 2019 tarihli yağı aldım

Balatayı da internetten ingiltere menşei Ferodo balata sipariş ettim, güvendiğim ustama götürdüm filtreler vs 1100 tl ye halletmiş oldum.

Eğer garanti endişeniz yoksa ve güvenlik kuşkusu mevcut değilse servise akılcı alternatif üretmek çok mantıklı ben servise ekstra 900-1000 tl vermem. Selamlar

Sent from my iPhone using Tapatalk
4 litre yağ kapasitesi olan motora 4,5 litre yağ mı koydunuz

Geri
Üst Alt