BENZİNE YİNE ZAM GELMİŞ...

Akşam doldurdum shell v power 6.55 ten 160 tl ye doldu.380 km geçen hafta istanbula gidip gelmiştim.6.5lt 100km gibi bir değer yapıyor galiba Benzin mazot zam olayında artık sacmalamanın ötesine geçtiler diye düşünüyorum yetkililerin.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7 hafta benzin almayacağım benzin alanlar düşünsün :) Şaka maka bizim zam sistemimiz şöyle önce bindirler sonra indirler :)

O değilde indirim yapılırken ham petrol 13 dolar birden düşüyor dolar desen 1 tl ye yakın düşüyor nasıl sabırlilar 1 haftaya anca indirim geliyor ama minicik bi oynama yukarıya hemen mazota 17 kurus yazıktır günahtır hadi biz keyfe keder... çifti bitti herşey ital...yatlar katlar 1.70 mi 1.80 mi almaya devam etsin gerçekten çok ilginç FAKİR DEN AL ZENGİNE....

Benzini de unutmamış 6 kuruş 6 kuruştur resmen milletle dalga geçiliyor egleniyorlar....

Ucuzdan tum rafineri doldurdular benzin istasyonları doldu şimdi zam milleti düşünen yok 

Bu işin artık iyice içi dışına çıktı % bilmem kaçı vergi zaten illaki kilifina uydurur lar hibrit araç ta mantıklı değil toyata hibrit yapmış göya benim 1.2 den çok yakıyor ben 3.5 yaktığım duzergahta 3.7 yaktı :)) ki ben yıllık 600 ödüyorum vergi tabi mtv vermesek olmaz aracım 2014 toyata hibrit göya eski sitem 1.8 motor 3 binden fazla vergi :)) yılda 10 bin km zaten vergiye gidiyor şaka gibi ama gerçek yaşıyoruz bunu...

Allah devletimize zeval vermesin kötü niyetlilere hidayet versin ne diyelim diyecek cok sey var da ifade özgürlüğü olmadığı için susmak gerekir:(

@agacmalzeme kemerleri baglasak olacak bundan sonra dolar 1 kuruş artar benzin mazot 16 18 kuruş hadi bakalım çifte indirmı görünce konu başlığını değiştireyim dedim ama ben değiştirene kadar geceleri boş durmuyorlar ki zam zam zam.... yani tam zam değilde zamcık diyelim sonuçta dış güçler falan öyle yani hayırlı olsun :)

Eskiden bunlara gülüp geçerdik ama şimdi güldükten sonra düşünüyoruz. Güzel memleketimin insanları bu pahalılıkta yaşamayı haketmiyor bence. Allah daha refah yaşamayı nasip eder inşallah bizler görmesede torunlara ama yaşadığımız coğrafya zorlu ne yapalım🙂

Litre bazında benzine 16 kuruş, motorine 11 kuruş zam yapılmasına karar verildi. 27 Ağustos Salı gününden itibaren geçerli olacak. 

@agacmalzeme iyi de ham petrol düştü hocam 59 seviyelerinde dolarda 5.75 nası olur zamlik bir durum yok ama... 

Neyse fazla kircalamayayim zam geldiyse vardır bi hikmeti...

Yazıklar olsun paramız yine kuş oldu 6 sıfır atıldı ama bi hükmü kalmayacak bu gidişle yine milyonlar milyarlar gelecek gibi... 

Zam olması için kılıf yok kafaya göre zam olunca tutamadım kendimi yazdım... saygılar 

Geri
Üst Alt