Golf 1.2 Tsi Ağır bakım Hakkında yardım

4 litre yağ kapasitesi olan motora 4,5 litre yağ mı koydunuz
Zaten yakıyor hocam, çoğu kişi sanırım önceden tedbir almaya çalışıyor :rolleyes: . Ben 10k kilometrede 200-250ml gibi bişey uine ilave ettim. Yağım da Motul

Moderatör tarafında düzenlendi:

@forzaGilles hocam nereden alalım güvenilir usta kalmadığı gibi güveniliryer de kalmadı alışveriş yapılacak :(

akaryakit alım gucune göre en pahalı kullanan ülkelerden birisiyiz kaliteli benzin satan istasyon aramakla geçiyor ömrüm resmen bi opet diyeritini tutmuyor yada shell... 

boğaz kelebegim dolu temizleyemedim servise sordum temizleme olmaz değiştiririz ustalara soruyorum gel hallederiz e gidenlere soruyorum sokuyorlar temizliyor lar araba calismiyor sanırım tekrar güncelleme yapılması gerekiyor tam anlamadım aracım 1.2 tsi 105 2014 model şimdilik katkılarla ve kaliteli bi tane benzin istasyonu boldum ki sürekli oradan alıyorum aracım calsiren devir saati oynamıyor şuanda ama başka istasyondan alayım katkı atmayayım hemen istop edecekmis gibi oluyor :(

filtre Man iyi evet orjinal aldım içinden değişk marka çıktı kutu aynı ama içi adı sani duyulmamış bişey int den alışveriş yapılacak güvenilir yer arıyorum 

artık usta aramıyorum yok usta isteyen golfe binen almanyaya gidecek der oldum burada ki ustalar emin olun sizden bizden daha bilgisiz usta yok yada benim karşıma çıkmadı... 

O kadar güzel o kadar açıklayıcı ve sürükleyici bir üslupla yazmışsınız ki hocam değil ustam diyesim geldi...:) 

İnanın orjinal yag orjinal filtre alabileceğimiz bir yer onerebilirseniz gerçekten çok mutlu olucam kendi montajımı kendim yaparım bakımı mi yaparım usta 1 haftadır youtube de bakim videoları izlıyorum...

@AhmetCakmak  hocamdan öğrendim aracımın kayış değilde zincirli olduğunu servis dedi 1 ay önce sizin aracınız da kayış var 180 binde bir değişir die 2014 80 binde aracım bende eski alışkanlık 5 yılda değişir 6. Yıl doluyor değiştireyim dedim sure yok sizde kayış var 6 yıl dendi Adıyaman vimsa servis servise bile güvenemiyorum triger nasıl değişir ona bakicam artık kendi triger imi kendim değiştiririm inanılmaz sinir oldun golf ten anlayan yok anlasalar 1 tane usta olsa bizde de dsg 700 bin km oldu tık yok die arkadaşlar çıkar ama nerde turkiyede 10 binde 35 binde dsg patlıyor bizde dsg hayaliyle manuel kullanıyoruz korkudan her neyse başınızı arıttim orjinal parça alabilecegim güvenli yag filtre vs kapıda ödemeli olursa iyi olur bir int firma arıyorum bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim saygılarımla....
Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim.,

Motor yağı olarak Liqui Moly öneririm piyasa da bulabileceğiniz en iyi yağlardan diyebilirim., Liqui Moly Türkiye distribütörü bizzat kendi resmi sitesinden satış yaptığı için motor yağı alabileceğiniz en güvenilir yerdir., 

Liqui Moly TopTec 4200 LongLife III 5w-30 https://www.liquimolyturkey.com/5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-5-litre-8973 

1.2 tsi motor 4 litre yağ alır..! Liqui Moly ‘nin fiyatı pahalı gelmesi sizi yanıltmasın., ürün 5lt.‘lik bidonlarda satıldığıdan dolayı diğer markaların 4 lt. olması biraz uygun olmasını sağlıyor., kalan 1lt. yağı ışık görmeyen rütubetsiz bir ortamda saklayarak yağ eksiltmesi durumunda veya bir sonraki yağ değişimi için saklayabilirsiniz., 

Filtre vs.. gibi netten yedek parça siparişi için güvenilir bir satış yeri arkadaşların tavsiye etmesi daha doğru olacaktır., ben servise gittiğim için dışardan alışveriş yapmadım., baktınız olmuyor en kötü ihtimalle  en garanti çözüm filtreleri servisten satın alabilirsiniz.. başka yardımcı olabileceğim bir konu olursa elimizden geleni ben ve forumdaki diğer arkadaşlar elimizden geldiğince yapmaya çalışırız..

Merhaba

Aracım 2014 model MK7 benzin oto. 43 bin km'de. Normal bakımı geldi. Götürdüm bosch servise 550-600 TL yağ ve filtreler bedeli çıktı. Ayrıca buji ve trigerin de değişmesi gerektiğini yılı geldiğini söylediler.

Şimdi soru 1:  Trigere işçilik ve devir daim pompası dahil 1500 TL, bujilere de 400 TL gibi bedel çıkartıyorlar. Lan bu tirger önemli de 1500 TL nasıl oluyor. Parcasını 600 TL ye satıyorlar set olarak pompa dahil. 900 TL işçilik mi çakıyor bu servis bana ?

Soru 2: Bujiyi hemen değiştirmesem de 3 ay sonra değiştirsem günah mı ?

Yardımlarınızı bekliyorum dostlar. hala adam gibi insan bir golf ustası bulamadığım için böyle deli soruları soruyorum ...
Yukarıdaki gibi başladığım konuyu şimdi kapatma vakti geldi. 

Cumartesi Ümraniye oto sanayide tanıdığım ustaya kendi aldığım malzemelerle giderek 400 TL'ye rutin bakımını yaptırdım. 

Castrol edge 4lt 195 TL

Bosch hava,yağ,polen filtresi 135 TL

İşçilik 70 TL (tanıdık fiyatı normali 100 TL)

Bu arada arabadan çıkan hava filtresi ve polen filtresinin mann marka olduğunu ve elde tutulduğunda daha bir kalite hissi verdiğini söylemem gerekir. Bir daha bakıma MANN marka alacağım.

Saygılar

@forzaGilles 4 litre yağ kapasitesi olduğunu biliyorum. 4 litre koyduk kontrol ettik yağ çubuğunun yarısındaydı bekledik kontrol ettik yine yarısındaydı. Bir gün daha bekleyip kontrol ettik yine yağ çubuğunun yarısındaydı o yüzden sonra yarım litre daha koyduk tam seviyesine geldi. Sonraki günler tekrar kontrol ettim yine yağ çubuğu göstergesinde tam gösteriyordu. 

@ognemir zaten yakıyor diye fazla koyup karter conta motoru patlattıracaksın bize :) benimki de bir önceki bakımdan sonra 7bin km civarı azalttı yarım litre ekledim, tatilde 5bin yaptıktan sonra yarım daha eklemiştim. 

@AhmetCakmak kayismis hocam servisi aradım kayis olarak görünüyor sistemde dendi 2014 1.2 tsi 105 bg...

@AhmetCakmak kayismis hocam servisi aradım kayis olarak görünüyor sistemde dendi 2014 1.2 tsi 105 bg...
Epey ilginç hocam. Eski konulara da gözatabilirsiniz, şu zamana kadar yetkili serviste işlem yaptıran arkadaşlar hep zincir olduğunu belirtmişti. Aynı zamanda başka forumlarda da zincir olduğu belirtildi hep. 

Geri
Üst Alt